Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz flexxx2 #10 üzenetére

    Bár nem szeretik sokan, ha más oldalakat linkelünk, de anno a PC Guru erről a témáról csinált egy remek cikket szerintem. (2016-os, de mostani időkre is érvényes szerintem)

    Remaster – Hülye, aki megveszi?

    "Mert szerintem szemmel látható minőségi változást is kéne jelentenie"

    Az a remake, az teljesen más, ott kvázi újragyártják az egész játékot. A remaster az csak újrakeverés, ahogy Dzséjt is írja:

    "A régi alkotás hozzáigazítása a kor igényeihez és áthelyezése a modern adathordozókra. Filmeknél a remaster annyit tesz, hogy digitálisan megtisztítják a filmtekercseket, digitális adathordozóra (DVD vagy Blu-ray) helyezik a filmet, és ennek megfelelően megnövelik a felbontást. Esetleg hozzákevernek még színeket, hogy szebb legyen, meg itt-ott javítgatnak digitálisan."

    Szerintem az egésznek itt a lényege:

    "Végül, amit még fel tudok róni a remastereknek, az a fölöslegesség PC-n. Nem titkolt tény: a PC erősebb a konzoloknál. Erősebb volt a kiöregedő régieknél, erősebbek a már eleve elavultan megjelent jelenlegieknél, és erősebb a jelenlegiek erősebb változatainál. És modolhatóbb is."

    Én úgy vélem, hogy egy remaster kiadást csak akkor kellene PC-re kiadni, ha pl már sehol nem kapható, vagy digitálisan store-ban sosem jelent meg és modern gépeken csak így lehetne hozzájutni. Ha viszont a régi kiadás még mindig játszható és ott van pl Steamen, akkor max egy ingyenes upgrade járhatna azoknak, akiknek eredeti megvan és akkor megbékélne mindenki.

    [ Szerkesztve ]

    Live-Die-Respawn

Új hozzászólás Aktív témák