Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalee

    aktív tag

    válasz qqzs #39 üzenetére

    Hirtelen felindulásból péntek zárás előtt beestem az OBI-ba és megvettem az akciós Yardforce SC600 ECO-t.

    Tegnap sikerült telepíteni az előírás szerint a szegélyektől 40 cm-re a kábelt.
    Rögtön azzal kezdte, hogy a szegélynyíráskor rögtön elvágta a vezetéket, ezért magasabbra vettem a nyírás magasságát. Egyelőre így hagyom próbaképp, bár így elég nagynak tűnik a le nem vágott sáv (20-30 cm), bár még nem válik el élesen, mivel a telepítés előtt jó rövidre levágtam a füvet.

    Ami érdekes, hogy a gépkönyve 60 perc vágási időt ír, de ma lemértem és pont két órát ment egy töltéssel.

    Az alábbi rajzon látható a kertünk vázlata:

    Piros határvonal a fű, sárga a ház, zöld a garázs lila a kocsibeálló.
    Kékkel jelöltem a dokkoló jelenlegi helyét. Valószínűleg át kellene tenni a nagyobb terültre mivel a jelenlegi helyén lévő nagyjából négyzet alapú területet kb 2 m széles folyosó köti össze a nagyobb területtel, így több időt tölt a kis területen amíg kijut a nagyobb részre.
    Ennyi pénzért eddig nagyon megérte. Ránézésre a programozhatóság a hátránya a dupla-tripla költségű társaival szemben (persze lehet, hogy nem, kérdés még a tartósság).

    A kérdésem, hogy nem árt neki az automata öntözőrendszer, mivel így nem csak felülről (eső), hanem inkább oldalról kapja a porlasztott vizet.
    Kicsit fáj még a fejem a szegély miatt, néztem a neten van 20x30 cm-es járókő, lehet, hogy azzal körberakom, bár baromi nagy munka lesz.

    Alig várom, hogy leteljen a gari, lehet, hogy csinálok neki egy jó kis WIFI-s (talán szisztematikus) vezérlést, bár addig a határoló érzékelését még tanulmányoznom kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák