Új hozzászólás Aktív témák

  • gyivipali

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vázolnám a problémám, ha nem haragszik meg a nagyérdemű. Lehet volt már téma indítva erre, de nem igazán találtam. Ha valaki tud linket, akkor törlöm és átírok oda :)

    Az én bajom ott kezdődik hogy az alaplapom valamelyest régi, Egy MSI B150 PC Mate alaplap. (eddig minden igényt kielégített. lévén hogy DDR4, LGA1151, nagy ATX szabványú lap)

    Na de most hogy újítottam egy erős Strix VGA-val, megismertem az Aura Sync lehetőséget és baromira felcsigázott. A bajom hogy ezen a lapon nincs RGB header csatlakozó. Csak a sys és cpu fan csatolók, de ezekre gondolom hiába dugok szép RGB-s ventillátorokat az AURA alkalmazásból nem fogom tudni vezérelni. Rengeteg ilyen HUB-ot találok akár kínában akár itthon amik HUB-ok, tehát az alaplapi 5V 3pin (lapja válogatja...) RGB headert osztja szét akár több fele.

    Létezik, vagy hallottatok már olyan opcióról, hogy PCI-e csatolón vagy esetleg USB headeren keresztül lehessen ezeket az RGB/ARGB controllereket csatlakoztatni? Mert ugye a szoftver ha jól gondolom az alaplapról vezérelné a ledeket. Illetve második kérdés, hogy USB portról külső usb-s eszközöket is lehessen összeszinkronizáli az alaplap és VGA fényeivel az AURA programon keresztül?

    Ez elég bonyolultnak hangozhat, de a tervem szerintem értitek.
    Ha olcsóbb egy új alaplap mint egy ilyet összerakni (mármint csak a gépházon belüli ventillátorok vezérlésére gondolok első körben)

    Válaszotokat, és türelmeteket előre is köszönöm,
    Pali

    Intel Core i5-9600K 3.7 GHz | 32GB DDR4 2400 MHz | ASUS Strix RX580 8GB | SAMSUNG EVO970 Plus m2.NvMe SSD || iPhone 11Pro-AirpodsPro-MacBookPro2019

Új hozzászólás Aktív témák