Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    Tierenként 3 Public Quest szokott lenni, illetve az OpenRvR zónákban is nyerhető immár influence :) No meg azt se felejtsük el, hogy a karakter fejlődésének szinte minden adatát megtalálhatjuk a Tome of Knowledge-ben. :) (a max renown rank nem 80?)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • marcias

    őstag

    Ha jól értelmezem, akkor a WAR annyiban több a WOW-nál, hogy van kollektív játékcél? Mi történik akkor, ha elfoglaljátok az ellenfél bázisát? Vége lesz?

    Steam: marcias88

  • Tsumaas

    senior tag

    válasz marcias #2 üzenetére

    Ha jól emlékszem, valamelyik újságban olvastam, hogy nem, nincs vége, hanem az ellenfél letelepszik a csatornákba és onnan kell visszafoglalni a bázist. De lehet, hogy rosszul, vagy esetleg másra emlékszem. :)

    Hard work beats talent.

  • marcias

    őstag

    válasz Tsumaas #3 üzenetére

    Hát, az is egy szimpatikus dolog. :) Amúgy talán én is azok közé tartozom, akik a WOW-ot a túlságosan steril és dinamika nélküli realm miatt nem szeretik... amikor játszottam (igaz nem sokat), olyan érzésem volt, hogy a kis karekterek futkároznak a pályán, de semmi változást nem tudnak benne véghezvinni. Ezek szerint a WAR más?

    Steam: marcias88

  • Lenry

    félisten

    ez a Realm vs Realm nem is rossz ötlet... ezt nagyon hiányolom a WoWból... hogy háború legyen... vesszen össze az Alliance a Hordával és TÁMADJUNK!
    ehhez talán a legközelebb a fővárosok elleni raidek állnak, de motiváció híján nagyon nehéz őket összeszervezni... viszont, ha volna értelme... hűűűű :)

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Tsumaas

    senior tag

    válasz marcias #4 üzenetére

    Nem dinamika nélküli, csak nagyon bonyolult. Nagyon sok vég cél van(ide sorolnám a raideket, mert ugye azok nem csak cucc-szerzésre valók), és pl.: minden kampány végigjátszására gondolok, vagy a Warcraft sorozatra, vagy a könyvekre amiket kiadtak. Szóval minden egyes kis részlet összerakásakor látjuk a nagy képet.

    Hard work beats talent.

  • Prof01

    veterán

    Thx a tesztet! Jónak tűnik. :K

    Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

  • Rushmachine

    csendes tag

    Hola
    Nem tudom ki mennyit nyomta War-ral ,de azért rávilágítanék egy picit az árnyoldalára is,mert nem nagyképüségből mondom ,de pro MMO s vagyok és van egy két összehasonlítási alapom.Nagyon sok áttörés van a War-ban ,de nagyon sok olyan dolog is ami miatt az embernek elmegy a kedve tőle.Mivel mindenki csak a pozitívumokról beszél nagy általánosságban ,rávilágítanék az árny oldalakra ,csak szimplán jótanácsként ,hogy az ember feleslegesen ne dobjon ki pénzt a gémra ha nem biztos a dolgában.
    És akkor..
    A készítők rengeteg embert vártak ,csak ezt sajnos bebukták és ennek hatására rengeteg szervert indítottak el ,aminek a 2/3 da pang az ürességtől.Ebből kifolyólag ha az Order/Destro arány nem megfelelő már az RVR és Scen koncept itt elvesztette az értelmét ,mert mindig le lesztek zergelve(a túlerő miatt,vagy ha te vagytok többen értelme nem lesz a gémnek.).A másik ha jó szervert sikerül választani,akkor mindig lesz event ,viszont ,akkor meg k*rva nagy lesz a lag és játszhatatlan lesz a gém, még a nasa akár melyik gépével is ,mivel ma még nincs olyan hálozati technológia az otthoni felhasználásban ,ahol egyszerre ennyi embert optimálisan tudnak kezelni a rendszer,mégha atomerőműves szerverparkok is vannak ,akkor sem.Ebbe most nem megyek bele miért ,hosszú lenne.A lényeg tehát ha kevesen vannak az a baj ,ha sokan az a baj .!!!És ez sajna így van.
    A készítők rengeteg okos dolgot kitaláltak a gémben ,de egy dolgot nagyon elcsesztek,hogy Scenariókból több XP jön ,mint Questekből,ami mondjuk jó ötlet ,hogy lehet PVP ből is fejlődni,mert hát ez egy PVP és RVR órientált gém,ami elsőre jól is hangzana,de elmesélem miből ált a gém tier 4 ig ! Tier 1 bejelentkeztünk NordenWatch ba és toltuk Tier 2 ig (csak scenből,nem volt értelem PVE zni,mert Public questet a kutya se csinált ,mert mindenki Scen ezet,tehát ergo értelmetlen volt PVE vel szenvedni hacsak nem azért,hogy tele legyen a tome of know...)Tier 2 nyomtuk a Morken Templet Tier 3 ig ahol nyomtuk a Tora anrocot Tier 4 ig és onnan Serpent passage 40 ig.
    Na az első normális insta GUNBAD kb23-30 ig három részből álló insta sorozat tele Public questekkel relatíve jó cuccokkal csak egy óriási baj van vele értelmetlen megcsinálni ,mert a scenariókból olyan gyorsan fejlődsz ,hogy mire kifarmolod kinövöd a cuccokat.!!!Hacsak nem azért,hogy na itt is voltam tele a kis könyvecském.
    Van pár set aminek semmi értelme a fent említettek miatt,és ráadásúl olyan nehéz összeszedni,mert az utolsó darabnál téged kell sorsolni a RVR várfoglalásnál a gépnek arany ládára és ha nyersz is akkor sem biztos ,hogy az lesz benne.
    A másik a karakterek faszán kivannak dolgozva ,csak egyetlen óriási baj van az egész koncepcióval Scenbe még van létjogosúltsága ,hogy az ember épített csapattal megy be ,de RVR be már nincs.Scenbe a kis létszám miatt nagyából lehet taktikázni és ott frankón kijönnek a skill használatok.RVR ben viszont a sok lúd disznót győz elv jön be ,egyszerűen hiába vagy tank ha 3-4 en rádugranak instán meghalsz.Tehát RVR ben akik többen vannak azok gyöznek nem érdemes és nem is tudsz taktikázni.Nem lehet például azzal taktikázni ,hogy 3-4 iron breaker előremegy és benyom egy Hold the line skill-t ,amivel add egy Cover save -t a mögötte álló társainak,mert lezergelik őket mint a sz*rt!!!!
    A ritkai és szines cuccok között sincs nagy különbség ,mert örülsz,hogy lila van rajtad ,de alig jobb a sima cuccoknál és a rendszer miatt nem érzékeled azt ,hogy jobb vagy ügyesebb lennél bennük,csak arra jók ,hogy feszítsél hogy lilába vagy aranyba vagy és örülsz ,hogy rádírnak ,hogy hol szerezted ezt a páncélt stb stb...
    Szóval a Mythic igyekezett és vannak dolgok amik nagyon ötletesek a gémben,de az end game és a kidolgozottság hagy kivetni valót maga után.Sajnos nekem tier 4 ig 4 pályából állt a gém ami a fent leírtak miatt nem volt megoldható ,hogy értelmesen nyomjuk a gémet,mivel hiába akartam mondjuk PVE zni,sokan jöttek minek? ,mert Scenből gyorsabban fejlődünk,minek mennyek GUNBAD be már kinőttem a cuccokat stb.. dumák.
    A másik meg ha egy karakter eléri a 40 et és viszonylag értelmes cuccokat kifarmol magának onnantól kezdve megáll a gém ,az össze haverom azt csinálja húz egy másik karaktert ,van olyan haver már 4-5 40 es karilya is van .Persze PVP lvl az 80 ig van ,de ki a túrút érdekel mivel 40 n már csak Tier 4 be mehetsz PVP zni ami az első 1-2 hétbe érdekes de utána unalmas lesz:!
    Minden Tierben több Scen pálya van,de miért csak 4 scen pályán voltunk 40 ig(Tierenként a az aktuális slágerba) ,hát azért mert az okos emberek minden tierben volt egy sláger pálya és az emberek 90% csak oda jelentkezett,tehát ergo hova tudsz menni fejlődni?
    És itt jön a probléma ,minek fizessek egy játékért ha az esetek 80% ban csak 4 pályát látok,mivel ha fejlődni akarok csak ide tudok menni,ennyi erővel mehetek Unreal3 azni vagy COD ozni mert a feeling hasonló ,főleg akkor ha mindig ugyan arra a 4 pálya megyünk.!!!
    A másik a fanatikusok elmehetnek PVE zni is ,mint példáúl én is ,de ott olyan lassan megy a fejlődés ,hogy az ember hamar beleun, pláne ha olyan kasztal vagy ami assziszt kaszt megcsinálni se tudod a quest-eket segítség vagy csapat nélkül,mondjuk ez nem is baj ,mert a játék orientáltan csapatjáték,tehát aki szoló párti szintén ne kezdjen bele a gémbe ,mert PVE ben hamar megunja a dolgot.
    De mondom ezek az árnyoldalak ,rengeteg okos megoldás van a gémben ,de sajnos nem ellensúlyozzák szerintem a negatívumokat ,amitől sajna hamar meglehet unni a gémet.!!!!!
    Senkivel nem akarok vitázni a War-ral kapcsolatban ,csak szimplán megosztottam veletek azokat a tapasztalatokat,hogy ha hezitáltok ,hogy megvegyétek vagy várjatok vele legalább fél évet vagy inkább várjatok meg egy másik gémet vagy mennyetek vissza egy bevált gémbe ,mert szerintem most a dolgok jelen állása szerint nem éri meg a kb 12k a játék.
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz Lenry #5 üzenetére

    A WoW alapvetően egy pve játék, amibe beleintegráltak egy pvp részt is. Szerintem alkalmatlan egy komolyabb world pvp esemény lebonyolítására. (Nekem, és a community nagyobb részének mondjuk nem is hiányzik.)

    [ Szerkesztve ]

  • Invadrr_Zim

    tag

    válasz Rushmachine #8 üzenetére

    Mint ahogy az a cikkben is olvasható volt, bemutató jelleggel jelent meg, miután még nem sikerült annyira sokat látnom a játékból. Köszönöm a negatív érveket, bár hogy az igazat megvalljam, a szerveresdin kívül nem találkoztam más problémával. A végén Dragonback-en telepedtem le, ahol talán ki lehet egyenlítve a az order-destro oldal, és oda-vissza foglalgatjuk a várakat és nem érzem azt, hogy túlerőben lenne valamelyik fél.

    Viszont: én kifejezetten élvezem a játékot, játszogattam scenariokat, foglaltam várat, viszont most azt csinálom, hogy visszamásztam a kezdőpontig, és minden public questet megcsinálom, mert kifejezetten élvezem!

    A játék szvsz eléggé nagyszabású ahhoz, hogy mindenki megtalálja a számára megfelelő játékstílust, amivel előrébb jut. Engem iszonyatosan leköt a hangulat, a képi világ és az egész úgy teljes egésszében. Járkálok a világban, bámészkodok, questelgetek, várakat foglalok(ahol mellesleg szerintem az volt a nagyon szomorú, hogy Tier2ben ott feszítettek a kimaxolt Rank40 törpék a várban...), és csak úgy elvagyok, mert nagyon sok energiát belefektettek, hogy ez a játék legalább egy picit hasonlítson a Warhammerre.

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Invadrr_Zim #10 üzenetére

    Hola
    Figyi ezzel nincs is baj,én is visszamentem lenyomni a public questeke,hogy megcsináljak mindent.Unlockoltam rengeteg trófeát ,hogy kitudjam váltani őket a könyvtárból stb stb...
    Természetesen nem azt mondtam,hogy a Mythic csapata nem dolgozott rajta,csak azokra a dolgokra próbáltam rávilágítani,hogy mik azok a sarkalatos hibák ,ami miatt elveheti az ember kedvét a játéktól.
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz Invadrr_Zim #10 üzenetére

    Az ORvR szerverek átka, hogy két Tierrel lehet lejjebb menni büntetés nélkül; Core szerveren a saját tieredben játszol, a többiben oneshotolható csirke vagy :) (vazz, GC kéne ehhez is :()

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Invadrr_Zim

    tag

    válasz Rushmachine #11 üzenetére

    a félreértések elkerülése végett nem kritizáltam amit mondtál, elvégre teljesen jogos. én sem tudtam eleinte hova tenni a játékot, miután a WoW PvE-re kihegyezett játékmenetén is túl vagyok, ahol az volt a fájó pont, hogy mindent 20x kellett megcsinálni,hogy meglegyen a gear, és a GW első 3 fejezetével is rettenetesen sokat nyomtam, ahol pedig nincs nagyon lehetőséged tápolni, és csak PvP van miután végignyomtad azt a rettenetesen rövid PvE részt.

    röviden annyi, hogy ízlések és pofonok. HC MMO játékosként 100%ig biztos, hogy másként vélekednék, de így, hogy az elmúlt 3 hétben 1-2 napi pár órákat ülve simán eltötymörgök, és az éppen arra járó emberekkel public questeket csinálok, vagy csak egymagamban a sima questeket, néha pedig scenariózok, nekem tökéletesen megfelel a játék eddig. ami nem jelenti azt, hogy a második vagy a harmadik cikk ami meg fog jelenni a játékkal kapcsolatban már nem a hibáira fog kihegyeződni. elvégre eddig még csak egy fajjal, és azon belül is csak 2 kaszttal játszottam.

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Invadrr_Zim #13 üzenetére

    Hola
    Természetsen tudom,hogy nem kritizáltál ,csak sajnos egy kicsit maximalisat vagyok.
    És elég HC szoktam nyomni dolgokat ha rákattanok,és emiatt általában hamar kijátszunk haverokkal mindent és várjuk a készítők pörgö update jeit.Ami általában nem szokott időben megérkezni és ilyenkor áll be nálunk a játék.Persze ez lehet a mi hibánk ,csak nagyon sok MMO s így van ezzel,megtetszik valami,oda teszi magát ,aztán olyan gyorsan kipörgetjük a játékot,hogy a készítők egy lassabb tempót terveztek és hamar ott is hagyjuk.Sajna emiatt nehezen felel meg egy MMO indulásnál a számunkra.Főleg akkor ha telel hibákkal adják ki.
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz Invadrr_Zim #13 üzenetére

    Szvsz a WAR PvE része casual-friendly. Headstart+a kezdő ingyen időszak (CE-tulajként ez kb. 7 hét volt) nagyon könnyen felrántottam 7 különböző karaktert Rank 11-ig, tényleg minimális játékkal... ha csak egyre koncentrálok ez alatt az idő alatt, akkor simán Tier4-be jutottam volna. Az alapvető problémám nekem az volt ez alatt az idő alatt, hogy az Empire/Chaos ORvR zónát kivéve gyakorlatilag nem láttam játékost nyílt színen RvR-ezni, a scenariók meg számomra hamar érdektelenné váltak. Már rég lejárt az előfizetésem (épp nem telik GC-re...), de remélem, hogy ezen javítottak.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Wolverine #15 üzenetére

    Nyugi ugyanez van most is!
    Sajna elég gyenge lett a gém,11 rankig scennel pár óra alatt meg van.Nem egy kihívás.
    Én várok valami normális gémre ,hogy megint lekössön,addig meg azt szoktam csinálni ,jelentkezek pár bétára,meg kipróbálok pár hulladék koreai játékot,hogy ne mondhassák azt nem tudom miről beszélek :D
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz Rushmachine #16 üzenetére

    A poén az, hogy én scenariók nélkül jutottam odáig, tisztán questekkel és PQ-eléssel :) A legtöbb karakterem Renown Rank 5-6 körül van.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • neoforce

    aktív tag

    Gratulálok a cikkhez meg a game-hez valóban nagyon érdekes és izgi game lesz talán ki is probálom.. annyit azért szertnék hozzá fűzni hogy aki a wow-ban nem talál meg valamit ebben sem fogja a wow-nak egy hátránya van amiért ott hagyák sokan és az pénz..:-) am
    nem hiszem hogy WAR ingyen lessz de minden estere real háboru megtalálható wow-ban is megfelelő szerveren ami a WAR ban is igy lessz (gondolom)

    Nem vagyok elfogult én sem wow-zok :-)

    ui:Nem tápolásrol szól a wow van annak története csak sokan nem ismerik....

    [ Szerkesztve ]

  • Harpagon

    csendes tag

    Sok okosságot írtatok de számomra a legszörnyűbb volt hogy lvl 15 felett gyakorlatilag nem találkozol játékossal sehol. Még a questleadó helyeken sem! Ez WOW/EX-WOW-os kollégáknak mint én lehangoló. Direkt "magyar" szerverre mentünk mint a Bloodscalp;)
    Egyedül vagy haverral mászkálni questelni nagyon jó....
    Egy darabig , mire majd 20 lettem 2 karival is semmi értelmét nem láttam hogy ezzel még egy hónapra befizessem magam. Látszik hogy dolgoztak sokat a játékkal de valahogy nekem nem adta azt az érzést mint a WOW az elején amit azért 1.5 évig keményen toltam.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Harpagon #19 üzenetére

    Erről beszélt Rushmachine is: mindenki scenariókkal szintezik :) A világ meg üres.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • neoforce

    aktív tag

    válasz Harpagon #19 üzenetére

    Erröl beszélek én is még egy olyan világot mint a wow nemtudnak csinálni ami még sem olyan..(pedig jó lenne:-) pláne ingyéé

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Harpagon #19 üzenetére

    Kedves Harpagon !
    A probléma abban rejlik ,amit már korábban is írtam,hogy a Scen ből és Quest-ből nem olyan arányban és intezitással jön az XP és ez a bajok kulcsa.Mondjuk ez a játék orientáltan PVP és RVR játék ,de elég kidolgozott benne a PVE is ,ha az ember belefolyik,viszont semmi sem ösztönöz arra,hogy PVE zél ,mert mint korábban is írtam GUNBAD be nem éri + lemenni,mert olyan hamar kinövöd a cuccokat ,hogy mire megszerzel onnan mindent ,már van jobb.A másik meg ha játszani akarsz alkalmazkodni kell a több i player-hez.És mivel mindenki Scen -ezik így ha játszani és fejlődni akarsz normálisan ,akkor neked is be kell állni a sorba,de így 4 Scen mapot fogsz látni az egész játékból,ami gyakorlatilag egy sima multiplayer gémnek felel + ,csak fantasy környezetben.Teljesen olyan ,mintha COD ozna vagy Unreal 3 azna az ember ugyanazon a 4 pályán!!!!!
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Harpagon

    csendes tag

    válasz Rushmachine #22 üzenetére

    Azért írtam hogy SZámomra ez volt a legszörnyűbb és teljesen igazad is van benne. Talán nem voltam egyértelmű , pont ezért is hagytam abba!

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Harpagon #23 üzenetére

    De teljesen egyértelmű voltál,csak szeretem kifejteni és elbonyolítani a dolgokat! :D
    Az a legszörnyűbb az egészben ,nem elég,hogy saját maguk egy el*aszott rendszerrel megölték a PVE a játékban ,hanem az ha kimaxolod a karid és mondjuk értelmesen fel gear eled magad,akkor megállt a játék ,mert T4 be oké,hogy ostromolod a másik városát meg stb stb..,de End content nek ez nagyon karcsú és nincs mit csinálni ezen kívül a játékba.Max húzol még pár karit,de öszintén minek? A játék alapkoncepciója sajnos szerintem nagyon el van cseszve ,mert okosan nem bővíthető + nagyonhamar meglehet unni.Milyen bővítések jönnek majd ki a gémhez??? Még 2 új kaszt? Megnyitnak egy új mappot ? És? És?
    Valahogy úgy érzem manapság ez elég karcsú és hosszútávon nem fogja ott tartani az embereket.A másik olyan technikai gyermekbetegségekkel küzködik a játék ,mint az optimális memória kezelés probléma , (bár lehet azóta megcsinálták ,de én nem úgy hallottam) az én gépemmel 5-6 töltés után a játék k*baszottúl elkezd akadni és nyomni kell egy restartot,hogy a 8 giga memóriámat kiürítse ,hát tiszta lol!!!Vesettek egy pillantást alúra a konfigomra.Egy olyan játéknál ahol elméletileg egy komolyabb RVR nél 300-400 embert kell elbírnia a szervereknek minimum!
    Persze folyamatos a szerver Crash.....
    Na jó tekintsünk el attól,hogy ezek a technikai hibák vannak és mondjuk 1-2 hónap múlva kijavítják. És ? És ? Attól a gém még max 2 hónap alatt kijátszható és semmilyen kihívást nem nyújt a pro playerek számára.!!!!Azt ,hogy ide - oda foglalgatom a városokat + a várakat ? De minek ? amikor egy várat az elfoglalása után 15 percel vissza lehet foglalni ;)
    És az ezekért járó rewardok + bónuszok is karcsúak.Nem mondom tényleg élvezetes egy darabig ,nagyon jó a feelingje,de sajnos annyira nem ,hogy hónapokra,NEM hogy évekre ideragadjak a monitor elé.
    Sajna ez van.
    Respect
    R

    [ Szerkesztve ]

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz Rushmachine #24 üzenetére

    Ne felejtsd el, hogy még van olyan tartalom, ami kivettek a megjelenés előtt és vissza kell hegeszteni valahogy (Choppa, Hammerer, illetve a maradék 4 főváros), no meg van még Old Worldben épp elég meg nem nyitott terület és játszhatóvá tehető frakció :)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Wolverine #26 üzenetére

    Gondoltam ezzel valaki előfog hozakodni,de mint feljebb írtam ,ezek a dolgok nagyon karcsúak ahoz,hogy egy pro playert odaragasszanak a játék elé huzamosabb ideig.
    És ez nem csak az én véleményem hanem sok társamé akik abbahagyták a gémet,vagy jelen pillanatban azon gondolkodnak mikor haggyák abba.!!!
    Minnél több kaszt van annál jobban romlik a balance ,és hiába van több karakter a skillek értelmes használata csak Scenbe jön ki ,RVR be nem ,mert ott a sok lúd disznót győz el van.Komolyabb taktikázgatásra vagy kombozásokra csak Scenbe van lehetősége az embernek.
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • toxikus

    csendes tag

    válasz Rushmachine #27 üzenetére

    rossz szervert választottál, illetve nem az überkockákra kell a játékot alakítani. röviden ennyi. karak8peaksen nagyjából kiegyenlített az arány. folymatosan minden tierben tömeg van.

    laggal nem találkoztam egész játék folyamán, max a gép nem bírta a 300+ emberszámú fortress ostromot.

    az meg ,h tankra 4-5en ráugranak és vége az hatalmas marhaság. én papír witch hunter vagyok és ha van mögöttem 2 híler simán tartom magam 4-5 ember ellen, pedig light armorban vagyok. (az más kérdés,h rengeteg player agyatlan és hílerek helyett tnakot verik, az meg röhögve állja a sarat).

    t1 tényleg iszonyat gyorsan kivégezhető, de guildünkben vnnak emberek akik már jóideje adott tierekben vannak mert nem az a céljuk,h jujjdegyorsan max szintűek legyünk, hanem az,h élvezzék a játékot és felfedezzék a világot.

    kicsit összevissza voltam sorry :)

  • toxikus

    csendes tag

    válasz Rushmachine #24 üzenetére

    hm. 2giga rammal, core2due 2.5ghz, és egy mezei radeon hd 3650nel 0 akadás. elég nagy probléma lehet nálad, ha 8giga rammal is problémák vannak. asszem nem a játék hibája:)

  • Wolverine

    félisten

    válasz toxikus #29 üzenetére

    Azért a game sok helyen optimalizálatlan volt, amikor utoljára játszottam vele; minimumon bárhol elvitt 15 fps-t (sokszor 20-at), de a törpe zónákban van pár hely, ahol szó szerint nullára esett vissza (Chapter 2 és 3 public questek például). Viszont 2 hónapja nincs pénzem GC-re, így nem tudom, azóta ezt javították-e valhogy...

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • toxikus

    csendes tag

    válasz Wolverine #30 üzenetére

    hát ezt nem tudom. nagyjából configomat leírtam, minden maxra volt tolva, és nekem nem volt ilyesmire példa az indulás óta. szóval x,h mi lehet a gond. elvileg jópár peccset kitoltak, beleértve 2 nagyobbat is.

    több 100embernél viszont már télleg akad, nemkicsit

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz toxikus #31 üzenetére

    Na csá!
    Hát figyi,a optimalizálási problémára nem csak én panaszkodtam,hanem kábé a csapatunk fele,rendszeresen restartolni kellett.Hiszed nem hiszed így van.A másik meg nem akarom magam ismételni ,mert felesleges nagyon olyan érzésem van nem az indulástól nyomod a gémet,ott pedig ezek a hibák jelentkezttek.Sajnos nagyon gyenge a gém hosszútávon ,nincs értelmes End content és okosan nem bővíthető a gém.Ezt az egész negatív infót nem azért kezdtem el ,mert le akarok beszélni embereket erről a gémről ,csak a tisztánlátás véget írtam le.Ha valaki még csak most kezdte a gémet és lelkes a játszon vele bátran ,de sajnos a gém nem életképes hosszútávon és 2-3 hónap múlva nagyon csúnyán elkezd haldokolni a játék.Ha elhiszed ha nem ez így lesz!A csapatunk 80% ka abbahagyta a gémet vagy erősen gondolkodik a váltáson és a szövetségünkben is ez a helyzet.És azokat a problémákat emelik ki rengetegen ,amikről én fentebb beszéltem.És nem 5 emberről beszélek.!!!Szóval te dolgod mire költöd az időd és a pénzed ,de én erre a játékra nem fogom.
    A gépemmel kapcsolatban csak annyit ,lentebb olvashatod a konfigomat,csak megjegyezném Fallout 3 ULTRA grafixon akadásmentesen megy ,és eddig még nem volt gém ami megizasztotta volna a gépem.Ezen is ellehet gondolkodni egy picit!
    Na a legjobbakat
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • toxikus

    csendes tag

    válasz Rushmachine #32 üzenetére

    sztem format c: akkor rádférne, mert akkor büszke vagyok rá,h a gyengébb gépem jobban pörög:)

    sajnálattal közlöm,h a nyilvános start óta nyomom, és bizony nem voltak problémáim a kezdetekben sem, ahogy azoknak sem, akikkel játszok (jó ez nem igaz mert nagyonnagyon ritkán kivág desktopra).

    szóval aki játszani akar, és élvezni is akar egy játékot, annak simán be fog jönni. farmosoknak nem . szerencsére:)

    akikkel játszom/beszéltem, mindenkinek ez a véleménye. és nem 5 emberről beszélek!!! :))

  • Wolverine

    félisten

    válasz toxikus #33 üzenetére

    A dolog változó. A Warhammer Alliance fórumán is voltak, akiknek közepes géppel nem volt gondjuk, és volt olyan, akinek highend masinán minimumon is gyenge teljesítményt nyújtott a játék...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz toxikus #33 üzenetére

    Soha nem értettem néhány embert,tényleg nem olvassák el amit az ember ír????
    Csak a saját maguk butaságait szajkozzák folyamatosan.
    Az első cikk végén leírtam,hogy ezt a kis dolgokat nem azért írtam le ,hogy bárkivel is vitába száljak a WAR-ral kapcsolatban ,erreföl mindig van olyan ember elkezd kötekedni.
    Nagyon örülök,hogy nálad nem jelentkeztek a server crash-ek,nem volt lag,(még 300 embernél se)örülök neki,hogy számodra élvezetes a játékmenet.Az eddigi hozzászólásaid a témához is azt mutatják nagyon pro player vagy.
    El is dobom minden tapasztalatomat kár volt 10 éves korom óta szerepjátékozni(AD&D,D&D,MAGUS,MERP,Shadowrun,Vampire, stb.. stb..de gondolom teljesen tisztába vagy ezekkel ,hogy micsodák profi szinten),átkozom is a napot ,hogy nem értek a számítógéphez,el is felejtem mi volt az a Plus4 + Commodore64(első számítógépeim,de gondolom mindegyiket ismered :D ) ,utáltam is minden hétvégen 6-8 an hálózatozni (az első hálozatozásom a KKND volt ,direct linkel ,de gondolom ezt is ismered :DD )kár is volt a fránya Warhammer seregeimre rákölteni a pénzt(Warhammer40k,Warhammer quest,Epic,Titan,stb....természetesen ezekkel is tisztában vagy micsodák),az is nagyon kár volt ,hogy MMO -kal is a kezdetektől kezdve nyomtam,(L2,Eg2,Guild wars,WOW,LOTRO stb..stb....)de természetesen a hozzászólásaid tartalma és részletessége alapján ,alap ,hogy teljesen otthonosan mozogsz az MMO témában.Ezért természetesen befogom a pofám és a szekrény alá söpröm mindenzt a 20 évet(számítógép,szerepjátékok,Warhammer,MMO stb...) ,amit a témával foglalkoztam.És ígyekszem unalmas hozzászólásokat írni a Nők lapja ,hogyan fözzünk babot topicjába. :DDD
    Respect
    R
    :DD :DDD

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz toxikus #33 üzenetére

    És még egy apróság!
    Wolverine kolléga is irogat a fórumba azt is nem ártana elolvasni!!!
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • toxikus

    csendes tag

    válasz Rushmachine #35 üzenetére

    ezt a hisztit :))))

    viszont örülök,h akkor belátod hibáidat:)

  • Wolverine

    félisten

    válasz toxikus #38 üzenetére

    Pedig egyszerű: ő HC, te meg casualabb vagy :DDD Ez a két tábor kb. sosem fogja egymást megérteni, mindegy, melyik játékról van szó.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz toxikus #37 üzenetére

    Hát kérlek ez nem hiszti ,csak egyeseknek leesik miről is írok lásd Wolverine ,ő az első perctől kezdve rájött,hogy a HC és Casual szint között mi a különbség.Mások az igények és mások a játékkal szemben támasztott követelmények.Ez ilyen egyszerű.
    Ezért mondtam érdemes elolvasni rendesen mások hozzászólásait a témához,mert pár OFF hozzászólással ezelött megemlítettem a War-ral kapcsolatban ,hogy HC player-ek igényeit hosszútávon ez a játék nem fogja kielégíteni.(HC :D)Egyáltalán nincs problémám azzal aki pötyögösen játszik,mert olyan player-nek is lenni kell.De azok a player-ek nem fogják hosszútávon fentartani a játékot.Mivel az MMO társadalom kivan éhezve egy szinvonalas MMO-ra és óriásiak a követelmények elég nehéz komolyat domborítani.
    A hibáimmal kapcsolatban igen fejlődőképes fiatalember vagyok :DDD
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Wolverine

    félisten

    válasz Rushmachine #40 üzenetére

    Ellent kell mondjak: a stabil bevétel a pötyögő casualokból van, és nem a max. 2-5%-nyi HC-ból :P

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • DanteHix

    tag

    Ejha, kezd elfajulni a forum, holott nem errol szol.

    En mint tesztelo vettem reszt meg anno, illetve azota is jatszom.

    Ami tenyleg negativum, es meg tudom erositeni:
    - akarmilyen jo geped van, elofordul,hogy tierek kozti utazas utan, nem latod egyik effected hatasat sem, sot masok effectjeit sem. Ez zavaro tud azert lenni, hogy nem tudod, benne vagy-e egy auraban, vagy sem;)
    - vannak olyan chapter-ek, ahol tenyleg ritkan talalkozol jatekossal, de! Ha elkezdtem egy PQ-t, vagy esetleg mas volt, sosem volt gond beilleszkedni, ill. kalnnal vegkepp nem, jottek, es segitettek.
    - teny,hogy van 1-1 slager scenario ami surubben fordul el (LASD +nal a tobbit)
    - laptopon laggolt (xps 1530), de ha levettem a grafot, oke volt.
    - tenyleg van olyan server,ami szinte kihalt

    Ami pozitivum, illetve nem teljesen ertek egyet Rushhal:
    - nalam se laggolt az asztali gepemen
    - bar van slager sc, ez egyre ritkabb, es pl t4-ben szinte minden palyat bedob 1 este, es mostanaban nem a serpent a legsurubben elofordulo
    - sc-bol mire osszeszedsz egy set-et, azert megoszulsz, helyette kell meni varat foglalni, es en pl a Devastator set-et 1, azaz EGY nap alatt szedtem ossze. Tehat, 3 varban is lettem elso, 3 kulonbozo terkon, es a maradek kettot pedig megvettem.
    - renownt lehet huzni ,es erdemes is, ez viszont negativ azoknak, akik pve jatekosok
    - az instak, kurva jok, es megfelelo csapattal megcsinalhatoak alacsonyabb szintuekkel is. BS-be is le lehet menni 31-35on, 2 csapattal, csak legyen csapatmunka, ill a tankok es a helaerek 35 korul legyenek (emiatt nme igaz az, hogy "kinovod" a cuccokat)

    VISZONT, amirol nem igazan beszelt szinte senki...
    Kiknek szol a jatek es kik jatszanak vele?
    Ugy harangoztak be, hogy ez majd jol odavag a WOW-nak, es lesz sok-sok elofizeto. De a WOW-os kis kocsogok (tisztelet a kivetelnek) nem tudjak megszokni,hogyx ez csapatjatek, 1vs1ezni nem itt kell. Igen, ha 4-5en jonnek a karimra (MAGUS es egy SORCERESS) pillanat alatt szetkapnak, de egy tank? Siman kibir healer nelkul is jopar masodpercet, vagy akar fel percet. Szoval csapatjatek, de ehhez kell egy klan, ahol megfelelo a mentalitas, az eletkor, es a fejlodes iranti vagy.

    En is halalra unnam magam, ha keves ember van a serveren, es fel orankent hivna be az sc, de eppen emiatt, ha jo servert valasztasz, nincs gond. En folyamatosan be vagyok jelentve sc-re, es mellete siman nyomom a kuldiket, illetve jopar percet toltok a postaadamnal hogy gyartsam a potikat. De lehet elvezni. Ha eppen osszegyulunk annyian, hagyom a kuldiket, es irany a varostrom, foleg, ha tobben is vagyunk benn.

    Es itt jon meg a lenyeg: en spec azert jatszom vele, mert imadom a vilagot. En az rpg-vel 9 eves koromban ismerkedtem meg, kintrol hozott DnD jatekkal. Kis gimnazistakent, mar elkezdtem "babazni" (gyk. volt 1-1 seregem fantasybe es 40k-ba), es mar ovlastam az angolul megjelent regenyeket. Egy csodalatos vilag van, ahol igenis nagyon jok a Questek (erdemes vegigolvasni, nem csak leokezni, es menni), jok a PQ-k (term. van kivetel), es a varostrom nagyon elvezetes.

    A ToK meg kurvajo. Errol ennyit:)

    [ Szerkesztve ]

    ## 5.15 The Angels Have Gone ##

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz Wolverine #41 üzenetére

    Igen csak egy apróságot ezzel kapcsolatban ,a War-t az első perctől kezdve azzal nyomták ,hogy egy profi HC PVP és RVR játék lesz....ezzelszemben....
    Egyénként én szívem szerint EVE znék ,mert szerintem ahoz fogható profi HC MMO nem született,egy ok miatt nem folytatom az ottani karijaimat,mert nem szeretem a fejlődési rendszerét.
    Respect
    R

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz DanteHix #42 üzenetére

    Hola
    Mint az elején a mondandommal kezdtem,sok okos cucc és nagyon kellemes dolog van benne,de én a negatívumokról akartam beszélni,mert azok a dolgok amik miatt az ember abbahgyhatja a játékot.Szimplán a kezdeti hozzászólásom arról szólt,hogy bemutassam azt az oldalt is.
    Természetesen az insták zseniálisak,PQ rendszer isteni,jó a tudás könyve cucc is,ezek mind nagyon ötletes és kreatív dolgok.És az is kurva jó benne ,hogy csapat játékot csináltak ,csapatban kell gondolkodni az embereknek ,ami a kis taknyos WOW player-eknek nem megy!!!
    Szóval ezek mind nagyon szép dolgok,és mindezek a pozitívumok mellette se kerek a játék számomra.....
    Respect
    R

    [ Szerkesztve ]

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • DanteHix

    tag

    válasz Rushmachine #44 üzenetére

    Ugy irtam en is, hogy igazat adtam par dologgal kapcs. amit leirtal, es tiszteletben tartom, hiszen ezek a TE es haverok tapasztalatai, en is csak a sajat ill. klantarsaket tudtam leirni.

    Sajnalom, hogy nem kerek Neked, de nem szeretheti mindenki :))

    ## 5.15 The Angels Have Gone ##

  • mokkacsoki

    tag

    Hát elolvasgatva a kommentek felét kezd felötleni bennem ha itt eggyesek HC gamerek akkor én télleg übermensh lehetek. Vannak ajánlott szerverek ORVR be meg totál pvp-ben is.Én ezek közül majdnem minden jobb szerón felhúztam egy karit 15 ig. És mindenhol emberek.Szóval ez a kihalt a game flame szindróma nállam nem jelentkezett.A PvE miatt kár vernie bárkinek magát nem arról szól.Ujjj és fentebb olvastam hogy valaki hiányolta a questezést illetve rárótta a játékra azt hogy a PVP ből "is "lehet fejlődni:D Hát egy PVP orientált játékban szinte csak a PVP vel lehet fejlődni.Illetve a PQ übermensh még.És nem kell fikázni a játékot.Mert egy bizonyos ember azt csinálja folyamatosan.Vannak negatívumai,pozitívumai.Ahogy annak is hogy valaki HC gamernek nevezi magát khhm khhm.

    off:Én kom csak most kezdek ismerkedni azzal a jelenséggel hogy ha valaki a fél életét a gépek elött tölti és folyamatosan gémel az ma már nem függő hanem hardcore gémer :C

    Végszó:Mindenki próbálja ki ha teheti:D :DD

    [ Szerkesztve ]

    A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

  • Wolverine

    félisten

    válasz mokkacsoki #46 üzenetére

    Van különbség a HC és a függő között. Nem is kicsi.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Rushmachine

    csendes tag

    válasz mokkacsoki #46 üzenetére

    Hát apukám neked aztán tényleg hozzá kellett szólni a témához.
    Szerintem a kommentek felét se olvastad el.Mint írtam korábban ,de megint csak ismételni kell magamat ,de mondjuk nem kéne ha valaki rendesen elolvassa azokat a K*RVA kommenteket.A játéknak rengeteg szuper dolga van és rengeteg rossz is ,mivel a cikk csak a pozitív dolgokat érintette ,gondoltam összeszedem azokat a dolgokat amik a negatív oldalt képviselik.És hozzátettem,hogy ezeket nem azért írom le ,hogy az ilyen semmilyen hozzászólású emberekkel vitábaszálljak.Errefől mindig van olyan okoska aki mindig kostolgat embereket.!
    "...Hát elolvasgatva a kommentek felét..." LOL
    A másik amit Wolverine kolléga is említett,hogy a HC meg a függő között óriási különbség van.
    "...off:Én kom csak most kezdek ismerkedni azzal a jelenséggel hogy ha valaki a fél életét a gépek elött tölti és folyamatosan gémel az ma már nem függő hanem hardcore gémer..."
    Hát Papuskám erre rábasztál ,mert az életem nagyobbik felét a munka teszi ki,utána a edzés és csak utána a gép.Szóval ez az elméleted valahogy bebukta.!!De az a lényeg te
    übermensh vagy.
    "...A PvE miatt kár vernie bárkinek magát nem arról szól..." Ilyen okos megnyilvánulásokat ne nagyon erőltessé ,mert ha nem jöttél rá minek benne a PVE , akkor ne nagyon erőltessük a kommunikációt.
    "...Én ezek közül majdnem minden jobb szerón felhúztam egy karit 15 ig..."
    Ez is egy nagyon tartalmas mondatod,csak azt nem értem minek írogatsz ilyen okosságokat.Meg hát igen kemény dolog 15 ig felhúzni egy karit ebben a csodás gémben.
    Na örülnék ha nem szólnának olyan emberek a topicba ,akiknek gözük sincsen a dolgokról,mert nincs kedvem flame-elgetni ,meg elmagyarázni mindent,hogy a ifjú titánok is megértsék.
    Na csóközönvíz
    R

    [ Szerkesztve ]

    .... olyat mondok ,hogy beszarsz ... : " lekvárosméjkrémestúróvalmegbolondítottrántotthalbepanírozva" :D

  • mokkacsoki

    tag

    válasz Wolverine #47 üzenetére

    Hmm meglehet.De mióta csak azért röhögtek ki páran mert én nem vagyok überbrutál pl L2 ben és ők azok....finoman tudtomra adták hogy ők a HC gamerek és hát az van amit ők mondanak.Nah most ezek az emberek általában folyamatosan online voltak....innen ez a negatív felismerés :B

    A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

  • mokkacsoki

    tag

    válasz Rushmachine #48 üzenetére

    Összeszedted .eggyetértettem vele csak miután általában minden kommentben ott tartottunk hogy mik a negatívumai így elég átlátszó.Rossz szervert választottál.Mert és most nem hazudok velem nem volt ilyen probléma hogy kihalt lett volna a melett hogy főleg siegre és egyebkre korlátozódik a játék elég sok ember mászkált.....a többi dologra nem szeretnék már reagálni mert akkor se vége se hossza nem lesz.A HC gamer dologhoz.....alapvetően mindenki játszik szóval annak a szónak nincs értelme.És lehet most magyarázni ...én így vélem és ez számomra így is lesz.40 ig húztam fel a fő karim....De ha nem tetszik a játék nem kell teleírni az egészet azzal hogy mi a negatívum.Előre leírtad eggyetértetttem párral.Bár valószínűleg valami peches időszakot vagy szervert fogtál ki.Ha a játék nem kerek nem kerek...De hogy ismételjem valaki megnézi a kommenteket aki mondjuk játszani akar lehet hogy gyorsan elmegy a kedve.... :C :C

    "vitában nem sértegetjük egymást hanem ésszerű érvek alapján csatározunk" :Y

    A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

Új hozzászólás Aktív témák