Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz futo001 #33 üzenetére

    Minden rendszernek vannak korlátai, a híres 5dmk2 esetén se korlátlan a video hossza, mégis nagyon népszerű a munka célra videózásban, akár videóklippek forgatásában.
    Továbbra is tartom, hogy érdekes feltárni minek arányában változik a használható idő.

    Ettől függetlenül, aki egyhuzamban valóban 30 perc és többet akar egyetlen megszakítás nélkül felvenni az tipikusan a mindent dokumentáló családi amatőr, aki a vágatlan és nézhetetlen anyagokat szereti gyártani. Ilyen minőségnél és felbontáson a tárolás is elég kemény GB-okat igényel. Az ilyen felhasználóknak NEM való az 5n, nekik valami gyengébb képminőséget produkáló cucc kell, amivel tárolható méretben (nagyobb tömörítéssel és alacsonyabb bitrátával) tudja rögzíteni vágatlanul a gyerek ballagását 240 percben.

    Aki pedig minőségi anyagokat vág össze, vagy munkára használja az úgyis snittekből dolgozik.

    Számomra jelenleg az okozza a legnagyobb dilemmát, hogy amikor összevágtam és lerendereltem a video anyagot, akkor mivel és hogyan kódoljam, hogy valami ésszerű kompromisszumot kapjak a minőség és a fájlméret között. A felvétellel egyező bitrátákkal avchd kódolással a minőség lenyűgöző, de nagyon helyzabáló. Még nem találtam meg azt a pontot, ameddig számomra optimális a lebutítás.

Új hozzászólás Aktív témák