Új hozzászólás Aktív témák

  • PazsitZ

    addikt

    válasz modder #2083 üzenetére

    Nekem a problémám megint csak ott van, h ellentmodnást érzek.

    Szóval mégis csak szükséged van egy másik táblára.
    Ahol mondjuk település adatokat tárolsz. Ekkor viszont már minek a string?
    String join amúgy is lassabb lesz feltehetőleg, persze biztos elmegy úgy is, de végül akkor amúgy is lesz szükséged join-ra.
    Nagyon egyszerű tesztelésen kívül pedig nem látom még mindig a rációt a kézzel túkálok a táblában érv mellett. De ekkor is én nem kézzel turkálnék, hanem query-vel populálnék be minta adatot is talán.

    Egyébként a karakterkódolásra bár azt mondtad, nem lehet gond, én mégis idegenkedek ilyen-olyan spec. karaktereket használni (bár konkrét példa most nem jut eszembe), az int index az viszont biztos, h teljesen egyértelmű és hibamentes lesz.

    A hatékonysági kérdésekkel csak akkor érdemes ilyen mélyen foglalkozni
    Feljebb még te linkeltél performance eredményeket a sztring tárolás védelmében, akkor fontos volt. Ha valaki negatív performance eredményt említ akkor már nem fontos? :F

    U.i.:
    Most téynelg nem kötözködni akarok, csak még mindig nem látom a hasznot. De persze ettől még nyugodtan tárolhhatod így, nincs ezzel gond, engem legalább is nem zavar.

    Nem zavar, amíg nem kell más ilyen DB-jét migrálnom. Sajnos kellett már, nem volt jó :N

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

Új hozzászólás Aktív témák