Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz fatpingvin #61 üzenetére

    Én nem sugalmazom, világosan leírom, hogy ez hosszú távon nem jó. Magam is egy ilyen cégnél dolgozom évtizedek óta.
    A piac csökken. Piacvezetőnek az a jó ,ha a saját eladásai nem csökkennek egy csökkenő piacon. Jelenleg Nvidia ( százalékosítva) egy csökkenő piacon belül is ahhoz nézve arányosan jobban csökkenő eladást produkál. Innen AMD nek csak felfele vezet az út vagy lehúzhatják a rolót, mert évi 2-3 millió kártyáért nem éri meg fejleszteni semmit tehát Nvidia veszíteni fog a következő két negyedévben még jobban.
    Valószínűleg arra is odafigyelnek, hogy Amd fel tudjon jönni és tovább folytatódjon a kartel piac, ne legyen egyszereplős a berendezkedés. Nagyon ügyesen dolgozik a két cég együtt, egymás ellen.
    Hosszú távon ez alapvető strukturális változást hoz. Vagy a piac rendeződik át vagy a gyártók , vagy a gyártás.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Egon

    nagyúr

    válasz fatpingvin #91 üzenetére

    Ez is egy vélemény.
    A magam részéről (mivel apámtól sokszor hallottam ezeket a kifejezéseket különféle kontextusban) vagyok annyira hagyománytisztelő illetve toleráns, hogy ezek használatáért nem fogok senkire sem megorrolni.
    Az adott szövegkörnyezetből többnyire úgyis kitűnik, hogy milyen értelemben hangzottak el ezen szavak (ahogy fentebb is minimum sejteni lehetett az ominózus vga-k árazásának ismeretében, hogy senem 8K (ha már szleng), se nem 800, senem 80.000,-, hanem 800.000,- Ft-ot értett az illető - felesleges ezen agonizálni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák