Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    Ehm... Nem akarlak megcáfolni de egy kicsit leegyszerűsítetted a használt üzleti kontra olcsó kis teljesítményű laptop témát. A kis teljesítmény nem gond legalábbis nem mindenkinek. A fő ok (szerintem), amiért a használt üzleti sokszor jobban megéri, az az anyaghasználat. Mert az olcsó gépeknél nem csak a használt proci GPU lesz az ami az olcsóbb kategóriából való hanem minden más is. Kondik, táp IC-k, a házban felhasznált műanyagok mind-mind a legolcsóbb beszállítóktól érkeznek. Ez önmagában még nem feltétlen kéne, hogy bajt jelentsen de hosszú évek alatt tapasztaltam az elhasználódásbeli különbséget ezen a téren és kis kivétellel mindegyik alsó kategóriás laptop pár év után beadta a kulcsot.

    Mondok egy konkrét példát: Én 2013-ban vettem egy W520-as Thinkpad-et kb 240 ezerért használtan i7-es procival Quadro 2000M videokártyával. Ez a gép még most 2018-ban is nap mint nap használatban van nálam és hibátlanul működik és még ma is tökéletesen elegendő a teljesítménye nekem. Megértem, hogy nem mindenkinek van hirtelen 200-300 ropija egy jobb használt üzleti gépre, még akkor sem, ha tudja, hogy az hosszú ideig kiszolgálja. Szóval ítélj el, hogy ha akarsz de ez a leegyszerűsített modell hibás szerintem. De amit a teljesítmény kapcsán mondtál azzal teljesen egyet értek! Az esetek nagy többségében nem kell az a plusz teljesítmény és az ember lehet türelmes is. Igazat bevallva a W520-ban le tiltottam 3 magot a 4-ből a hosszabb üzemidő érdekében, meg azért mert így is kellően gyors volt. Szóval amit mondani akarok az az, hogy egy alsó kategóriás gép nem feltétlen rossz de sajnos sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy meghibásodik időnek előtte.

Új hozzászólás Aktív témák