Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamascs

    újonc

    válasz Bigmasterl #41 üzenetére

    Sziasztok. Ha még aktuális az eredeti kérdés (Bigmasterl #41 JBL SB350 hangprojektor probléma).

    Auchanos akcióban vettem én is ugyanezt a JBL SB350 típust. Jókat írtak róla, és jó árban is volt. Hazamentem, összeraktam szépen szólt, meg voltam vele elégedve. Aztán észrevettem egy furcsaságot, valami zavart szedett össze a hálózatból, mert ha fel vagy le kapcsoltam a kompakt fénycsöves lámpákat, gyakran elnémult, majd néhány másodperc után magához tért. 3 hónap után teljesen megadta magát, szervizbe vittem, ahol egyébként azt mondták hogy az normális ha bezavarják a fénycsövek. 2 hétig volt szervizben, majd megkaptam, tápot javítottak rajta. Beüzemeltem és elkezdődött nálam is, amit a kérdező is tapasztalt, főleg beszédhangoknál volt erős torzítása a sub ládának, pont olyan, mint amit leírt, mint amikor közelről beszélnek a mikronfonba, és a mély "puffog", még ha teljesen visszaveszem a basszust, akkor is, mellette mindenféle más morgás is hallatszik belőle. Visszavittem, először azt mondtak hogy ez normális. (???) Aztán bevették, 3 hét csend, majd felhívtam őket, kérdeztem mi a helyzet, azt mondták elromlott. Ez egy JBL, HARMAN forgalmazó hivatalos szakszerviz véleménye a dolgokról. Szóval nem tudom miért de javíthatatlan, adtak csereutalványt, mivel kérdeztem hogy ez most mégis hogy, mellesleg bunkó módon hozzátették hogy túlhajtottam, meg túlvezéreltem és ez ennyit nem bír. :C Kis harc az Auchannel, de rendesek voltak, egyik áruházban volt még belőle, kaptam cserét. Múlt pénteken elintéztem, szombat délután szépen kicsomagoltam, fel a falra, kb. 2 órát szólt tök szépen ahogy kell, aztán elnémult, miután az udvaron felkapcsolódott egy mozgásérzékelős reflektor. Kikapcs bekapcs után magához tért. Vasárnap már a sub elkezdett ezen is torzítani. :W Megittam két Jagert, cucc újból be a dobozba, ma (hétfő) visszavittem az Auchanba és visszakértem a pénzt. Most itt tartok.
    És hogy most írok az azért van, mert napok óta nézelődök a neten, hogy csak én futottam e bele ebbe a problémába, vagy másnak is van ilyen gondja. És úgy látom hogy van. Kérdés csak az, hogyan lehet hogy százezres elvileg minőségi cucc ennyire képes, hibás széria, a forgalmazó szívatja az Auchant, vagy mi a bánat hogy kétszer is beleszaladok ugyanabba. Volt már hasonló esetem egy DVD lejátszóval, kettőt vittem vissza ugyanazzal a hibával, úgyhogy gyanítom erről van szó.
    Gondolkodtam hálózati zavarszűrőn, de 60 rugóba kerül egy audio rendszerhez való, úgyhogy kihagytam.
    Szóval javaslom hogy be kell vinni szervizbe és keményen szóvá kell tenni, különben elhajtanak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák