Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    Volt idő, amikor izgatottan vártam egy ilyen hírre és bejelentésre, de ez már nagyon régen volt... Kíváncsi lennék, hogy jelenleg mennyi az aktív játékoslétszáma a WoW-nak, de ezt úgyse hozza nyilvánosságra a Blizz. Ellenben az itteni WoW-os közösség tagjai írhatnának pár sort az aktuális tapasztalataikról, véleményükről! Mennyire elégedettek az utolsó kieggel, illetve mennyire várják a most bejelentendő újat?

  • AxBattler

    félisten

    válasz duvi #1 üzenetére

    + Vajon mekkora az a játékostömeg, aki át-/visszament a Classic WoW-ra? :K

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • k-adi

    nagyúr

    válasz duvi #1 üzenetére

    "Kíváncsi lennék, hogy jelenleg mennyi az aktív játékoslétszáma a WoW-nak, de ezt úgyse hozza nyilvánosságra a Blizz."

    Miért titkolják ha úgyis van játékos? :U Ha nem lenne, nem jönne új dlc gondolom. :F

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz k-adi #3 üzenetére

    Nyilván van rendes indoka, de szerintem nem akarnak szimplán negatív visszajelzéseket arról, hogy "nini x éve 10+ millióan játszottak vele, manapság csak 1 millióan, de szar" stb. stb. stb.

    Live-Die-Respawn

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz duvi #1 üzenetére

    Mondhatni a felsőbb rétegekben játszok (multi-CE, nagyobb keystone-ok, stb - lényegében játszom a játékot, és valamennyire kompetetív szinten), és azt kell, hogy mondjam, hogy amekkora hype volt Shadowlands körül, olyan kaksi lett.

    Nincs jobb szó erre, a Shadowlands úgy, ahogy van, kaksi lett. Class balance nulla, a fejlesztők nem hallgatnak se a casualokra, se a high-end raiderekre (első kézből tudom - Pieces member vagyok [world #4 guild]), a játékosszámban is megmutatkozik ez.

    Ha jól tudom, van is egy videó, ahol összehasonlították az összes patchet SL-ben - season 1 volt a legmagasabb, Denathrius normalt több guild ölte meg, mint az ÖSSZES TÖBBI BOSST (!! tehát az első bosst is beleértjük) az egész kieg során. Ami gáz. :D
    Keystone done az első héten, season 1: 750k vagy mennyi; keystone done első héten, season 3: 500k. Ezzel szemben, BfA utolsó seasonjében még nagyjából 1millió (durván) keystonet csináltak a legelső héten. Úgy, hogy az már utolsó patch volt. Videó itt.

    A guildek haldokolnak, azért, mert rengeteg játékos megy el, azért, mert nem élvezhető a kontent. Rengeteget kell grindolni, a systemek timegatelve vannak - nagy volt az öröm, hogy visszajöttek a tier setek, nagy volt az öröm, amikor bejelentették, hogy a vaultban is megjelenhetnek, aztán amikor oda kerültünk, hogy egy rohadt nagy RNG az egész, hogy most megkapod-e vagy sem, akkor rájöttek az emberek, hogy nem jó ez így sem. Főleg nem úgy, hogy minden slotra meg van előre írva, hogy megváltoztatja a secondary statokat - értsd: haste-versából simán átmehet versa-masterybe. Ami viszont gagyi sok class számára. A Catalystnak egyetlen egy értelme van, ha van 278-as itemed, azt belevághatod, és megkaphatod a mythic transmogot a raidből. Más annyira nem, mivel 278-as cipőt ha átalakítod, nem lesz belőle set item.

    5 hetembe (!!) telt, mire kiesett a mainemen a tier set, másoknak már az első héten kiesett. Nekem nagyon nem. Persze, ez nem feltétlen a játék hibája, viszont ott is elbacták a tier tokeneket, hogy nem tradelhető akkor sem, ha 291-es legendary van az adott sloton. Ha nem volt még tegyük fel, HC item level seted, akkor bizony így jártál, majd máskor tradelsz.

    A personal loot is egy kalap kaka, de ez ugye már régebb óta bent van. Alapvetően amúgy Shadowlands hibáinak a 80%-át kijavították, de beletelt nekik másfél évbe, és itt bacták el úgy, ahogy van. 9.2-re lett kijavítva rengeteg hiba, ami 9.0.1-től kezdve bent volt a játékban.

    Tehát, összesítve: nem rossz a jelenlegi kontent WoW-ban, viszont van egy olyan probléma, hogy ez nem fenntartható. Jó, nyilván, érkezni fog egy .5-ös patch, de legjobb esetben is még legalább egy évig ez lesz a kontent. Ami gáz. Nagyon gáz. Mert már most unom. :K

    És amúgy én idióta azt hittem, hogy BfA után nem lesz rosszabb, de Shadowlands azt mondta, hogy fogjam meg a sörét, megfogtam, és puff. Sose gondoltam volna, hogy azt mondom, hogy BfA jobb volt minden szemszögből, mint Shadowlands, de ez az igazság.

    Az meg, hogy a Shadowlands "alaptörténetével" sem értek egyet, már más tészta, mert az egyéni dolog, a többi, amit írtam, annyira nem. Asszem.

    Ha van kérdés, nyugodtan, válaszolok rá. :K

  • duvi

    nagyúr

    válasz tomiivagyok #6 üzenetére

    Köszi szépen a kimerítő választ! :R Úgy látom, hogy jó döntés volt 6 év után kiszállni a WoW világából, mert azóta - még ha hullámozva is - folyamatosan csökken a színvonal :( Pedig nagyon sokáig elvonási tüneteim voltak és csináltam egy csomó free karit, csak a feeling kedvéért :) Mára ez már elhalványult és leginkább csak a nosztalgia miatt gondolok vissza rá. Rossz látni, hogy ez lett a WoW-ból és hova fog ez még fajulni :F

  • Hű , ezek szerint még mindig megy ,elképesztő .

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • BoneDragon

    veterán

    válasz tomiivagyok #6 üzenetére

    Hát igen, mikor elkezdtem SL-t egész jónak tűnt, aztán szép lassan jöttek elő a hibák/hiányosságok... Az elején még leöltem hc drenat aztán csókolom.
    Soha többet wow! Mindig csak az a r*hadt nosztalgia visz vissza, de hamar rájövök hogy mekkora f*s is valójában. Kedves agyhalott blizzardosok is ezt a nosztalgia vonatot akarják meglovagolni és még lehúzni vagy 262412x rókabőrt a WoW névről. Rég ki kellett volna b*szni az egész bandát, én erre számitottam mikor Phil megvette őket. De jó is lett volna... Minden tiszteletem azoknak akik még játszanak ezzel és szeretik ha fáj nekik.

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz duvi #7 üzenetére

    Sokan így vannak vele amúgy. A probléma leginkább onnan ered, hogy sok embernek (pl. nekem is, és még csak 25 vagyok) nincs más játék, amivel játszhatna. Nem tud annyi ideig lekötni egy játék sem, mint amennyi időre leköt a WoW.

    Nyilván, játszhatnék League of Legends-et is, meg Simsezhetnék is, de unalmasak. A WoW-nak pedig már majdnem 2 évtizednyi kontentje van, amit lehet csinálni. Mindig van mit csinálni, a kérdés az, hogy mikor érkeznek új kontentek.

    Amúgy azt rebesgetik, hogy a 10.0 még idén megérkezik, amit én kétlek, de reménykedem. Season 4-et terveznek még kontent nélkül igazából, a Shadowlands-es raideket dobják fel affixokkal (?), és azokat lehet majd ütni, meg 2 WoD dungeon + Return to Kara + Mechagon + Tazavesh lesz a dungeon pool season 4-ben. A probléma ezzel csak annyi, hogy régi contentet használnak fel azért, hogy "új" content legyen, amit 1, max 2 hónap alatt végigvisznek az emberek, aztán megint kezdődik az uborkaszezon.

    Szóval nem a legjobb, ill. legfényesebb a következő év WoW szempontjából, de talán 10.0 hoz megváltást. :)

    Illetve, az is egy tök jó dolognak tűnik, hogy az az ember, aki kitalálta az azerite systemet, a covenant systemet, meg egy csomó rohadt idegesítő dolgot, eltávozott a WoW dev teamtől. Tehát remény az van, kérdés, hogy 2 szar kiegészítő után mit fog tudni nyújtani a Blizzard. Mert most vagy berobbannak újra, vagy kb áshatják saját magukat.

    Btw, Shadowlandsnek is lett volna még egy .3 patche, azért is olyan nehéz Anduin - Anduin endbossnak készült, csak aztán rájöttek, hogy le kell majd zárni a story linet, mivel új kiegnek KELL jönnie (marketing + pénzügyi döntések + player satisfaction alapján), így hozzácsaptak még +2 bosst, amiknek az égegyadta világon SEMMI értelme nincs, és endbossnak berakták a Jailert.

    És a Jailer, a nagy Jailer, aki WOTLK óta a "főboss" lényegében, lezárták a sztoriját annyival, hogy hát, meghalt. Cső. Semmit nem tudtunk meg róla, pedig ő volt a nagy csúnya fiú, akitől féltünk végig.

    [ Szerkesztve ]

  • duvi

    nagyúr

    válasz tomiivagyok #10 üzenetére

    Ami különösen fájdalmas, hogy a játékmechanikán kívül a storyt is sikerült annyira - most nagyon disztingvált leszek - összekuszálni, hogy már nem is próbálom követni :(

  • tomiivagyok

    aktív tag

    válasz duvi #11 üzenetére

    Nem is lehet. Nem is érthető az egész, főleg az, ami ingame van. Az meg csak még kellemetlenebbé teszi az egész helyzetet, hogy a most megjelent Sylvanas könyvvel amúgy rengeteg dolog tök tiszta lesz a Jailerrel kapcsolatban is, de az, aki nem olvassa el a könyvet, ezeket nem fogja tudni. És pedig pont fordítva kéne - az ilyen dolgoknak ingame kéne lennie, és a könyvnek kellene kipótolnia, nem pedig fordítva.

    De ez úgy gondolom, hogy Blizzard logika, sajnos. Mindenesetre majd meglátjuk, hogy tényleg dragonlandre megyünk-e, ha igen, akkor nagyon szomorú leszek. :(

Új hozzászólás Aktív témák