Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Arra kérnélek benneteket, hogy illusztráljátok konkrét példával, vagy csak simán konyhanyelven, hogy a több-a-többhöz kapcsolat esetén mi szükség van a kapcsolótáblára? Az addig rendben van, hogy bele kerül mindkét elsődleges kulcs, de ebben mi a pláne?

    Leírom a saját példámat, kérlek véleményezzétek, jól értem-e a dolgot. Az egyik egyed legyen "termék", a másik pedig "áruház". Egy áruházban megtalálható több termék is, és egy termék több áruházban is megtalálható.
    Tehát készítek például egy "megtalálható" nevű kapcsolótáblát, ebbe kerül 2 elsődleges kulcs, ami mutatni fog a "termék" és az "áruház" tábla elsődleges kulcsaira. Ebből azt tudom majd megmondani, hogy egy adott termék mely áruházakban van, illetve fordítva, vagyis hogy egy adott áruházban milyen termékek vannak? Tehát ennyi lenne a kapcsolótábla szerepe?

    A másik, ami még érdekelne, hogy SQL szinten ezeket hogy lehet bepötyögni, hogy megértse az adatbázis-kezelő rendszer? Olvastam REFERENCES kulcsszót is, meg valami CASCADE-t is, de utóbbit nem igazán tudtam értelmezni, hogy mire jó. :F

    Aztán van még jópár problémám, például hogy miként töltöm fel a kapcsolótáblát? Sima INSERT, ahogy egy "átlagos" táblába szúrnék be, vagy van valami speciális kapcsolója?

    Az a problémám, hogy a neten fellelhető doksik többnyire angol nyelven vannak, és hiába értem meg magát az angolt, ha ott olyan szavakkal dobálóznak, amit amúgy magyarul sem értek...

    Köszi a válaszokat előre is!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák