Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    holnap jelentik be a szabalyokat.
    persze senkit nem erint, akit meg igen az vessen magara mert csak az uszomedencet futi, kb ez a lenyege.

    nekunk nincs gaz igy sokkal tobb az aram (nem lehet bekottetni). :W

    most beszeltem egy ismimmel, nekik csaladi haz van, foldszint + tetoter, 4000 m3 a fogyasztas, 4 gyerek.
    ez igy pont a duplaja a megadottnak (a +1 gyerekkel szamolt 300m3-el ami kb 2070 m3).
    az kulon kerdes hogy a +1 gyerek hogyan szamolando mert 19 eves es mar nincs kozoktatasban (kulfoldon fog iskolaba jarni). arammal is boven tullepik, bar van napelem de most az is kerdeses hogyan lesz a szamitas.
    en csak azt tudom hogy marhara be fogjuk szopni es mar nehezen tudok mit csokkenteni.

    nalunk majdnem minden lampa ledes. van fogyasztasmerom lemertem mindent. nyilvan a hutot nem tudom kikapcsolni. melegviz is kell. na meg meleg azaz futes.
    az eddig is minimal volt, de ez a kovid miatt szivas mert homofficere tert at a ceg igy nem lehet nap kozben kikapcsolni mert nem ulhetek 10 fokban (amugy se jo kikapcsolni mert akkor behulnek a dolgok es a felfutesnel veszted el amit megsporoltal).

    pc sokat megy, nekem 70W a gep (ez eleg jo mert tobbre szamitottam), lehet hogy egy mini kocka pc kevesebbet enne (neztem azokat is 65W a tap, de fogyasztas nincs megadva). mas kerdes hogy egy olyan gyengecske geppel meg melozni nem tudnek.

    monitor kozepfenyen 50W, regebbi grafikus eizo. kicsereltem egy asus ledesre ez 15W, sporoltam 35W-ot. gyors szamolas, napi 14 oraval es heti 7 nappal ha megy (85W):
    1,190kWh/nap (14óra/nap), 37kWh/ho, 443kWh/ev

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák