Új hozzászólás Aktív témák

  • Hosssszu

    őstag

    válasz -Skylake- #28 üzenetére

    Én IT Helpdesken dolgozom, tehát "talán" nem vagyok teljesen hülye a dolgokhoz. Azt is tudom mit jelent a group policy. De mondjuk az unokahúgom pont nem tudja hogy mi az. (ez most csak egy fiktív példa). Tegyük fel neki is olyan hangkártyája van. Win7 alatt működött, Win10 alatt is, csak az Origin alatt nem. Ez nem user error, hiszen egy átlagfelhasználó honnan tudná hogy ezt a group policyban ki lehet kapcsolni? Ő csak azt veszi észre hogy 7alatt jó volt, 10alatt szar lett.
    Vagy vegyük az SMB hülyeséget. Amíg le nem tiltották tudott NAS-olni, most már nem tud. Mindkét esetben csak a frissítés(ek) után derült ki hogy gáz van. Így mondjuk legalább kétszer kellet szervizbe vinnie a gépét, mondjuk 2*10000Ft (hasamra ütött árat írtam) hogy újra működjön az addig működő NAS és hangkártya.
    Persze ha nem lenne automatikus frissítés, hanem ki lehetne választani hogy mi kell, mi nem és le lenne írva hogy mi mit csinál, akkor fel lehetne készülni a bajokra. Legyen most a példa alapja 10home ahol csak komoly bűvészkedéssel lehet kikapcsolni, elhalasztani a frissítéseket, am jelen esetben ugye megint egy 10000Ft körüli összeg, ha megint PC boltba viszi a gépét.

Új hozzászólás Aktív témák