Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _ATi_1

    senior tag

    válasz b.vr #3 üzenetére

    (1) Sajnos feltölteni csak kevés pénznemben lehetséges, a Forint pedig nincs közte.
    Nekem többféle kártya is hozzá van rendelve: Sajnos az én bankom nagyon rossz árfolyamon váltja az idegen devizában történt vásárlásokat, ezért hozzá adtam egy családtag kártyája adatait, akinek jól vált a bankja. Arról szoktam tölteni, vele pedig rendezem kp-ban.
    A legtöbb hitelkártya erre nem ad visszatérítést, mert nem minősül vásárlási tranzakciónak a feltöltés.
    A banki utalást a költségei miatt még nem próbáltam.

    (2) Először mindig a terhelés pénznemében próbál terhelni, aztán az accountod "fő devizájában". Viszont nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100 USD és 500 EUR a számláidon, és érkezik 200 USD terhelés, akkor mindet az EUR számlára terheli.

    A rendelkezésre álló dollárod milyen számlán van? A legjobb, ha van a számlához bankkártya...ekkor bankkártyás fizetéssel tudsz USD-t feltölteni költségmentesen. Átutalással is lehet, itt külön számlaszáma van az EUR, USD, GBP..stb számláknak, viszont az EUR számla egyedi, a nevedre szól. Ide akár fizetést is kérhetsz. A többi devizáé egy-egy gyűjtőszámla, és a megjegyzés rovatban lévő azonosító alapján fogják tudni, hogy kinek érkezett a pénz.
    Tudtommal emiatt Transferwise-on keresztül történő átutalás is csak az egyedi EUR számlára működik.
    Appban tudsz váltogatni a különböző devizák között. Hasznos lehet ha tudod előre, hogy hétvégén fogod használni a kártyát más devizában való fizetésre mint az egyenleged, mivel hétvégén van valamennyi konverziós díj.
    Remélem nem maradt ki semmi. :)
    Üdv,
    Attila.

Új hozzászólás Aktív témák