Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Sensut #314 üzenetére

    Ertem,es koszonom a valaszt.

    Gery D. : epp emiatt mondtam, amit mondtam, egyesevel 2 ora legalabb, az osszes leszedese itt is, mint a torrent eseteben, 1 napba telik,igy hagyom a bubanatos fekete fenebe az egeszet :D

    Shield : Nos hat epp azert irok errol a dologrol, hogy kozos nevezore hozzuk a dolgokat.
    A szornyeket-lenyeket nagyjabol 3 tulajdonsag alapjan lehet szavakkal jellemezni, illetve leirni.
    1.(a nezese, meg a ) jarasa :)
    2. tevekenysege
    3. kinezetele
    Ezek alapjan kell donteni, hogy egy adott lenyre mely 3-bol alkalmazzunk megnevezest, melyik a legtalalobb, es mely hangzik magyarul a legfaszabbul.

    Pseudo-Giant : kinezete Kisorias, tevekenysege Toppanto (ez amugy nem az en, hanem Saga59 talalo megnevezese), jarasa Battyogo, Boklaszo,Cammogo,Kujtorgo, Kullogo,Totyogo
    Khimera – Kimera, ez nagyabol jo, magyarul most nem tudom mivel lehetne jol jellemezni, meg nem gondolkodtam rajta.
    Zsonglor (torpe) : Kinezete Csuklyas,Torpe, Csokott ; Tevekenysege Zsonglor (talan ez a legmegfelelobb, csak sajnos nem magyar szo), Hadonaszo (ez lenne az egyik legmegfelelobb, csak nem hangzik 100% faszaul) , Morgo , Hoborgo (ez a masik legmegfelelobb a hulye hangokra utalva, amit kiadnak) ; Jarasa Csaszkalo, Csoszogo, Koslato, Kosornyazo, Sertepertelo, Slattyogo,Teblabolo.
    Controller – Iranyito.Ez tokeletes, mert befolyasa ala vonja az embereket es iranyitja oket.
    Megjegyzem, mert fennebb elfelejtettem megemliteni, hogy a fordito a regenyben azt irta, hogy bejott az ellenor a kocsmaba.No baszki, gondoltam, most jol megereszti – ertsd : megbunteti – a tarsasagot, aztan leszurtem a szovegbol hogy egy iranyitorol van szo, amit o ellenornek forditott, mert nem ismerte a Stalker vilagat, es a szorny jellemzoit.
    Snork : jarasa Ugrancs, tevekenysege Karmolaszo, Horkanto (snor angolul horkolast jelent ha jol emlekszem), kinezete Ormanyos
    Bloodsucker – Verszivo, Verszipoly tevekenysege, Csatangoló-Csatangáló a jarasa, es ronda a kinezete :)
    Pseudo-dog – alkutya, tobbe kevesbe megfelelo maga a szo forditasa, de nem tudom lehetne-e talalni valami frappansabb magyar kifejezest
    (Blind) Dog : vak kutya, ez valoszinuleg tokeletes.
    Tushkano Rat – kinezete patkany, jarasa Loholo, Iszkolo (az elso megnevezes arra utal, amikor mi menekulunk eloluk, ok meg loholnak utannunk, a masik a forditottja, amikor ok iszkolnak elolunk) :), tevekenysege Rágcsa, Szökkencs

    Izlom – Böklető, Bukdácsoló a jarasa, Nyurga a kinezete (ez a talalo szo ugrott be, amikor legeloszor lattam ezt a lenyt) , Tornazo, Karlengeto a tevekenysege

    Szoval, mint lassatok, egyes lenyeket egy rakas frappans magyar szoval lehet jellemezni.Amely szavakat koveritettem, nekem azok jonnenek be a legjobban.

    Es van akkor a Relikvia,Mutargy,Mukutyu,Ketyere,Kepzodmeny megnevezes.Megnevezesileg mindegyik tetszik, kerdes hogy mely szempontok figyelembevetelevel nevezzuk meg oket.
    Saga59 relikvia (ereklye) megnevezese azert nem tetszik nekem, mert ereklye nevvel egy szent csontjait, vagy valakinek a maradvanyaibol megorzott emleket, vagy valakinek egy valamilyen targyat orizzuk kegyeletbol.Mivel ezeket a zonabeli targyakat nem megorzesre, hanem tanulmanyozasra, es hasznalatra szerzik be, igy nem tartom talalonak az ereklye/relikvia megnevezest/elnevezest.
    Gery D, a te Mutargy forditasod honnan, es milyen indokbol es megfontolasbol szuletett meg ? Teny hogy targy, es hogy nem termeszetes, hanem termeszetellenes, azaz mu.
    Mukutyu, ezt mar jellemeztem egy ezelotti hozzaszolasomban, a kutyu (a mu szo nelkul), ketyere es kepzodmeny szavak tetszenek a legjobban.

    Shield : Hiuz : vajon melyikben lehet benne ? Csakis valamelyik ujban, vagy pedig te lattal egy hozza nagyon hasonlot.

    UI : akinek most fent van a Stalkersoup, at kellene kuldje UI equipment.dds-t, hogy lam nezzem meg mifele cuccok vannak ebben a modban.

Új hozzászólás Aktív témák