Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz kymco #1050 üzenetére

    téli gumi sose árt. én ezt azóta tudom, amióta két egymást követő évben is részem volt abban az élményben, hogy a hegyi szerpentinen a kocsi egyszer csak gondolt egyet, hogy ő inkább egyenesen menne... hát, azt az érzést nem ajánlom senkinek. Bár, ha mindenki egyszer megtapasztalná, hogy milyen az az 1 másodperc, amikor látod, hogy jön a szakadék, na, akkor lehet, hogy sokkal több téli gumis lenne.

    ja, az egyik eset a Swiftünkkel történt, én voltam a sofőr, sötétedéskor egy kb. 10 méteres ráfagyás volt a hotelhez vezető úton... én vezettem, kb. 10-zel beszálltam a hófalba.
    másik eset, következő évben Opel Astrával kb. 30-cal egy kanyarban ugyanez, a korlát fogott meg minket, de az is csak azért, mert az utolsó fél méteren talált egy biztos pontot a nyári gumi, és végre elkezdett kanyarodni... nagyon deja- vu-m volt.. csak ezúttal az anyósülésen.

    hozzá kell tenni, hogy ezeken a szakaszokon a téli gumis autók gond nélkül mentek el, csak mi szívtunk.

    szóval ne szidd magad, a téli gumi az egy szükséges és jó dolog, és jövőre is lesz tél.

    Ui. a gyereknek jobbulást!

    [Szerkesztve]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák