Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    Ma jött a családba egy szürke SONY NEX-5N. A bátyám beruházott egyre, most próbálgatjuk. Igazán csak a Panasonic G3-al tudom összehasonlítani, mivel nekem az van.

    Első benyomások a gépröl:
    - nagyon kaotikus a kezelése és a menürendszere, ezt nagyon meg kell szokni.
    - szerintem valamivel lassabb, mint a G3 de nem lehet nagy a különbség.
    - ugyanarra a kártyára, mint a G3 lassabban menti a képeket (Fine JPG-nél), de hozzá kell tennem, hogy ebben a G3 nagyon gyors.
    - van egy-két funkció, ami nagyon tetszik, és nekem egy kicsit, hiányzik a G3-bol (Panorámamód, HDR funkciók, Éjszakai fényképezési módok, stb)
    - az intelligens automatamód bealításai sokkal tágabbak, és könnyebben kezelhetők, mint a G3-on
    - az AF segédfény lámpa nagyon rossz helyen van, ha nem figyelsz, akkor eltakarod a kezeddel
    - a videó minősége brutális, ebben nagyon odaver a konkurenciának, de sajnos ez is kattog, bár nem olyan vészes.
    - full manuál bealítási lehetőségek egyszerűen, alíthatok videó alatt,
    - rossz fényviszonyok közt is nagyon jó videó minőség.
    - videó alatt nem melegszik annyira, mint az általam is korábban belinkelt videón, 29 percet simán bírta, még a melegedést jelző ikon sem jelent meg.
    - magas iso mellett is nagyon jó képek és videók.

    Azt tudom mondani így elsőre, hogy egy nagyon jól sikerült gép nagyon jó képminöségel rengeteg jó és jól használható funkcióval. Viszont van egy-két bosszantó hibája. Ha legalább egy módválasztó tárcsa lenne, rajta a sokat segítetne a kezelhetőségén.

  • haarmaan

    tag

    Egy kicsit leült a topic úgyhogy pár napos használat után összefoglaltam a véleményem a Sony NEX 5N-röl.

    Azt kell, mondjam, hogy nagyon megszerettem ezt a kis gépet, a bosszantó kisebb hibái ellenére is. Elöször nagyon panaszkodtam a gép kezelésére, de most már másképp látom. A Sony NEX 5N-t egy furcsa ketöség jelmezi kezelhetőség terén. Rengeteg olyan dolog van a gépben, ami nagyon felhasználóbarát és könnyen kezelhető (Intelligens automatamód, HDR funkciók, panorámamód, stb). Ezzel szemben, aki komolyabb DSLR gépről vált NEX-re az először vért fog izzadni a kezelés terén, míg megszokja, de megszokható.

    Ami eddig nagyon tetszik a gépben:
    - HD videók minősége brutális az (1080/50p/28mbps) és (1080/25p/24mbps)-benn felvett videók egy 116-os Full Hd tv-n vissznézve gyönyörűek, minden nagyon a helyén van.
    - Videó felvétel alatt full manuál control szinte mindent tudsz alítani, attól függöen hogy milyen program módban van a gép.

    [link]

    - Rossz fényviszonyok közt videónál ISO3200-ig elmehetsz, és még így is zajmentes videók.

    [link]

    - Videók alatt a fókusz mezőt az érintöképernyön tudod alítani.

    Videban nagyon jó a gép, úgyhogy nálam végre megvan az a gép végre, ami kiváltja a kamerát és a fényképezőgépet is egy gépben.

    - Fényképezésnél magas ISO mellett is gyönyörű képek.
    - Intelligens automata módja szerintem nagyon jól sikerült, könnyen használható, és jól kezelhető, álitható.
    - Könnyen használható és hatásos éjszakai fényképezési módok, a kézbenntartott esti a kedvenc eddig.
    - Nagyon jó panorámamód, viszont ha mozgó tárgy van a képen, akkor nehezebb jó eredményt elérni, és születhetnek érdekes képek.
    - A PASM módban használható DRO és HDR funkcióval nagyon jó képek készíthetők. Több képet készít különböző EV értékel, és ebből készít egy végleges képet az ev. különbség mértéke alítható.
    - A színsémák közt van egy-két értelmesebb, amit esetleg használni is fogunk.
    - Sorozat sebessége jó, a gép is elég gyors, bár rossz fényviszonyok közt a G3 sokkal gyorsabban fókuszált.

    És akkor jöjjenek azok a dolgok, amik nem tetszenek a gépben:
    - Videó alatt a gépvázon való matatást nagyon felerősíti és belehallatszik a videó hangjába, ezen kívül ott van a kattogás a videó alatt.
    - A képernyő parancs választó gombok nagyon belesimulnak a vázba, egy kicsit jobban kitapintható lenne az nem ártana.
    - Segédfény lámpa nagyon rossz helyen van, mindig eltakarom az ujjaimmal.
    - Legalább a vakut beletehették volna még a gépbe. A vakunál ezen kívül arra figyelni kell, hogy ha a 18-55-ös obijektivre a napelenzöt feltéve használod, akkor a vaku nagylátónál árnyékot vett a kép alsó középső részére.

    Ezen kívül néhány dolog, ami nem hiba ugyan de az elkövetkező firmware-k egyikébe beletehetnék őket:
    - A PASM módban használható egyedi menüt kibővíthetnék, hogy több menü elemet lehessen felvenni nekem az öt elem kevés.
    - DISP Tartalom megjelenítése. A hisztogram felvételkészítésnél csak külön jeleníthető meg rátehetnék a legtöbb ingót tartalmazó alapinfo megjelenítése opcióra.
    - Menükezelés ne lépjen vissza a föképernyöre miután bealítottam valamit

    Összességében azt kell, hogy mondjam hogy egy nagyon jól sikerült gép kimagasló kép és videó minőséggel, bizonyos szempontból könyü használattal. Rengeteg jó és hasznos funkcióval (HDR, DRO, Panoráma, Éjszakai módok, stb.) ami nagyon hatásos és könnyen kezelhető, Ráadásul ezeket tényleg fogjuk is használni, mert más géppekel ellentétben nem csak a marketing célokat szolgáló felesleges funkciók.

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #11 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam, nem minden esetben dob ki a menüből miután alítottál valamit.

    A Főmenü hat almenüböl ál.

    - Felvételi mód (ha módot váltasz utána, kilép a menüből)
    - Fényképezög. (miután bealítottál valamit, kilép a menüből)
    - Képméret. (ha valamit alítasz utána nem lép ki a menüből)
    - Fényerő/szín (miután bealítottál valamit, kilép a menüből)
    - Lejátszás (ha valamit alítasz utána nem lép ki a menüből)
    - Bealítások (ha valamit alítasz utána nem lép ki a menüből)

  • haarmaan

    tag

    Akumlátorral kapcsolatban van valakinek infója hogy milyent érdemes rendelni Nex gépekhez? Egyelőre ezzel szemezgetek.

    [link]

    Akinek korábbi típusai vannak (Nex5, Nex3) és urángyártott akkuval is használta mik a tapasztalatai? Firmware frisités után is elfogadja a gép az utángyártott nem eredeti Sony akumlátort?

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #14 üzenetére

    Tudom hogy urángyártottat itthon is kapok olcsón. Az eredeti Sony itthon is 16000-20000ft között mozog.
    Amit belinkeltem az talán eredeti Sony

    [SONY NP-FW50]

    legalábbis a képek alapján megegyezik az alapcsomagban a SONY NEX-5N-hez csomagolt akumlátorral.

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #16 üzenetére

    „Nem írja sehol, hogy eredeti”
    Azért mondtam hogy a képek alapján.

    [link]

    Itt egy másik vétel, ahol írja, hogy eredeti. Ha megnézed a képeket, és összehasonlítod azzal, amit korában belinkeltem, láthatod hogy a két akumlátor tök egyforma. Pont ugyanilyen akumlátort adnak a Sony NEX 5N-hez is.

  • haarmaan

    tag

    Ha zavar a videó alatt a clik hang NEX 5N-nél, akkor már ithon is viheted szervizbe a gépet. A Sony Magyarországi honlapján is fent van, hogy létezik a probléma.

    [link]

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #21 üzenetére

    Már nem emlékszem, de valószínűleg alapbeállitáson próbáltam (AVCHD 1080/50i/17Mbps). Mivel ez volt az első dolgok egyike amit kipróbáltam. Azthiszem később állítottam át a felbontást 1080/50p/28Mbps-re. Most hogy így felhívtad a figyelmem újra próbáltam 1080/50p/28Mbps bealítással. Sajnos 12 percnél megjelent a figyelmeztető ikon, és 26 percnél ki is kapcsolt a gép, a szobában kb. 18-19 fok, lehettet. Ugyhogy biztos hogy 1080/50i/17Mbps-el próbáltam. Feltöltöm az aksit, és utána teszek még egy próbát mindkét bealítással.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #25 üzenetére

    Ma kicsit bővebben nyúztam a Sony Nex 5n-t videóval, konkrétan a melegedésre voltam kíváncsi.
    Nem tudom, hogy az első próbálkozásnál hogy jött össze nekem a 29 perc hosszúságú videofelvétel és milyen bealításokon, de ma többféle bealítással is kipróbáltam:

    (1080/50p/28Mbps)
    (1080/50i/24Mbps)
    (1080/50i/17Mbps)

    Az eredmény szinte mindenhol ugyanaz kb. 11-12 perc folyamatos videofelvétel után megjelent a túlmelegedésre figyelmeztető ikon, és 22-23 perc folyamatos videofelvétel után ki is kapcsolt a kamera mivel túlmelegedett.
    Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, mert nem sokan készítenek 10 percnél hosszabb snitteket.
    Az igazi probléma, az hogy kipróbáltam úgy is, hogy váltakozva készítettem 15, 30, 60, 90, 120, másodperces felvételeket 15-20-30 másodperces szünettekel váltakozva. A végeredmény, az hogy 12 perc felvétel után ugyancsak megjelenik a felmelegedésre figyelmeztető ikon és kb. 30 perc videó után, túlmelegszik ugyanúgy a gép, mint a folyamatos felvételnél.

    Ezután kipróbáltam MP4/1440x1080/12Mbps beálításon is a videót. Itt tudtam készíteni 23 perc hosszúságú folyamatos videofelvételt, figyelmeztetés és túlmelegedés nélkül. De 23 perc után kikapcsolt a videofelvétel (sajnos itt meg 2GBos fájlméret korlátozás van.)

    Ennek a kamerának a nagy vonzereje a 1080/50p/28Mbps- es AVCHD videofelvétel volt számomra, de bizonyos helyzetekben nem tudod majd kihasználni ezt a lehetöséget.
    Ha intenzívebben akarod a kamerát használni, akkor sajnos kompromisszumot kell kötni és MP4/1440x1080/- benn kell felvételt készíteni, ami sokkal rosszabb minőség, mint az AVCHD.

    Legközelebb kipróbálom (1080/25p/24Mbps) és (1080/25p/17Mbps) módban hátha úgy jobb eredmény születik.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #27 üzenetére

    Minden esetben miután túlmelegedett a gép vártam kb. egy orrát, amíg szobahőmérsékletre (jelenleg 18 fokra van alítva a termosztát) visszahűlt a gép. Ezután kezdtem el újra a videók készitését.
    Reggel kipróbáltam (1080/25p/24mbps) módban is. Az eredmény ugyanaz mind a többi esetben kb. 13 percnél jön a figyelmeztető ikon, és 24 perc 15 másodpercnél kikapcsolt a gép.
    Ami viszont feltűnt, hogy semmivel sem éreztem melegebbnek a gépet, mint az
    MP4/1440x1080/12Mbps beállításnál.
    Ezután a Panasonic G3-al is készítettem egy 30 perces felvételt kíváncsiságból. A Panasonic G3-al simán tudsz egy órát felvenni (2x30 perc) és nem kapcsol ki a gép. Viszont azt vettem észre, hogy a G3 is, kurva meleg már az első 30 perces felvétel után is. Simán van olyan meleg mint aNex-5n, csak annyi a különbség, hogy ez nem kapcsol ki, és nyomhatod még egy fél órát vele.

  • haarmaan

    tag

    Egyre jobban arra az álláspontra jutok, hogy komolyabb videózáshoz sajnos kell egy kamera is pluszban. Ha egy gépben akarok kimagasló videó, és fényképezési képességeket, mindezt aránylag kisseb méretben mint egy tükrös, akkor sajnos még mindig kompromisszumokat kell kötni.
    Kíváncsian várom a NEX 7, hogyan fog teljesíteni videózás terén? Ezen kívül a melegedésre is, ugye ott még nagyobb szenzor van (24mpx).
    Aztán jövőre jön még a Panasonic G4, GH3, GFpro, amik biztosan jók lesznek videó alatt is. De egyre jobban hajlok egy külön kamera felé a videó miatt. Ha már úgy is táskát visszek magammal, akkor a táskába simán belefér még egy kamera is a maga félkiló súlyával, mondjuk egy Sony HDR-CX360.
    Fényképezésreviszont nekem tökéletes a Sony NEX-5N nagyon jó kis gép. Rossz fényviszonyok közt kimagaslóan teljesitt. Rengeteg olyan helyzet van, ahol másik gépel már csak vakuval, vagy használhatatlanul magas iso-val lehet fotózni. Viszont ilyen helyzetekben a NEX 5N nagyon nagyot alakit, nem sokszor lesz szükséged vakura.

    Itt egy videó a nex 7 röl, hogy kb. mire lehet számítani sötétben való fotózásnál.
    [NEX 7 Nightshot]

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #33 üzenetére

    Szerintem ez a melegedés egy firmware frisitéssel orvosolható. Érdekes hogy a gép (MP4 1080/1440/12Mbps) videónál ugyanúgy melegszik, mint az AVCHD videóknál. Ettől függetlenül még a melegedésre figyelmeztető ikon sem jelenik meg. A Panasonic G3 videónál 20-25 perc után legalább olyan forró mint a Nex 5n.
    Lehet hogy csak a Sony volt túl óvatos ezügyben.

  • haarmaan

    tag

    válasz Mr.Csizmás #36 üzenetére

    Persze emlékszem a második X360 után ezért váltottam PS3-ra. Az X360-nál a processzor vagy videokártya bele volt forrasztva az alaplapba. Ha jól tudom, ott azzal szívtak, hogy a forrasztóanyagokba nem lehet már ólmot használni. Az új forraszanyagok meg már nem tudták kompenzálni a két felület (alaplap, processzor, vga) közti hőingadozást, míg a korábbi forraszanyagoknál ez nem volt probléma az ólom miatt. Nemtudom hogy a fényképezőgépek érzékelői hogy csatlakoznak a gép többi elemihez, nem hiszem, hogy foglalatba lennének forrasztva.

  • haarmaan

    tag

    Nem tudom hogy volt e már, de már itthon is be van árazva a NEX 7.

    [link]

    Azért arra kíváncsi vagyok, hogy tényleg be tudják szerezni, vagy csak feltették az árlistára. Elégé agasztó hírek jönnek, sok gyártó ellátási gondokkal fog küszködni az elkövetkező 1-2 hónapban. Van, ahol már le is vették a NEX 7 – et az előrendelési listáról(Amazon).

    [link]
    [link]

    Ha nem lesz vele komolyabb probléma akkor 300000ft körüli árért már elgondolkodnák a vételén. Kíváncsi leszek az első komolyabb megbízhatóbb tesztekre, tapasztalatokra (melegedés, képminőség, stb.) egyelőre a 24 megapixelt inkább hátránynak érzem, mint előnynek. Ettől függetlenül a Panasonic (GH3, G4, GFPro,) triót még megvárom, aztán jövő év vége felé, eldöntöm merre tovább.
    Addig marad a Panasonic G3 és a bátyám Nex 5n gépe.

  • haarmaan

    tag

    Van akinek nem kattog az új Nex 5n videó alatt. Gondolom ez már egy újabb szállítmányból való gép.
    [link]

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #41 üzenetére

    "Esetleg van már valaki, aki itthon beadta gyógyításra egy antikattogin kúrára az 5n-t?
    Vajon mennyi az átfutási idő?"

    [Sony UK clicking repair]

  • haarmaan

    tag

    Bátorkodtam rendelni egy ilyen aksit a Nex-5n géphez.

    [link]

    Kicsit féltem hogy nem a képeken látható eredeti NP-FW50-es eredeti Sony aksit fogom kapni, hanem valamilyen utángyártottat.
    Ma megjött az akumlátor, ami eredeti Sony akumlátor nem utángyárott. Tökéletesen megegyezik a képeken látott akumlátorral, és ugyanolyan, mint a Nex 5n-hez csomagolt NP-FW50-es.
    Most töltöm eddig még nem gyuladt ki.
    Amikor megrendeltem 6400ft-ot vont le a kártyámról. Nemtudom hogy itthon hol a legolcsóbb de én 16000ft alatt nem nagyon láttam eredeti Sony-t.

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #57 üzenetére

    Tökéletesen működik vele ugyanúgy, mint a géphez kapott aksi.

    „Léteznek az eredetivel teljesen azonos kinézetű és csomagolású "utángyártott" aksik. Azokban is van info chip.”

    Ha így van ahogy mondod, akkor biztosan kijelenteni, hogy eredeti Sony akumlátor csak az első firmware frissités után lehet. Ha nem eredeti, akkor ez egy tökéletes másolat. A csomagban az és a hozzá adott pairokon és a manual-on is Sony-s címek szerepelnek mindenhol.

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #61 üzenetére

    Azért ez a gép (Sony Nex 5N) tud érdekes dolgokat produkálni.

    Pár hozászólással feljebb írtam egy akumlátorol amit rendeltem hozzá, és hogy tökéletesen működik, a gépel együtt.Na ez sajnos már nem igaz.

    A fent belinkelt akumlátort kb. 2 szer használtam a gépben, ment minden rendesen, készítettem vele vagy 200 képet meg vagy másfél óra videót.
    Ma miután feltöltöttem megint, és betettem a gépbe, az az üzenet fogadott hogy nem kompatibilis akumlátor használjon alkalmas típust.
    Úgyhogy kiderült, a hogy fent belinkelt akumlátor nem eredeti, de könyörgöm ehhez kétszeri feltöltési ciklus, kellet, hogy rájöjjön?

  • haarmaan

    tag

    válasz futo001 #64 üzenetére

    Nemvolt frisités, tudtommal nincs is új firmware hozzá.

    Ha valakit érdekel esetleg az akumlátor (Nex 5, Nex 3 tulajok) akkor annak ingyen odaadom. A Nex 5n-be nem jó, de hátha a korábbi gépekbe jó.

    Ha érdekel az aksi akkor, írj privátot, és a részleteket megbeszéljük.

  • haarmaan

    tag

    Hát igen és gondolj csak bele mi a garancia, arra hogy jó működőképes kompatibilis akumlátort kapsz. Veszel egy akumlátort és kipróbálod, megy vele, aztán két-három nap után kiderül hogy mégsem.
    Bár az is lehet hogy az akumlátor kompatibilis, csak meghibásodott, és ezt a hibaüzenetet dobja ki, lehet ez is egy hiba az aktuális firmware-be. Én másra nagyon nem tudok gondolni. Mert azért az elég érdekes hogy 3-4 óra használat után jön rá, hogy nem kompatibilis az akumlátor.

  • haarmaan

    tag

    válasz DaeMonS #676 üzenetére

    Ha jól tudom, azt jelenti, hogy ilyenkor keresi a gép az esetleges hibás pixeleket az érzékelőn. Ha talál hibás pixelt, akkor azt megjegyzi a gép, és fényképezéskor a mellette lévő pixel tartományával helyettesíti a hibás pixelt. Így gyakorlatilag nem lesznek hibás pixelek a fényképen.
    De lehet hogy rosszul tudom.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #673 üzenetére

    „a jobb iránygombra nálam is a felvételi mód van ráprogramozva”

    Nálam is így van.
    Így gyakorlatilag a PASM módokban a jobb gombbal tudsz felvételi módot választani.
    Viszont az (SCN, elmosódást csökentö, Panoráma, 3D Panoráma,) módokban a gép automatikusan a tárcsa középső gombjára helyezi a felvételi mód választását, úgy hogy a jobb oldali gombon nincs semmilyen más funkció. Könyörgöm, ha jobb oldali gombra állítom be a módválasztást, akkor a fent említett módokban, mért nem maradhat az a jobb gombon? Legalább ez a funkció megmaradhatna ezekben a módokban a jobb gombon. Ha más funkciót teszel a jobb gombra, akkor azt megértem, hogy nem adja be, mivel ezekben a többnyire automata módokban (SCN, elmosódást csökentö, Panoráma, 3D Panoráma,) úgysem tudnád állítani az oda beállított funkciót.
    Ez még nem is lenne akkora probléma, mert megszokható. Az viszont röhejes, hogy ha Intelligens automata módra váltok, akkor a tárcsa középső gombjára a kreatív fényképezés lehetőséget teszi, úgy hogy a jobb oldali gomb megint funkció nélküli marad.
    Ennek következtében Intelligens automata módból felvételi módot változtatni csak a főmenübe belépve lehet.
    Ezeket az apró kezelési hibákat azért orvosolhatnák valamelyik frissítésben.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #686 üzenetére

    Végül is nem olyan nagy probléma, mert én se sokat használom az Intelligens autó módot. Többnyire a P módot használom fényképezésnél. Videónál meg az A és S mód.
    Intelligens autó módot akkor szoktam kapcsolni, ha valakinek oda adom, hogy lőjön egy pár képet, vagy ha valamelyik kép effektus akarom használni gyorsan. Könnyebb innen elérni, mint a menüben turkálva. Bár a menüből állítva képeffektusok közt van HDR mód, míg az Intelligens Autó módnál a custom menüben lévő képeffektusok közt meg nincs.
    Mivel a két módban elérhető képeffektusok különbözőek.

    Intelligens autó módban nincsenek ezek a módok:
    - Lágy fókuszmód
    - HDR
    - Gazdag tónusú, nono
    - Miniatűr

    Helyettük a részleges szín van betéve külön színenként (piros, zöld, kék, sárga). Ugyanez a custom főmenüben lévő képeffektusoknál egy menüpont alatt szerepel és az option gombbal, tudod állítani az aktuálisan használt szint.
    Ezt sem igazán értem hogy mért nem lehetett a két kép efektus menüt egyformára csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #728 üzenetére

    A stabin kívül még arra is kíváncsi leszek hogy hogy a visszafelé kompatibilitással mi lesz?
    A panasonic X14-42-es obija sem tehetö rá a réggebi gépekre ha jól tudom.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #730 üzenetére

    Igen egy firmware frisitéssel biztos megoldható, de itt a kérdés az hogy meg e akarják oldani. Vagy rákényszerítenek, hogy az új obi miatt vegyél új gépet is. Ha jól tudom a Panasonicnál az x14-42-es obit a vázak csak a G3 és GF2 modellekig viszamenöleg támogatják. A korábbi modellek nem kaptak új firmware frisitést az új x-es obik miatt. De lehet, hogy én tudom rosszul.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #732 üzenetére

    Sajnos az összes gyártó követ el ilyen kis trükköket, a Sony is. A Sony kedvenc húzása hogy nem ad az alsóbb kategóriás fényképezőihez, videokameráihoz külön töltőt. Ráadásul, ha akarsz venni hozzá egy töltőt, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.
    Ha jól tudom az új Sony NEX F3 gépben, sincs töltő.

    Kedvenc húzásuk még a gyártoknak hogy a megjelenés után pár hónappal mikor a piacon megjelent már több fajta utángyártott aksi, gyakorlatilag egy apróságot tartalmazó firmware frisitésel kilövik azokat.
    Egyébként a kedvencem a Sony Nex-5N ben hogy már két olyan utángyártott aksi is volt nálam, amit az első pár feltöltés-kisütési ciklusban hibátlanul müködöt, majd a második-harmadik feltöltés után kiírta hogy nem kompatibilis akumlátor.

    Egyébként a Sony Nex F3-at nagyon közel löték be a Nex 5N-hez. Ha jól tudom csak egy pár negatívum, van a Nex 5n-hez képest:
    - Iso 200 induló érték
    - Nincs 1080p videó (1080i/24Mbps van)
    - Nincs külön töltő hozzá
    Ezek után nagyon kíváncsi leszek a NEX 5N-t leváltó modellre.
    Egy ilyen géppel már kiegyeznék:
    - 16mpx-es érzékelő
    - kicsit nagyobb váz
    - beépített vaku
    - beépített evf (nem baj, ha kisebb felbontású, mint a Nex 7-ben)
    - videó felvétel alatti túlmelegedés javítása
    - A többi dolog maradhat a nex 5n böl.

    Ráadásul a Nex 5N és Nex 7 között óriási űr van, árban és tudásban is. Ha van eszük, akkor kihoznak egy a két gép közé pozícionált (tudásban és árban) újabb modellt, ami beépitett vakuval és evf-el rendelkezik.

    Bár én egyre jobban úgy érzem, hogy az SLT-A57-es lesz az én gépem.

  • haarmaan

    tag

    Egy jó angolos lefordíthatná, mert mintha a Sony Nex-F5 kapcsán valami új 18mpx-es szenzoról beszélnek.

    [link]

    Az uj Nex F5 a Nex-F3 tol, örökli majd a dizájnt, a beépítet vakut, a180 fokban elfordítható kijelzőt, az autó portait framinget, és a kiterjesztett zoomot.

    Megmarad az érintőképernyős kezelés és a Nex 5N-hez képest, kap egy plusz egy új kezelőgombot.

    Azért egy jó Angolos elolvashatná, hátha valamit rosszul értelmeztem.
    A szenzor igazán maradhatna a Nex 5N-ben bevált és bizonyitott16mpx-es érzékelő.

  • haarmaan

    tag

    Már többször írtam hogy gondolkodtam, hogy a Nex 5n gépem lecserélem egy Sony A57-re. Vetem egy Sony a57-et amit három nap után visszavittem, mert nem vált be. Azt kell, hogy mondjam, maradok a Nex 5N mellet és NEX rendszeren, akármennyire is zavar hogy intezivebb videózásnál hamar felmelegszik a gép.

    Ami miatt elvetettem az A57-et:

    - Videó felvételnél cropolja a videót, jóval, kisebb látószöggel dolgozik.
    - Videó alatt az autófókusz csak P módban működik.
    - Videó alatt A, S, M módokban nem működik az autófókusz. Ha ebben a módban indítod el a videofelvételt, akkor átvált automatikusan P módra.
    - A kreatív videózás módokban is csak a P módban van autófókusz, az A, S, M, módokban csak manuálisan tudsz fókuszt állítani.
    - Videó felvétel közben nem tudsz rekeszértéket és a zársebességet állítani, csak a felvétel előtt.
    - Önkioldó felvételnél nem tudod beállitani hogy több képet készítsen, csak egy képet készít.
    - Nincs AF segédfény erre a vakut használja. Rossz fényviszonyoknál mindenkép fel kell nyitnod a vakut, még ha nem akarod használni akkor is.
    - Rossz fényviszonyoknál a Nex 5n-nél jóval zajosabb videók.
    - Bár ezt nem tudtam kipróbálni csak külföldi fórumon olvastam hogy autófókusz esetén még fényerős lencse esetén sem megy F3.5 – F4 érték alá videónál.
    - Arcfelismerés nem olyan hatékony, mint a Nex 5N-nél, és könnyebben elveszti a követendő arcot.
    - Fókuszkövetésnél a Nex 5n hez képest könnyebben elveszti a követendő témát.

    Miben jobb az A57 mint a Nex 5N:
    - Videofelvétel alatti melegedés, az A57-nél, 2x30 perc folyamatos felvétel után sem volt túlmelegedés, sőt még a figyelmeztető ikon sem jelent meg.
    - Az aksija nagyon sokáig bírja. Feltöltött akkuval több, mint 104 perc videót tudtam felvenni.
    - Az automata fókusz nagyon gyors ebben sokkal jobb a Nex 5N-nél,
    - Videónál egyből pontosan fókuszál nincs az a hullámzó hatás, mint a Nex 5N-nél.

    Úgyhogy marad a Nex 5N. Azért azt nem gondoltam volna, hogy egy árban jóval a Nex 5N fölé pozícionált gép ennyi kívánnivalót hagy maga után a másik jóval olcsob géphez képest. Az meg egyenese röhej hogy fényerős lencse esetén, az autófókuszról vagy a nagyobb rekesznyilásrol le kell mondanod. A kettő együtt nem megy csak manuális fókusz esetén.

  • haarmaan

    tag

    válasz Tulku #793 üzenetére

    Szerintem ennek a gépnek az előnye egy nex-5n hez képest csak a mérete és a kompakt kialakítás lesz. Ha azt nézzük, hogy 180-200 ezer körüli áron jön, akkor szerintem jobb vétel egy nex-5n, vagy az utódja nex-f5 (bár még ennek az áráról nem tudni semmit)
    Elméletileg itt már össze tudod vetni a képminőségét másik gépekkel.
    [link]
    Én nézegetem a tesztképeket nekem már iso-100 on is sokkal részletgazdagabbnak, szebbnek, tűnnek a nex-5n képei, az rx100-hoz képest.

  • haarmaan

    tag

    Beszereztem egy ilyen memóriakártyát a Nex-5n hez:
    32GB SanDisk Extreme Pro (95/MB/s) SDHC UHS-I Memory Cards
    [link]
    Sokan azt mondják, hogy felesleges ilyen sebességü kártyát venni még az AVCHD 2.0 hoz is elég egy class 6-os sebeségü kártya is.
    Eddig egy Transcend 16GB-os class 10-es kártya volt benne (ami nem is olyan rossz kártya) de ehhez képest sokkal gyorsabb lett a gép sorozat módban, valamint a képmentési idő is gyakorlatilag észrevehetetlen.
    És még egy érdekes dolog, videó alatt nem melegszik annyira a gép, mint korábban, kb. 14-15 percnél, jön a túlmelegedésre figyelmeztető ikon, és 27-28 percnél kapcsol ki a gép.
    A másik kártyánál kb. 11-12 perc folyamatos videofelvétel után megjelent a túlmelegedésre figyelmeztető ikon, és 21-22 perc folyamatos videofelvétel után ki is kapcsolt a kamera.

    Bár ez lehet, hogy nem a kártya érdeme mivel az előző Nex 5n gépünk gyakorlatilag első szériás volt. Ezt meg két hete vettük egy dupla obis (Nex 5ND) kiszerelésben a Sony központi szalonban. Lehet hogy az újabb modellek már nem melegszenek annyira?

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #823 üzenetére

    Az új Sony obikra kíváncsi leesszek én is. Reméljük, hogy kicsit bővül a sokak által kifogásolt szegényes kínálat. Bár én egész jól elvagyok a kit obival meg a 16-os palacsinta obival.
    A SEL16F28-os palacsinta obiban meg pozitívan csalódtam azok után, hogy menyi rosszat lehetet olvasni róla. Aki sokat videózik annak szerintem kötelező darab NEX-re. Beltérben rossz fényviszonyok közt nagyon jól jön.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #826 üzenetére

    Hát igen a videó melegedésről már én is olvastam sokk mindent. Tényleg a legjobb jelző rá az hogy kiszámíthatatlan. A dprewieven olvastam hogy egy Nex7 tulajnál volt olyan hogy tiz perc után lelát a felvétel mivel túlmelegedett, majd kb. 10 perc pihenő után egyben felvett 27 percet figyelmeztetés nélkül.
    Én egyre jobban hajlok, hogy kell egy videokamera is nekem. Valószínűleg videóra veszek egy ilyen videokamerát a Nex mellé,
    [link]
    Reményeim szerintés a két gép jól kiegészíti majd egymást. Rövidebb videókra és rossz fényviszonyokhoz marad a NEX, hosszabb intenzívebb (családi videók, események), és extrémebb körülmények közti (víz alatti felvételek, strand stb.) videózáshoz, pedig ez.
    A héten vett az egyik haverom egy ilyent nekem elsőre nagyon tetszet. Nagyon kicsi, könnyű, (bőven elfér a nex-hez vett táskában, vagy egy kis zsebben) por, ütés, és vízálló.
    Videózáshoz könnyebben használható, a videó minősége nagyon jó, kicsit nagyobb mélységélesség mint a nex 5n-nél, rossz fényviszonyok közt viszont a nex 5n jobb, bár ez sem olyan rossz.

  • haarmaan

    tag

    Úgy látszik nem csak nekem nem jött össze a Nex 5n röl váltás (feljebb lépés) egy komolyabb gépre. A Nex 5 hiányosságai ellenére egy nagyon jó gép. Rengeteg olyan pozitív tulajdonsága van, ami miatt nekem hiányérzetem volt a feljebb lépés kapcsán, és inkább maradtam a Nex 5n-nél.
    És szerintem ez nagyon sok embernél ugyanígy lesz. De azért azon komolyan meglepődtem, hogy van, aki az Olympus OMD ellenében is inkább marad a Nex 5N nél.
    [link]

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #832 üzenetére

    Hát igen nem egy kategória a két gép, de ezek a példák nagyon jól mutatják, hogy menyire jól sikerült a Nex-5N, a hibái ellenére is. Minden Nex-5N tulajnak nehéz lesz erről a gépről valami más gépre váltani, vagy feljebb lépni, bármennyire is zavarják a Nex-5N apróbb bosszantó hibái.
    Ezt jól bizonyítja a fenti példa is, vagy említhetném az én példámat is.

    Ezért úgy döntöttem én is, hogy legalább két-három évig megtartom a Nex 5N-t. Addig a pénzem obikra költöm inkább. A következő amit megveszek az az 50-1.8-as lesz. Ellőtte még megvárom míg az új G16-50-röl tudunk valami biztosat. Hátha nem lesz olyan drága.

  • haarmaan

    tag

    válasz realmadrid #831 üzenetére

    Nem tudom, hogy érdemes e cserélni a nex-5n gépet erre, szerintem nagyon meggondolandó. Ráadásul ugyancsak elmondhatjuk hogy nem egy kategória a két gép.
    Csak a cserén buknál vagy 40-50 ezret, tele van a nett eladó 5N gépekkel, és ha kijön az utódja (F5) akkor még több lesz.
    Nagyon meggondolandó a csere és az RX100 sem lesz hibátlan gép. Viszont a csúcskompaktok közt biztos, hogy ez lesz az egyik legjobb gép, videóban meg meg sem közelíti a konkurencia.

    Tesztek már vannak az RX100-ról a netten, nagyon jókat írnak róla, de azért vannak negatívumok is.
    - gyenge és lassan újratőltödö vaku
    - sárga szín természetellenes visszaadása
    - CAF módban lassú autófókusz
    - manuális fehéregyensúly bealítás hibái
    - meg egyéb apróságok.
    Valamint megemlítik, hogy hiába van az 1. 8-as induló fényerő nagylátón, mihelyt kisebb látószögre zoomolsz már drasztikusan emeli az F értéket.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #835 üzenetére

    "Néhány kellemes újítás, hibajavítás és az F5 máris olyan közel lesz az álomgéphez, hogy az 5n tulajok fele mégis elgondolkozik, hogy cseréljen rendszeren belül."

    Hát igen és ezen a cserén bukik is majd legalább 50-60 ezer forintot. Úgyhogy a F5-öt kihagyom de valószínűleg az utána következő modellt is.
    Azon az 50-60 ezer forinton inkább veszek egy obit hozzá, és majd később cserélek, ezért is vettem három év garanciával a gépet a Sony Centerben.

    Egyébként a Sony Centerben pozitívan csalódtam. Vettem egy SLT-A57-et náluk, a gép számomra óriási csalódás volt a Nex 5N után. Ezért három nap használat után visszavittem hogy nem vált be, és ha van rá lehetőség, vennék helyette egy másik fényképezőgépet vagy HD videokamerát.
    Kicsit tartottam tőle hogy elküldenek az anyámba, hogy mit képzelek (mert megtehették volna, mivel nem internetes rendelés volt és csak ilyen esetben létezik a vásárlástól való elállás joga) de nem így történt.
    Megkérdezték, hogy mi a gondom a géppel hátha tudnak segíteni és csak bealítási probléma.
    Miután tisztáztuk hogy az SLT-A57 nél az A,S,M, módokban nem működik az autófókusz videó alatt, ami nekem nagyon fontos lenne, és nem beállítási problémáról van szó. Ráadásul ezt ők sem tudták, mivel ha elindítod a videó felvételt az A,S,M módokban ugyanúgy van autófókusz csak éppen a gép sunyin feltűnés nélkül átvált P üzemmódra. Ezután elmondtam hogy egyszerűen többet vártam ettől a géptől, a gépnek számomra vannak olyan korlátai hiányosságai, ami egy olcsóbb gépben megtalálható (pl Nex-5N).
    Amit ezután mondott az üzletvezető azon nagyon meglepődtem

    „természetesen visszavesszük a fényképezőgépet, és mindenben segítünk, hogy olyan készüléket tudjon választani, ami a legközelebb áll az igényeihez, ha olcsóbb készüléket választana, mint az SLT-A57 akkor természetes a különbözetet visszafizetjük”

    Így hát vettem újra egy Sony-Nex 5ND gépet (két obis kiszerelés) három év garanciával, 205000 forintért.
    A különbözetet nem volt pofám már visszakérni, úgyhogy azt is levásároltam. A keresztlányom kapott ballagási ajándékként egy SonyEricsson Xperia Mini telefont.

    Nem tudom, hogy menyire jellemző ez a hozzáállás de gyanítom, hogy nem gyakori.
    Úgyhogy ezek után csak dicsérni tudom a Sony központi szalonját.

  • haarmaan

    tag

    Beszarok hogy milyen fikázás megy itt néha „ez az obi szar” „az a gép szar” „erre a rendszerre nincs üveg” stb.

    Közben meg az itt lefikázott dolgok közül többet is, több ember is megelégedéssel használ.

    Vegyük már észre, hogy mindenkinek mások az igényei és nem mindenki olyan hogy hajlandó 400000ft ot kifizetni egy bizonyos minőségért, főleg akkor, hogyha bizonyos korlátokkal is, de majdnem azt a minőséget megkaphatja a feléért. Ráadásul úgy hogy a dupla árért vett gép sem lesz hibátlan.
    Erről szólt az eredeti link, amit belinkeltem.
    Nem gondoltam volna, hogy ilyen parázs vita kerekedik belőle.

    Most már ott tartunk, hogy kiderül, hogy a Nex 5N Nex 7 gépek szarok nincs egy használható obi se rá, a 16-os palacsinta szar, a zeiss drága és nagy, az 50-es elcseszett látószögű ráadásul nagy, a kit obiról meg ne is beszéljünk, Nex rendszere nincs egy használható üveg sem stb.

    Nekem nincs bajom a 16-os palacsintával, sőt a kit obival sincs bajom, és az ötvenest is meg fogom venni ha lesz rá pénzem. Annak ellenére hogy a Nex-re nincs egy használható üveg sem, nagyon jól elvagyok a kit obival, meg a 16-os panacke obival.

    Ami zavar a nex gépekkel kapcsolatban az a videó alatti melegedés, meg egy-két logikátlan dolog a menüvel-kezeléssel kapcsolatban, de most már ezzel is együtt tudok élni.

    Úgyhogy tegyük helyére a dolgokat kicsit. Nagyon sok ember kompaktok világából érkezik valamelyik Milc rendszerre (például én is) és ezek közül rengeteg nem is akar obikra költeni egyáltalán. Nekik bőven elég az a minőségi ugrás, amit váltás gyanánt tapasztal kép és videó minőségben, gyorsaságban, beállíthatóságban, rossz fényviszonyok közti fényképezésnél, magasabb iso használatánál, stb.
    Ha innen nézzük a dolgot, akkor mutassatok már nekem egy gépet 180000ft alatt, ami ugyanezt a minőséget hozza a szar kitobijával videózásnál és fényképezésnél egyaránt mint a Nex 5N.

    Egyébként nagyon sok ember van, aki még drágább gépeknél, vagy más rendszeren sem jut tovább a kit obinál. Hiába nagyobb a választék, hiába vannak jobb obik a rendszere.

    Kicsit óvatosában kéne fogalmazni mielőtt valamiről, kijelentitek hogy szar, mert minden relativ.

  • haarmaan

    tag

    Látom még mindig nem értitek amit írtam, próbáljátok már meg egy kicsit más látószögből nézni a dolgokat, és ne csak a tietekéböl. Mert még mindig azt hajtogatjátok, hogy a Nex rendszer szar az obik terén. Ez így van de, rengeteg embert ez nem érdekel, hidegen hagy.ugyanugy ahogy benneteket nem érdekel a video.
    Elhiszem hogy nagyon profik vagytok fényképezés terén, de úgy beszéltek itt gépekről, rendszerekről mintha minden szar lenne. És aki nem költ legalább 400000 ezret vázra meg ugyanennyit obikra az mind luzer. Ezzel a hozáálásal rengeteg embert félrevezettek.
    Hát igen van, akinek fontossab a videó minősége is. Ettől függetlenül nem kell őket lenézni, vagy lekezelően beszélni róluk, csak azért mert nektek nem annyira fontos, vagy azért mert hü de nagy hozzáértők vagytok a fotózás terén.
    Durci bevágásról szó sincs csak a véleményem mondtam el. Hátha segit abban egy-két embernek azon hogy tul lépjen azon a hozááláson hogy, hu de mekkora profi vagyok fotózás terén, és amit én tudok, vagy gondolok, vagy tapasztaltam az a tuti.

  • haarmaan

    tag

    válasz Parci #873 üzenetére

    „az e-m5-ben semmi különleges nincs és társai”

    Ezt nem mondta senki, arról szól a dolog, hogy az a plusztudás, amit az OMD tud nagyon sok embernek nem ér meg további kétszázezret, ennyi ezen mit nem lehet megérteni.

    „akkor szoktam például én felhördülni, amikor jön a nex istenítés”

    Szerintem nagyon sok nex tulaj leírta a véleményét a gépről itt a topicban, a pozitívumokat és a negatívumokat egyaránt, úgyhogy nem hiszem hogy olyan sokszor volt itt istenítés.
    De ha volt is, egy Nex gépekkel foglalkozó topicba ez nem fér bele?

  • haarmaan

    tag

    Nem egészen ezt a lépést vártam a Sony-tól Nex fronton, kíváncsi vagyok menyi lesz belőle igaz.
    [link]
    [link]

  • haarmaan

    tag

    Hát nem tudom, majd meglátjuk. Egyelőre ezek még csak találgatások.
    Ami viszont tény, hogy most már valamit nagyon kell villantania a Sonynak obi fronton, ha meg akarja tartani az eddigi Nex vásárlókat, mert sokan sec perc alatt váltani fognak.
    Ráadásul én úgy érzem, hogy az RX100-al a Sonynak sikerült egy erős konkurenciát állítania házon belül is a Nex gépekkel szemben.
    Szerintem az RX100-al kicsit kihúzták a szőnyeget a Nex-ek alól.
    Ráadásul sokan azt mondják, hogy az RX100-ba épített obi sokkal jobb, mint a Nex-ek kitt obija.
    Pont ezek miatt valami ütőset kell most már letennie az asztalra a Sonynak obik terén.
    Ha nem így lesz, akkor viszont könnyen elmehet a hajó.

  • haarmaan

    tag

    Nem tudja valaki hogy a külföldön (EU pontosan Anglia) vásárolt Sony fényképezőgépet a garancia időn belüli meghibásodás esetén, itthon is tudom javítatni?

    Vagy mindenkép vissza kell küldenem abba az országba ahol a gépet vettem?

    Azért kérdezem mert nagyon elgondolkodtam egy Nex 6-os vételén, és az Ebay-en találtam is nagyon jó áron, sokkal olcsóban mint itthon:
    [link]

  • haarmaan

    tag

    Felvettem a kapcsolatot az előző hozászolásban belinkelt bolttal.
    Attól függetlenül hogy Angliából adják fel ezek a készülékek mind NTSC verziók. Tehát videót 1080/60p-ben rögzítenek és nincs bennük Magyar nyelvű menü.

    Hát igen kicsit gyanúsak voltak ezek a jó árak.
    A sony-nál és a sony szerviznél azt a tájékoztatást adták hogy az EU-n belül vásárolt gépet az egy éves garanciaidőn belül itthon is javítják függetlenül attól hogy melyik EU-s tagállamban vettem a gépet.
    Viszont az NTSC.s gépeket nem szervizelik még a garanciaidőn belül sem, hiába vettem az EU-s tagállamban.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #1718 üzenetére

    Sajnos az újabb Nex gépekhez (Nex 5R, Nex 6,) már nem jár külső töltő. Úgyhogy aki pótaksit használ az vehet egy plusz hálózati töltőt is hozzá.
    Ezt a poént sajnos a sony már szinte mindenhol elsüti (kamerák, kompaktok,Nex ,stb)
    A Panasonic-nál viszont szinte majdnem minden fényképezöhöz kamerához külsö töltő jár.

  • haarmaan

    tag

    válasz rbalint88 #1827 üzenetére

    A Westend-ben lévő MediaMarkt-ban még van Nex5N 145000ft-ért. Jelenleg tényleg ez a Best Buy vétel.

    De ha valakinek kellenek a Nex5R plusz dolgai az 5N-hez képest:

    - Wi-Fi,
    - Playmemories camera apps,
    - hibrid AF rendszer,
    - programozható vezérlő tárcsa és funkció gomb,
    - vízszint jelző, stb.

    akkor annak már inkább a Nex 6-ot ajánlanám. A két gép között (Nex5R - Nex6L) kb 50000ft a különbség. ezért viszont kapsz egy csomó mindent pluszba:

    - vázba épített vaku,
    - kicsit nagyobb kényelmesebben használható váz
    - vakupapucs,
    - oled elektronikus keresőt, (csak ez külön kb. 90000ft a Nex5 gépekhez, és ha felteszed a nex 5R-re akkor nincs hova csatlakoztatnod a vakut)
    - plusz egy vezérlő tárcsa a nex 5R-hez képest, stb.

    Ezenkívül minden szolgáltatás benne van ami a nex5r-ben, kivéve az érintőképernyőt és a 180 fokban dönthető kijelzőt.

    Úgyhogy szerintem Nex 5N vagy Nex 6L, a Nex 5R felejtős szerintem.

    Valamint Nex 5R-hez és a Nex6L-hez adott új kitobi is rosszabb lett szerintem mint a korábbi kitobi. Tehát obi terén én is a 18-55ös kitobit, és valamelyik fényerős fixet (35/1,8) (50/1,8) ajánlanám.

    Ja és még valami, a Nex 5N-hez kapsz egy külső vaku töltőt, míg az újabb Nex gépekhez (5R 6L) nem. Úgyhogy az újabb gépeknél csak a vázban tudod tölteni az aksit.Ezenkívül az újabb gépek nem hevülnek túl videó alatt mig a Nex 5N hamar túlhevül kb 18-25 perc videó után.
    Azt azért gondold át hogy a D90 után nem e fog hiányozni a kereső. Én Panasonic G3-ról váltottam Nex 5N-re de nekem nagyon hiányzott.
    Két hete cseréltem le a Nex5N gépemet egy Nex6-ra,később majd leírom kicsit részletesebben a tapasztalataimat a váltással kapcsolatban.

  • haarmaan

    tag

    válasz sebgutkopf #1830 üzenetére

    P, A, S módban vagy, akkor mit csinál a felső és mit a hátsó tárcsa?
    A felső tárcsával tudod az adott módhoz tartozó értéket (A-rekeszérték, S-zársebesség, P- mindkettő egyszerre) változtatni.

    P, A ,S módban a hátsó tárcsán alapból nincs funkció ehhez előtte meg kell nyomni valamelyik irány gombot is. ISO érték (jobra gomb), Expoz.komp (lefele gomb) Képtovábbítási mód (balra gomb), disp (felfelé gomb).
    illetve ezek funkciója beállítható/felcserélhető? nem

    M módban felső tárcsával a rekeszértéket, a hátsó tárcsával zársebességet tudod változtatni.
    M módban cserélhető-e a kettő? nem

    A hátsó tárcsa egyik iránygombja és a középső gomb se programozható.
    Programozni az alsó képernyőparancs-választó, az AEL, és Fn, gombokat tudod.

    Az Fn gombra hat funkciót tehetsz rá, de navigálni nem tudsz a funkciók közt a gomb nyomkodásával. Ha megnyomod az Fn gombot akkor bejön az Fn menü a hat beállított elemmel , ha újra lenyomod az Fn gombot akkor kilépsz az Fn menüből.
    Navigálni az Fn menüben hátsó tárcsával tudsz függőlegesen és vízszintesen egyaránt, a felső tárcsával csak függőlegesen.

    Hogyan oldották meg a tapi nélkül a gyors AF pont kiválasztást?
    Videónál az alsó képernyőparancs-választó gombra került, fényképezésnél meg rá kell programoznod valamelyik gombra vagy az Fn menüre.

    Milyen a hibrid af fotó illetve videó alatt?
    Gyors, érezhetően gyorsabb mint a Nex 5N-nél, videó alatt már nincs az a hullámzó fókuszálás ami korában jellemző volt. De rossz fényviszonyok közt ugyanolyan nehézkes a fókuszálás. Valahol azt olvastam hogy ha F érték nagyobb mint 6.3 akkor nincs fázisérzékelős AF csak kontrasz alapú.

    Tud már igazi és érdemi C-AF-et produkálni sorozatlövés közben? Ezt még nem próbáltam.

Új hozzászólás Aktív témák