Új hozzászólás Aktív témák

  • Frigo

    őstag

    SW:TOR
    Warhammer 40K: Dark Millenium
    meg még ez is ....

    Ki fogja ezt pénzzel bírni . :Y

  • Morden24

    nagyúr

    No, ez még esetleg érdekelni is fog.
    Van három univerzum, amiért hajlandó lennék félretenni az MMO-któl való elég jól kifejlett undoritiszemet. A WoD az egyik :K

    Ha lesz, egy rákukkantást mindenképpen megér...

    Ehelyütt hozzátenném, egy Bloodlines folytatásnak ezerszer jobban örülnék. Olyan rpg-színvonalon, ahogyan a Troika megálmodta, csak mondjuk mínusz a bugok :D

    szerk.: Ritka igénytelen az event reklámgrafikája. A haver unokaöccsének szobatársa csinálta két sörért, lopott fotóbolttal? :U

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Morden24 #2 üzenetére

    ha kiadnának egy dobozos vampire mmorpg-t ami a hagyományos szabályrendszerre épül, szerintem már most elkezdenék spórolni rá :B havidíjasban savanyú lenne kicsit a szőlő, de talán elviselném...

    ui: meg is van kapásból a 2 ellenséges frakció: vámpírok/vérfarkasok, ott van kézben a jól bevált szabályrendszer, már "csak" a többi meló van hátra... nagy királyság lenne... habár nem tudom, hogy oldanák meg a generációkat... nem lenne jó dolog, ha mindenki felcsövelhetné magát 1. generáció környékére... inkább úgy lenne jó, ha sokadik generációt lehetne csak elérni és a boss-ok lennének csak jobb szinten :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • #40835072

    törölt tag

    válasz Morden24 #2 üzenetére

    én se vagyok oda ezért a "stílusért" inkább COD, Assassins creed ami bejön, de ez tetszik! :K

  • Morden24

    nagyúr

    válasz mephi666 #3 üzenetére

    Nem hiszem, hogy játékon belül lenne diablerie. Talán bossfightokkal lehet növelni a generációt.
    Egyébként azt valahogy kétlem, hogy vérfarkasok ÉS vámpírok is lehessenek JK-k. Legalábbis szerintem az erősen a kidolgozottság hátrányára menne. Nem mondom, adnám, mert eszméletlen hangulatos lehetne.

    Félek azért ettől a játéktól, én nem nagyon látom, hogy lehetne a tömegek számára is élvezhető MMO-t csinálni a WoD-ból. Valószínűleg egy hentelős szarhalom lesz belőle, ami mondjuk pont nem a Masquerade világára jellemző...

    Sectumsempra - For Enemies

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Morden24 #5 üzenetére

    hát igen... ez az, amit nem lehet a papíralapú/élő rpg-khez hasonlóan visszaadni: a karakterek kijátszását és az élő kontaktust... mert oké, hogy itt is írhat az ember valami háttértörténetet, szétosztja a pontokat, de nem sok helyen láttam még olyat, hogy a program figyeli, hogy a karakter megfelelően van-e kijátszva... jó eséllyel ez is inkább quest+hent+xp+szintlépés elven fog menni (mint kb minden más) :( úgy lenne igazi, ha minden klán más játékstílust jelentene... brujah-val mondjuk lehetne agyatlanul emberkedni, de mondjuk egy malkáv már teljesen más lenne :) ne csak alapdiszciplínákat jelentsen 1-1 klán, hanem alapvetően teljesen eltérő legyen a velük való játékstílus :K

    ui: hc pvp-szerveren viszont jó móka lenne a diablerie :) lehetne belevinni izgalmat rendesen...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #2 üzenetére

    :R :R :R

    Az utolsó betűjéig egyetértek a hozzászólásoddal. :C

    Illetve szerintem is egy átlag hentelős MMO lesz, de mégiscsak örülök a bejelentésnek, mert legalább van valami mozgás a világ körül, és nem a hülye Requiemet nyomatják ami a VtM másolata csak sz*rabb.

    Illetve miért kénének vérfarkasok mint frakció? Kamarilla - Anarchok - Szabbath. Szerintem ennél jobbat ki sem lehetne találni. :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz mephi666 #6 üzenetére

    Az egész játék arról szólt, hogy politizálj, nyalj akinek kell, szopasd akit lehet és közben szopj úgy vért, hogy ne vágjanak karót a szívedbe az első éjszakádon. Oké, bónusz egónövelőként kitépheted a drogos bicskás rabló szívét a sikátorban.

    Ezt hogy lehet majd visszaadni egy MMO-ban? Szerintem sehogy. Azaz megoldható, de akkor százakban meg ezrekben fogják mérni a játékosközönséget, nem milliókban.

    Várom a dolgot, de jobb lenne, ha nem MMO lenne. Adjanak ki egy jólfejlett játékot három platformra, nyomják ezerrel a DLC-ket (huhh, írjanak ki modulíró versenyt :P ), csináljanak egy fasza franchise-t, aztán jöhet a film, az Interjú a vámpírral óta egyébként sem volt színvonalas és komoly vérszopós movie.

    Tartok tőle, ha mmo lesz, akkor Sabbath, Leopold, Farkasok enemy státuszt kapnak, aztán lehet majd menni csatornába, kísértetházba meg erdőszélre darálni. Ha még egy kicsit ráállnak a kommersz szarra, akkor még generációk sem lesznek, hanem kicserélik az egészet szintezésre.

    Az a baj, hogy a nyugati mmo-k nagyrésze a WoW-ot próbálja majmolni, tehát klikk'n'hent, bossfight, goldfarmolás, tápcucckeresés. Ez remek egy WoW-ban, vagy mondjuk egy olyan világban, ahol "kalandozós" realm-ek vannak (M.A.G.U.S. is remekül alkalmas lenne ilyesmire), de a Maszkabál világa szerintem csak szar lehet egy ilyen kísérlettől. Márpedig a pen&paper rpg-k atyjai igen nagy baklövéseket tudnak csinálni, amikor számítógépre vitetik az agyszüleményeiket.

    De ne legyen igazam. Mindenesetre ha a WoD-ot kiütik, akkor számomra már csak két opció marad: a Duniverse meg a B5 universe. Tartok tőle, egyikből sem lesz idejekorán mmo (Dune-ből már volt, sokat is kellett benne gondolkodni, meg is döglött :D).

    (#7) julius666: Önmagában nekem sem hiányoznának :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #8 üzenetére

    Ezt hogy lehet majd visszaadni egy MMO-ban? Szerintem sehogy.

    Pontosan, igazából hekenszles MMO-n kívül nagyon nem lehet másmilyent csinálni, egy ilyen intrikák vezérelte világ egyszerűen nem megoldható. Túl sok dialógust kéne túl okosan összerakni. Max úgy tudnám elképzelni, ha a játékosok közt egy megfelelő dialógusrendszert alakítanak ki, és tényleg szerepjátékot játszanának a játékosok, inkább ők alakítják a történetet és nem az NPC-k. Viszont ez gyakorlatilag lehetetlen, tessék megnézni milyen arcokkal vannak tele az MMO-szerók, az ilyen 3 betűben kommunkiáló angolt még nyomokban se tudó gyökér vérpistikékkel. Az ötlet eleve halva született.

    Várom a dolgot, de jobb lenne, ha nem MMO lenne. Adjanak ki egy jólfejlett játékot három platformra, nyomják ezerrel a DLC-ket (huhh, írjanak ki modulíró versenyt ), csináljanak egy fasza franchise-t, aztán jöhet a film, az Interjú a vámpírral óta egyébként sem volt színvonalas és komoly vérszopós movie.

    Pontosan, én is ezt várom már a Bloodlines óta, de sajnos látván hogy a VtM-et kinyírták, erre egyre kevesebb esélyt látok.
    Ezért pozitívum ez a hír számomra.

    Önmagában nekem sem hiányoznának

    Jobban belegondolva hogyha WoD RPG-t csinálnak, akkor viszont valószínűleg játszhatóak lesznek. Meg mellette mágusok meg valszeg kísértetek is, a WoD világa igencsak komoly méretű (elég nagy magabiztossággal merném állítani hogy a legjobban kidolgozott RPG-világ), bár remélem nem fognak mellettük a vámpírok eljelentéktelenedni, mivel ők mégiscsak a legkomolyabb és legnépszerűbb része az egésznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #9 üzenetére

    Max úgy tudnám elképzelni, ha a játékosok közt egy megfelelő dialógusrendszert alakítanak ki, és tényleg szerepjátékot játszanának a játékosok

    Felejtős. Egy egész életet igényelne ilyen játékstílus, gyakorlatilag munka-szinten kéne nyomni.

    Másrészt ha felszabadul vámpírt játszani a 15-17 emós réteg, a 18-22 goth réteg és a 23-26 csíkoszoknis bölcsész réteg, akkor abból bevétel ugyan lesz, de szerepjáték nem :D

    én is ezt várom már a Bloodlines óta

    A Bloodlines kardinális bukás volt (meg is értem valahol, bár hozzátenném, nekem a Top5 játékaim között van), Troika szét lett zavarva :(

    Szóval ha még egyszer ilyenbe kezdenek, akkor tutira mennek, és nem lesz itt művészieskedés meg folyamatos halasztgatás. Ellenben lesz Interjú a vámpírral helyett jó kis Penge.

    Meg mellette mágusok

    Az a baj, hogy ha megmaradnak a játék hátterénél, viszont tartják az MMO-k szükséges hentelős meg PvP-s "stílusát", akkor az erőviszonyok abszurdak, egy vérfarkas feltörli az erdőt egy vérszopóval, de inkább féltucattal - a gyengeségük meg nem jönne ki, mert ugye a játék hentelős, nem szerepjátszós -, a WoD varázslói meg hát... szóval az nem a tűznyilas meg stoneskin-es fajta :))

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #10 üzenetére

    A Bloodlines kardinális bukás volt (meg is értem valahol, bár hozzátenném, nekem a Top5 játékaim között van), Troika szét lett zavarva

    Nálam szintén Top5-ös, de meg kell mondanom, a hangulaton, kiváló dialógusokon és a sztorin kívül (ezek ugye a "megfoghatatlan", szubjektív dolgok) egy elég gyenge játék volt.
    Bugos mint az állat, az irányítás enyhén szólva sem állt a helyzet magaslatán, gyakran gagyi animációk...

    Ellenben lesz Interjú a vámpírral helyett jó kis Penge.

    Hát inkább volt Penge a Bloodlines mint Interjú a vámpírral.
    Számomra a legzavaróbb pont az volt, hogy gyakorlatilag egy hekenszles volt az egész (tessék az ellenségek tömegeire gondolni, pláne a játék vége fele). Illetve hogy pár hét/hónap játékidőnyi fejlődés után több száz éves öregeket izmoztál le.

    Ennek ellenére még mindig jobban örülnék egy Penge-szerű VtM-nek, mint egy WoW-szerű WoD-nak.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #11 üzenetére

    Hát inkább volt Penge a Bloodlines mint Interjú a vámpírral.

    Én inkább az Underworldhöz hasonlítanám: jó ötletek, hangulat erősen ellopva, plagizálva, egyszerűsítve, de még mindig ott bujkál a máz alatt, plusz a kommersz darabkái, UV-s golyó, gagyi románc, késleltetett fejleesés :K:D

    De megbocsájtható hibák és szerethető koncepció, mert hiánypótló mind filmstílus, mind téma tekintetében, akárcsak a Bloodlines, ami hiánypótló volt, mert VtM (egész jól) + RPG (egész jól).

    A Penge számomra a stílus lábbal tiprása.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Jander

    senior tag

    Egyértelműen kellenek a különböző frakciók: kell a vámpírok 13 klánja (vagy akár csak a két nagy fél), a vérfarkasok, mágusok meg minden király teremtmény :) Aki olvasta a esetleg a klánregényeket (amit egyébként minden fantasy rajongónak tudok ajánlani) azért látszik, hogy nem minden a politika... vannak klánok akik csak így próbálnak nyomulni, de végül mindig a háború / merénylet mellett kötünk ki...

    Évek óta várom, hogy legyen vagy egy jó film vagy egy játék ami az igazi dark vámpírlétet adja vissza, nem ez a fostalicska twilight és társai amiket manapság sztárolnak a paris hilton klónok...

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

  • julius666

    addikt

    válasz Jander #13 üzenetére

    Egyértelműen kellenek a különböző frakciók: kell a vámpírok 13 klánja (vagy akár csak a két nagy fél

    Ha a Requiem kerül bele nem a Masquerade, amitől nagyon tartok, akkor csak 5 klán és nem két nagy fél hanem már 5. Már nincs Kamarilla meg Szabbath, helyette van 5 új szvsz sokkal sz*rabb.

    azért látszik, hogy nem minden a politika... vannak klánok akik csak így próbálnak nyomulni, de végül mindig a háború / merénylet mellett kötünk ki...

    Persze itt is fontos a harc, nyilván nem csak politika az egész de akkor sem arról van szó hogy kapsz egy küldetést, az erdőben nyírj le 15 vérfarkast és aztán droppolnak vérfarkasszívet amit adj le a küldetésadónak.

  • tobal

    tag

    Mi épp nemrég mentünk ki az erdő mélyére egy éjszakai vampire live-ra. Nem voltunk sokan (kb 15 ember), de nagyon színvonalas és élvezetes szerepjáték volt. Na azt az élményt nem fogja überelni semmilyen MMORPG :).

Új hozzászólás Aktív témák