Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Adott egy kulfoldi fejlesztesu programcsomag, ami InterBase adatbazist hasznal.
    Problemam az, hogy akarhanyszor adatbazis hiba van, es kikuldom a gdb fajlt a fejlesztoknek, akkor mindig kulfoldi nyelvu adatokkal kapom vissza a javitott adatbazist.

    Kaptam a fejlesztoktol egy nagyonhosszu SQL fajlt, ami tele van UPDATE-ekkel, es vegignyalazza az adatbazist, mindent atirva angolra.
    Ezt megelozendo le szeretnem menteni a mostani _magyar_ adatbazisom tartalmat, hogy ha gond van, akkor egy SQL szkript lefuttatasaval visszairna az adatokat magyarra, mert nincs kedvem fel napokat ezzel az adatbazis kezi buheralasaval szorakozni.

    IBExperttel kinlodok egy jo ideje, extract metadata opcioja priman mukodik, csak eppen ilyen formaban hozza letre az SQL fajlt:
    INSERT INTO COUNTRY (ID, CODE, NAME, CLASSIFIER, CATEGORY, ENABLED, CODE2, INFO, PARAMSTR) VALUES (36, 'AO', 'ANGOLA', '024', 8, 1, 'AO', '', '');

    Ha ezt megetetem az InterBase SQL futtatojaval, allandoan hibat dob, hiszen mar letezik ilyen sor. :(

    Nekem valami ilyesmi formaban kellenenek:
    UPDATE COUNTRY SET
    CODE = 'AO',
    NAME = 'ANGOLA',
    CLASSIFIER = '024',
    CATEGORY = 2,
    ENABLED = 1
    WHERE (ID = 36);

    Letezik erre valami _jo_ program, ami ilyen UPDATE queryket general a meglevo tablakbol?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák