Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz mad823 #3 üzenetére

    Az aranynak is csak azért van értéke mert sokan hisznek benne, hogy van értéke. Gyakorlati haszna már kb. semmi, de amikor volt akkor sem azért volt érteke mert hasznos. Tehát a bitcoin-nak is lehet értéke ha sokan elhiszik, hogy van értéke. Alapvetően pénzmosás helyettesítő eszköz. Erre meg az NFT is jó lesz.

  • KROK640

    veterán

    válasz mad823 #43 üzenetére

    Igen, leginkább olyan mint mondjuk az a kaparós sorsjegy amiből néhány nyer, a többi több ezer meg nem. 1-2-3 ember tök jól fog nyerni rajta, de a legtöbb csak simán elbukja a "sorsjegy" (belefektetett pénz) árát.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Penge_4

    veterán

    válasz mad823 #43 üzenetére

    Na és mi mozgatja az árfolyamot a részvénynél? Ugyanaz. A hit, a politikai szelek, a média meg a sok birka. Illetve kicsiben az önbeteljesítő technikai elemzések, ahol kioldódnak a stop loss meg take profit pozíciók meg elfogy a tőkeáttéthez szükséges puffer.
    Ezt hívják úgy, hogy szabadpiac. Annyi, hogy a részvényre jobban rátette már a mancsát az állam. Nem tudsz államilag szabályzott kereteken kívül kereskedni (persze ez a lopást ugyanúgy nem gátolja meg, lásd: BudaCash és még sokan mások) ahogy a csalásokat sem (Bróker Marcsi), viszont elkobozhatja, befagyaszthatja, hagyaték alá vonhatja és túl magas volatilitásnál simán lezárja önhatalmúlag a kereskedést. Ez viszont ugyanaz az elv, mint mikor hatósági árat csinálunk a csirkefarhátnak. Államilag beleugatunk olyasmibe, amibe nem kéne.

    "Mivel a cryto csak egy hoax, ezért a szerencsejáték kategóriába sorolható."

    Olvasgass utána a technikai részének. Annyira hoax, mint a termodinamika törvényei vagy a relativitáselmélet. Színtiszta matematika és ez az, amit felértékel a piac.

    Szóval ha nagyon fikázni akarsz valamit, akkor fikázd a túlárazott szobrokat, festményeket és egyéb műalkotásokat, mert annak valóban csak a körülötte lévő hype ad értéket, amúgy egyenértékű egy általános iskolás kisgyerek szép rajzával, utóbbi talán még költséges restauráció nélkül is igényesebb, mint több száz éves festmények.

    De ne azt, ahol valós matematikai algoritmus van, olyasmi, ami egy lépcsőfok az emberiségnek, hiszen megoldotta a bizalom problémáját, ami miatt eddig szükséges volt a harmadik fél (akiben ugyanúgy meg kellett bízni és mindig mindenki visszaélt vele, az Egyház, az állam, a bankok, hiszen emberek voltak benne az pedig a korrupció melegágya).
    Ennek van értéke. Hogy kiiktatja a bizalmi kérdést. Illetve a nyers matematika veszi át ezt a szerepet.

    doeeg: Hát igen, hiányoznak a régi szép idők, mikor még nem volt cenzúra...

Új hozzászólás Aktív témák