Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faradit

    újonc

    Sziasztok!

    Én is robotfűnyíró vásárlására adtam a fejemet, mivel sok időm sajnos nincsen az udvarom rendezésére.

    Sajnos a gép kiválasztása során nehézségekbe ütköztem. A teljes nyírandó fű felületem pontosan 300 m2.
    Igen csak sok márka és gép létezik már, így nehéz a döntés, ráadásul a random működésű gépeket valamiért nem igazán támogatom, és a gépek nagy része persze ilyen.
    Egy szabálytalan több szakaszból álló udvart kizártnak tartom, hogy random módra szépen le lehet nyírni.
    De cáfoljatok meg.
    Azt sem tudom eldönteni, hogy mennyire is hasznos a gsm modullal ellátott gép, ha eleve úgy is egy adott program alapján dolgozik, mert nálunk ez min. 50 ezer többlelet jelent, és mi szükség a mobilról való elérésére.
    Ezidáig a Bosch Indego-350 gép nyerte el legjobban a tetszésem, de nem merem megvásárolni használói vélemény nélkül. Akinek esetleg ilyen gépe van ne rejtse magába kérem. A gép nálunk most 250 ezerért beszerezhető. Én max. 300.000.-Ft körüli összeget szánnék a robot beszerzésre, de hogy olvastam a korábbi hozzászólásban , hogy a németeknél már fele áron is beszerezhető, kicsit elbizonytalonodtam.
    Persze ez a véletlen-random, vagy szisztematikus nyírás azért igen csak piszkálja a fantáziám.
    Várnék olyan hozzászólásokat, akiknél már legalább egy éve üzemel ilyen robot. És lehetőleg a negatívumok is jelenjenek meg, mert a gyártók mindet csak dícsérik.

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #9 üzenetére

    Hátsóket (két önálló részben), a bejárati oldalkert (keskenyebb hosszú) , na meg az előket (szintén szabálytalan) amit egyben kellene nyírnia. Igaz összesen csak 300 m2. Hogyan is teszi ezt random módban? Én ezt nem tudom elhinni, hogy működhet. Egy szabályos négyszögletes gyepen bizti semmi gond, de mikor szabálytalan ráadásul elnyújtot formát kell nyírnia. Hát azért erre nagyon kíváncsi volnék.
    De sajna nem igen ad senki tapasztalatot, ezek serint csak Te vetted a fáradtságot rá.
    Még egy kérdés. A géphez adott 100 m. határolókábel rövid, még 25 m. kellene hozzá. Ehhez meg kell venni egy újabb tekercset közel 20 ezerért? Olvastam, hogy sima 1-es 1,5-ös részkábellal is működik, és felesleges hozzá a gyárilag adott. Csak a gyárihoz lehet-e simát toldani, vagy az egésznek sima kábelnek kell lenni?
    Hát még mindig nem sikerült meggyőznöm magam a vásárlással. Na meg sajnos másnak sem igazán.
    Ja és nem gps hanem gsm modemet írtam, azaz nem műholddal, csak a teló hálózaton kommunikál a mobillal.
    Azért kíváncsi volnék a nyírandó felületek formájára, mert egy sima négyszögletessel elhiszem, hogy rendesen működik.

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #11 üzenetére

    Köszi!
    Sikerül meggyőznöd.
    Akkor mégis csak elvetem a szisztematikus na és drága Bosch-t és maradok a randomnál.
    Írtad, hogy kintről szerezted be 140 ezer körüli összegért. Én rákeresve azért ennyiért nem talátam, de
    lényeg hogy 200 alatt maradjak, már így is spórolok vele nem keveset.
    Ja és akkor ezek szerint a határoló kábel sem gond, megoldható házilag is.

    Nekem egyébként ez az udvar felmérésem. Ez sem bonyolultabb a tiednél. Na meg mindenhol szintben van akár a térkő akár a gyephézagos lap.
    Köszi még egyszer is a tippeket és tanácsot, akkor neki állok kicsit keresgélni külhonban.

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #13 üzenetére

    Kösszencs!
    Azért annyit kérdeznék, hogy mi az a szintkülönbség amin még átmegy, mert nyilván ahol a kocsi kerék lefut a gyephézagosról ott jobban megnyómódik a föld, de ez max. 1-1,5 cm. Persze ezt folyamatosan lehet majd földdel kiegyenlíteni. Gondolom azért ez nem lesz gond a gépnek, a fűben is van néha-héha ennyi szintkülönbség pl. a vakond miatt.
    Egyébként kutya-macsek nálunk sincsen, van 3 fa, de annak a törzsét biztosan nem fogom körbe szigetezni a határoló kábellel. Na meg már a gyerekek is nagyok, így a határoló kábel sem gond.
    Az Amazonon van a 350 m2-es 549 euróért, meg az 500 m2-es 619 euróért. A szállítást még nem néztem, hogyan is működik, na meg nem tudom hogyan van, tesznek-e rá Áfa-t avagy majd idehaza vámot?
    De szerintem a 70 eurón már kár spórolni, úgyhogy én is az 500-as mellett maradok, mint a Tiéd.
    Még majd a kábel lerakáskor lehet lesz kérdésem, de az még arrébb van.

  • faradit

    újonc

    Én sok-sok dilemmázás után mégis a Bosch Indego mellett döntöttem, és eddig nem bántam meg. És még pár tízezer forinttal olcsóbban is szereztem meg, mint a mostani Robotgurus akciós ára. Szeretem az okos gépeket, ezért a randomos fűnyírók egyike sem fogott meg valahogyan. Igaz még jó egy hete megy, de valóban folyamatosan saját maga által összeállított szisztéma alapján nyírja a füvet, mindig más-más irányban kezd bele, töltés után oda áll vissza ahol abbahagyta, és árban sem volt semmivel sem drágább mint a randomosak. (kivéve a kinti Obis árúakat.) Szóval ahogyan tartottam először tőle, eddig nem bántam meg. A talajom eléggé egyenetlen, ráadásulvannak bent másfél cm-es térkő kiugrások, de megbírkózik vele. A saját felmérése alapján 260 m2 a nyírandó fű felület, és valóban én is pontosan ennyivel számoltam ki a vásárlás előtt. Ebben sem tévedett. Ugyan még a vezetőszálon tennem kell majd kis módosítást, na meg kicsit bővíteni is akarom a nyírandó részt.
    Ami hátrány, hogy kevés vezetőszálat adnak hozzá, én még kiegészítettem 30 fm-el, de sima normál boltban kapható szigetelt rézkábellel, és semmi gond azzal sem, és az sem mellékes, hogy tized áron van mint a bolti tekercs.
    Remélem fél és múlva, na meg 3 év múlva is hasonló véleménnyel leszek majd a gépről. Köszi mindenkinek a vásárlás előtti tippeket, tanácsokat. Sokat segítettek a döntésben. Eddig csak ajánlani tudom mindenkinek, valóban szépen teszi a dolgát.
    Ugyan pár nap kellett, hogy kiismerje az udvart, de már annyira betanulta, hogy a vezető szál nélkül is simán visszatalál a töltőjére az udvar akár melyik pontjáról, na és persze utána ugyan oda is áll vissza, amiért végül is ez lett a döntésem indoka.

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #20 üzenetére

    Az agya feltérképezi a vezető drót közti területeket, és elvileg maga szerkeszt rá nyírási programot, ami érdekes módon mindig más. Hol keresztbe, hol hosszába, vagy éppen 45 fokban nyír, és mindig egy terület részt 20 cm-enkét, mivel ekkora a nyírési szélessége. Ha végzett vele át áll más részre. Leírás sok nincsen a műköési mehanizmusáról.

  • faradit

    újonc

    válasz qqzs #22 üzenetére

    Igen nyír szegélyt minden komplett új nyírási ciklus induláskor, ugyan sok értelme szerintem nincsen , mert közben is mindig túlfut a zsinóron, így menet közben is folyamatosan lenyírja, a nem random mód miatt.
    Én ezt ki is szoktam éppen ezért iktatni.
    A töltőállomásra valóban a zsinór vezeti rá, de kb. a töltő előtt 3-4 m-rel szokott ráállni a zsinórra, odáig maga megy a saját esze szerint, azaz addig nem a zsinór mellett, és mégis mindig megtalálja. A töltés után az abbahagyott részhez sem a zsinór mellett megy. Megfigyeltem és pontosan oda áll vissza, ahol abbahagyta a töltés előtt.
    Hogy foltonként nyír az igaz, egy adott kb. 30-40 m2-es területet, de ha végez mindig más terület egységre áll rá, így kb. 4-5 töltés után végez az egész udvarral. Kb. jó fél órát megy egy töltéssel, így azért kb. jó 3 óra nyírási időtartam kell hogy az egésszel kb. 260 m2 végezzen. Ez persze a töltési időt is bekalkulálva több mint 6 óra.
    Tapasztalat, hogy az elején sokszor simán megállt, és 10 másodpercig térképezést írt ki a kijelző, ilyenkor a kést is lekapcsolja. Ja és pl. ha megy vissza - indul el a töltőről, akkor má-mégr nem járó késsel, meg ha átáll más területegységre a kése akkor sem forog. Érdekes a kés forgását is a gép agya szabályozza, azaz, nem folyamatosan forog. Most már ritkán áll meg térképezés címszóval, előszsör sokkal többször tette.
    Nem hittem bent igazán, de valóban van valami rendszere, ami igen csak jól működik.
    Nyilván negatívum a 19 cm vágás szélesség, na meg a jó fél órás nyírási időtartam, de a gép is eleve 350 m2-re lett tervezve, nekem a 260-ra bőven elég. És írtam, hogy azt is mutatja a kijelző, hogy mennyi is a zsinór közti nyírandó felület, és majd hogy nem m2-re pontos a jelzése. Én CAD programmal mértem fel, ugyan ennyire mérte.
    Szóval lehet sőt biztos, hogy azért van hozzá ködösítés, de ezért is maradtam ennél a gépnél, és vaciláltam vagy jó egy hónapot a típusok között. A többinál semmi logikát nem találtam a nyírásban ez meg szisztematikus, ami megfogott.

  • faradit

    újonc

    válasz VANESSZA1 #25 üzenetére

    Én is sokat szemeztem vele, és ez volt a második kiszemelt gép-robot.
    Mennyiért sikerült beszerezned, és honnan?
    Így várnánk a telepítést követő tapasztalatokat.

  • faradit

    újonc

    válasz VANESSZA1 #27 üzenetére

    Hát én kicsit beijedtem a szállítástól, hogy biztosan ide ér-e? De akkor alaptalan volt az aggodalmam.
    Azért majd egy hét használat után várnánk egy kis beszámolót róla. És ami előnye a gépnek, hogy elérhető mobilon keresztül is, amit sajna az enyém nem tud, kicsit hiányolom is ezt a funkciót, de az 60 ezerrel drágább lett volna, és nekem azért annyit ez a funkció még sem ért meg. Akkor hajrá jöhet a telepítés.

Új hozzászólás Aktív témák