Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Gyurry #41 üzenetére

    És mi köze van az ArtisJusnak meg a zeneiparnak a játékwarezhez? :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Gyurry

    csendes tag

    válasz Vistaboy #49 üzenetére

    A kiadó szempontjából nem mindegy hogy egy megveszi eladja egy másiknak, az pedig egy harmadiknak, VAGY elfogadja hogy 3-ból, csak egy fizeti ki a játékot, mert a többi lemásolja????

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #43 üzenetére

    a digitalis tobbszorozesnek (es az altala felvetett uj lehetosegeknek) a letet is elfeledni/tagadni igyekvok (amire pont jo peldaul szolgalsz))

    Én nem a létét tagadom, hanem azt vallom, hogy ha valaki létrehoz egy tartalmat (esetleg rendelkezhet felette), annak joga van meghatározni azt, hogy ki férhet hozzá ehhez az említett tartalomhoz. Itt nem tudásról van szó, hanem egy termékről.
    Én úgy gondolom, hogy ezt a fent említett jogot egy harmadik személy nem bírálhatja felül csak azért, mert neki erre igénye van.
    Arról nem is beszélve, hogy érdemes elválasztani kategóriákat. Te az egyik oldalon kardoskodsz, én nyilván a másikon. De a legtöbben nem elvként vagy vitatémaként élik meg ezeket a dolgokat, hanem simán használják, természetesen hozzáértés, erkölcsi megfontolás vagy tudatos piacalakítás igénye nélkül.

    P.S.: Többet nem fogok írni, leginkább a lehetőség hiánya miatt :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Kain

    senior tag

    válasz Vistaboy #49 üzenetére

    Lényegileg én is ezt irtam.De h probálod ki h tetszik e vagy sem?Demo?Vagy nincs is,vagy direkt 2 perces és fullosan bugmentesitve,de csak az a része a programnak,azt mikor megveszed koppansz egy nagyot.Szal marad a warez,ha csak addig is,mig eldöntöd kell e neked vagy sem.

  • kovsol

    titán

    én úgy vagyok vele, hogy kb csak online játszok és előny az eredeti game így alap, hogy megveszem és barátokkal közösen játszunk és ha azt nézzük egy ilyen játékkal általában legalább vagy fél évet vagy többet játszok (persze nem egyfolytában egy gameval) pl CS-S, BF2, Guild Wars, WoW (még havi díjat is fizetek), War3+kieg ilyesmivel játszok és nem egyet megjelenés napján megvettem és szerintem ha azt nézem a war3 nekem került annó 10k ba és még mindig játszok vele néha napján barátokkal simán egy hosszútávú befektetés volt (persze előfordul velem is, hogy kiváncsi vagyok egy játékra és elkérem barátoktól, de én az a tipus vagyok aki két pálya után megunja és letörli) és az eredeti mellett szól az is, hogy simán lehet pecselni is nem úgy mint sok tört gamet

    persze van olyan ismerősöm aki az összes létező játékot kijátszik és egész napokat képes játszani(ez már valami függőség lehet nála) egy gamet se vesz meg eredetiben amikkel játszik és már szerintem a házát is eladhatná ha mindent ki kellene fizetnie utólag

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • fpeter07

    veterán

    Megnézném kiaz akinek minden zene, film eredeti :)

  • fekeandras

    őstag

    warez = lopás.

    Lehet itt felhozni mindenféle példákat pro és kontra a lényegen ez mit sem változtat.Ez LOPÁS.Semmivel nem jobb az aki letölt egy játékot annál aki bemegy egy boltba és a kabátja alá rejtve ellopja a polról.És itt most nem a kiadókat meg az állam bácsit sajnálom, mert bevételtől esik el.Pont magasról leszarom az ő érdekeiket.Nem azért mert törvény tiltja és bűnteti, én elvből nem töltök le semmit még egy nyomorult mp3 se.Ha valami meg nagyon kell akkor elmegyek és megveszem, legyen szó játékról, zenéről vagy akár filmről.Nem szarozok, pedig abszolút nem vet fel a pénz, sőt... :U

    A fejekben kéne kicsit rendet tenni...

  • dabadab

    titán

    válasz fekeandras #57 üzenetére

    "warez = lopás"

    Aha. Leszamitva persze azt, hogy a jogi, gazdasagi, tarsadalmi es gyakorlati vetuleteik meroben kulonbozoek, de amugy tenyleg semmi kulonbseg. :U

    DRM is theft

  • Kain

    senior tag

    válasz fekeandras #57 üzenetére

    Ha full mindened legális,oprendszer,film,zene,anyámkinja,és nem vet fel a pénz,de nem panakodsz,akkor sztem vagy nem ebben az országban élsz,vagy apuci nagyon jól eltart.....

    ps : mival azokkal a zenékkel ami Mo-n legálisan nem beszerezhető,semmien formátumban,az komponáljam le magamnak,azt lesz amien lesz?

  • fekeandras

    őstag

    válasz Kain #59 üzenetére

    op rendszerem UHU Linux, filmjeimet és cd-imet Auchan -Tesco ill. webáruházakból veszem/rendelem, képzeld ebben az országban élek pont a kellős közepén és igen nem vet fel a pénz.Én lennék a legboldogabb ha "apuci nagyon jól eltart"ana de sajnos nem teheti mert 2005-ben meghalt... :U

    Egyéb kérdés?

    Én nem lennék ilyen büszke arra, hogy mindent lenyúlok a netről...

  • pisti666

    tag

    válasz fekeandras #57 üzenetére

    Ja persze lopás és az mi; mikor az0 állam bácsit 500 millió euró-t sikkasztott el............... de tudom sajnálni tényleg :U :U .....

    Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Kain #54 üzenetére

    Sajnos ebből pont az sugárzik ki, hogy muszáj letölteni hogy kipróbáljad. De miért is? Bugos a végleges játék? Sajnos a mai világban a kiadók határidőhöz kötik a megjelenést, amivel a fejlesztők nem mindig tudnak lépést tartani. Ezért terjedt el manapság az a nézet, hogy: "Nem jó? Majd kiadunk egy Patch-et". És ezzel megint csak arra ösztönzi a játékosokat, hogy ne vegyék meg a játékot. Ez rendben is van, de ez még nem elég indok arra, hogy warezoljunk. Akadnak olyanok is, akik nem ezt a példát követik. Ajánlom a figyelmedbe a Sacred 2 - Fallen Angel nevű játékot. Megjelenéskor voltak benne hibák, elismerem, de azóta ezeket nem csak hogy kijavították, de egy rakás új tartalmat is tettek a játékba. Plusz még a legutóbbi patch-el bekerült a PhysX támogatása is.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • denes123s

    tag

    Tegyük fel, h 12e forintba kerül 1 játék. Mivel nincs rá pénzem, nem veszem meg, így a kiadó, fejlesztő sem jut bevételhez. Ha torrenten letöltöm, tehát lemásolom valaki másnak a példányát ő nem szenved kárt, mert a sajátja megmarad. Végül a készítők se szenvednek kárt, mert semmiképp se venném meg és az se, akitől lemásolom, csak annyi történik, h mégis megszerzem azt, amit boltban sohase vettem volna meg. :)

    (kicsit zavaros, remélem azért érthető, mit akarok ezzel mondani...)

  • Kain

    senior tag

    válasz Vistaboy #62 üzenetére

    Értelek.De a Sacred2ős PhysX-s példa pont rossz,mert sztem az semmit nem dobott a játékon,csak parasztvakitás h 3 varázslat már nem úgy néz ki hanem emigy......

  • kovsol

    titán

    válasz Kain #59 üzenetére

    lehet van olyan ember is aki nem igényli azt, hogy 100GB mp3 legyen a gépén hanem beéri mondjuk 20-30 albummal is amik a kedvencei vagy valami válogatás album
    mp3-t meg lehet olcson letölteni már ha csak egy két számot szeretnél

    más: pl konzolos topikokban is látni, hogy játékokat csere berélnek az emberek vagy használtam már 3-5k ért lehet kapni gamet az is egy alternatíva
    vagy pl külföldön van játék kölcsönzés is mint itt a videotéka

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • jaja1981

    addikt

    Ez az egész egy hülyeség.
    Olcsóbb szoftverek kellenek, hogy ne érje meg warezolni, mert elesel a támogatástól, és fenn áll a lebukás esélye.
    De amíg a minimálbér 1/5-e egy játék ára, addig nem kell csodálkozni.
    Nálam 2k az az ár, amit hajlandó vagyok kiadni, és meg is tettem. SC, Warcraft, Settlers 2.
    Ennyi.
    Ha olcsóbb lesz, akkor venni fogják itt Magyarisztánban is, ha marad az ár, vagy emelik mindenki warezol.
    Ez ilyen egyszerű.
    Növelik az AFÁ-t, mindenki svindlizik, csökkentik, már nem éri meg.

  • Kain

    senior tag

    válasz kovsol #65 üzenetére

    Ezt amugy nem értem miért nekem cimezted,h 546654646 terra mp3am van a gépen,mikor nincs.15 warez zenei albumom van amugy,az is azé warez mert flac,és azt ugyse tom kocsiban hallgatni.Most azért én vagyok a közellenség mert fel mertem vállalni h a néha warezolok?nem úgy mint a többiek,akik sunyitanak.....

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Kain #64 üzenetére

    Az valóban, de ha elnézel a Sacred 2 topikjába, akkor elolvashatod, hogy a PhysX támogatás az csak egy a sok javítás és plusz cuccok közül. Elég hosszú a lista. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • bagyulajuve

    addikt

    megélhetési bűnözés, nem? 20e forint alatt van minden játék film mp3

    Resistencia eterna

  • Kain

    senior tag

    válasz Vistaboy #68 üzenetére

    Ezzel amugy tisztában vagyok,magam és élvezem a a patchek előnyeit :)

  • L_ajos

    őstag

    warez? Pfujj :D

    PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

  • Fooler89

    őstag

    "persze ha a havi zsebpénz csak 2 kocsmázásra és 3 gramm fűre elég, akkor valljuk be, tényleg nem az eredeti játék az első a listán. "

    Ezzel te kit akarsz minősíteni? :F

    Eddig olvastam a cikket. :(((

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz Vistaboy #49 üzenetére

    a mondandód végén ellent mondasz magadnak
    a készítőknek ebből semmi haszna nincs, ha használtan veszed-adod a játékokat
    6. hozzászólásban írtam már

    [ Szerkesztve ]

  • Superman

    nagyúr

    Megint egy olyan cikk, ami rémesen egyoldalúan nézi a warez kérdését, körülbelül úgy, ahogyan a PC World februári számában ezen témakörben publikált ("Legális illegalitás") cikk. A warez, azaz az offline és online illegálisan terjesztett, szerzői jogvédelem alatt álló tartalmak letöltése, lopás, akárhogyan is szépítjük a dolgokat. Nem úgy és nem olyan módon, ahogyan például egy bolti lopás lezajlik, de a mások szellemi erőfeszítései révén létrejött végtermékek licensz/fizetség nélküli használata, esetleg ezekkel a termékekkel más szellemi tartalmak előállítása (például egy feltört Visual Studio-val egy program kifejlesztése, majd továbbértékesítése), ugyanúgy a mások által létrehozott értékek eltulajdonítását jelentik, mintha ellopnék egy üveg kólát a bolt polcáról.

    Jelenleg ezek képezik a szellemi tulajdonról hozott törvényeket szinte az egész világon és amíg a világgazdaság a pénzen, mint csereeszközön alapul és nem önmagunk önzetlen tökéletesítésén, addig ez így is marad. Ebből a szempontból pedig teljesen irrelevánsak az etikán, az erkölcsön és egyéb hallgatólagos, vagy metafizikus tényezőkön történő rágódások. Részletezve: irreleváns a warez szempontjából, ha
    -valakinek nincs pénze,
    -a nehéz gazdasági helyzet,
    -ha bárki is úgy gondolja, hogy utálja a szoftvert előállító (óriás)céget és inkább nem fizetne nekik a szoftverért
    -minden egyéb erkölcsi, világnézeti, stb. megfontolás.

    Viszont: a jogszabályok mezsgyéjén belül mozogva is találhatunk szép számmal olyan anomáliákat, amelyek legalábbis megkérdőjelezik ennek a merev rendszernek a létjogosultságát, vagy legalábbis azokat a doktrínákat, amelyek cseppet sem felhasználóbarátak és általában a usert, mint végfelhasználót sújtják. Mik is lehetnek ezek...

    Először is szétválasztanám a warezolást, mert nem csak és nem elsősorban a játékok letöltögetése folyik a fájlcserélő programokon, újabban pedig (ahol korlátozzák, vagy mondjuk úgy priorizálják a letöltést) http-s felületen (lásd például a rapidshare oldalait), hanem filmek, zenék (tehát multimédiás tartalmak), valamint programok cserélgetése is. Egy -egy szerkesztő program pedig nagyságrendekkel képvisel nagyobb értéket egy-egy játék áránál, úgyhogy erre is jó lenne odafigyelni.

    -Filmek, zenék, egyszóval multimédia: ez nagyon érdekes téma, mivel aki feltöltötte az internetre, akár egy ingyenes tárhelyre is, nem haszonszerzési célzattal (nem SMS warez oldal), már ezzel bűntettet követett el, hiszen ez olyan, mintha tömegesen másolná az adott filmet/albumot, lévén mindenki hozzáférhet. Aki viszont saját maga számára letölti és nem adja tovább, maximum kiírja DVD-re és otthon nézi meg, ezt megteheti jogkövetkezmények nélkül. Ha továbbadja, akkor kalóz lesz belőle. :D Viszont és ez nagyon érdekes: a feltöltő bűnöző, az ingyenes tárhely tulajdonosai azonban sokszor, sőt a legtöbbször nem így gondolják, mivel ezek az anyagok legtöbbször nem kerülnek törlésre. Mindenki találhat kedvére olyan http-s oldalakat, amelyek fórumai nem szólnak másról, mint a rapidshare oldalára feltöltött filmek linkjeiről, amely linkek sokszor 2007-re mennek vissza és élnek, nem törölték őket. Ha hozzávesszük, hogy ez több száz terabájtnyi feltöltött anyag után már üzemeltetői hanyagság is lehetne, akkor sem találunk magyarázatot arra, hogy akkor a szerverükre kerülő, nem egyszer milliós értékű programokat, miért törlik villámgyorsan. Másfelől, ha én a letöltéssel, ha becsületszóra elhiszik nekem, hogy nem adom tovább, nem követek el bűntettet, akkor miért venném meg DVD-n az adott filmet? Sokszor minőségileg sem jobb, mint egy DVD rip, sőt...Aztán meg megkímélem magam az olyan apró kellemetlenségektől, mint amikor a Sony elhelyezte a Settec Alpha védelmet némely DVD-jén, így az jelentős biztonsági kockázatokat jelentett a gépnek, mint túlbuzgó védelmi rendszer (elrejtette a virtuális meghajtókat, letiltotta például a Daemon Toolst, sőt volt olyan eset is, hogy DVD-t sem engedett írni), így aztán a biztonsági cégek manapság már rootkit-ként azonosítják.

    Programok: sokszor mondjuk azt, hogy mindennek meg lehet találni az alternatíváját, például a Photoshop-ot helyettesítheti a GIMP, a Windows-t a Linux, stb. Ez sajnos nem minden esetben igaz. S még ha igaz lenne is, ez még cégeket sem tart attól vissza, hogy ne jogtiszta szoftvert válasszanak. Ezt pusztán azért írom, mert sokszor hozódik fel, hogy egy otthoni felhasználónak nincs szüksége például a már említett Visual Studio 2008-ra, ha pedig mégis, akkor vegye meg magának, vagy használja a 30 napig ingyenesen használható verziót. Ha az érdeklődő illető teljesen kezdő, ez alatt a 30 nap alatt még az alapokkal sem lesz tisztában. Vehet persze könyveket, amelyek lerakják az alapokat több ezer oldalon (és több tízezer forintért), de akkor megint ott tartunk, hogy 1 hónap alatt, még ha feltételezzük, hogy valaki éjjel-nappal az általa vett könyvet/könyveket bújja, nem ér a végére és akkor a gyakorlati része a dolognak még sehol sincs. Persze elmehet a John Bryce oktatóközpontba is, ahol le fog esni az álla az árak láttán, hiszen egy pár napos tanfolyamért néha egy használt autó árát kérik el (vagy kétszer annyiba kerül az oktatás, mint maga a program): [link]
    Nem tudom, mi lenne a jó módszer, de régebben elterjedt volt az a nézet, hogy egy adott program illegális verziójának otthoni használója nem követ el erkölcsileg nagy bűnt (annak ellenére, hogy ez nem etikai kategória, ahogyan már írtam), ha nem piaci körülmények között ismerkedik a (feltört) programmal, hiszen majd később a versenyszférában már alkalmasint ennek a programnak a jogtiszta verzióját használhatja haszonszerzésre/termelésre immáron a jogszabályoknak megfelelően. Ezzel az okoskodással csak az a gond, hogy a "később", vagyis a versenyszfére sokszor nem biztosítja ezt a lehetőséget. Név nélkül mondom, dolgoztam egy olyan cégnek, ahol modelleket készítettünk, nem, nem 3D Studio-val, hanem a sokkal olcsóbb megfelelőjével, de az is csak trial verzió volt és havonta kellett újratelepíteni, néha a rednszerrel együtt. Közben a vezetők és tulajdonosok Japánba járkáltak, de öt embernek már nem volt keret erre a szoftverre.

    -Játékok:alapvetően ez a terület érinti a legtöbb embert, hiszen a Homo ludens örökké bennünk van és a programokhoz képest a játékok eléggé elhanyagolható árszintet képviselnek (habár nem mindegyik). A probléma ott van, amikor a legálisan megvett lemezről pótsúlyként települő védelmi rednszernek nem tetszik valami és nem akarja elindítani a programot. Számos cégnek voltak botrányos húzásai, se szeri, se száma ezeknek. A Securom 7 például előszeretettel pécézi ki magának a virtuális meghajtókat és addig nem engedi elindulni a játékot, amíg el nem távolítjuk. Néha azután sem, mert a registry-ben maradtak nyomok utána, amiket felfedez. Ilyenkor mit lehet tenni? Keressek feltört exe-t és néha egyéb fájlokat is a programhoz, ha nem akarom, hogy a védelem tovább leckéztessen? Végül is már mindegy, hiszen megvettem a programot, a többi nem a kiadó dolga, ő semmiféle inkompatibilitásért nem vállal felelősséget. Másik botrányos eset volt a steamen (is) terjesztett Stalker: Clear Sky játék védelmi rendszerének elhallgatása. Fizetés és letöltés után vettem észre anno, hogy TAGES védelem van rajta, ami elég szokatlan volt egy steames játéknál. Végül kiderült, hogy csak ötször lehet újratelepíteni, de ez sehol sem volt kommunikálva, vagy leírva. Én abban a hitben éltem, hogy nem bérlem a szoftvert, hanem teljes áron megveszem. (Persze lehet, hogy ez azóta már megváltozott...)

    Én sem vagyok szent, a cikknek azzal a sorával mélységesen egyetértek, hogy az ember megpróbál lavírozni valahogyan. Az viszont bizonyos, hogy bárhogy is ítéljük meg a kérdést, anyagilag képtelenség minden szükséges szoftvert jogtisztán birtokolni. Ez persze nem ment fel senkit a jogkövető magatartás alól...

    [ Szerkesztve ]

  • h-yle

    addikt

    Ilyen demagóg írást rég olvastam.

    Kedvencem, hogy fizessem ki a warezt, meg a másik elcseszett játékok költségeit is. Hol érdekel az engem?

    Na most ha én úgy döntök, hogy szarból akarok várat építeni, amivel nagyon keményen dolgozom napi tíz órában 2 évig, akkor a munkahelyemen ezt bele kéne számítani az én fizumba? Akkoris ha a végeredmény az marad mint ami az alapanyag volt?

    Én azért fizetek ami jó, ami nekem tetszik, és rohadtul nem érdekel hogy a fejlesztőcsapatnak ez az első vagy a 25. sikerjátéka, valamint az sem érdekel, hogy 4 vagy 40000 példányt warezoltak le a netről. Mellesleg a warezolt verziók száma álltalában aránylik az eladásokhoz, szóval ha szemét a progi ingye se kell a népnek, ha meg jó akkor nem az a 10k (vagy mittomén mennyi) darab fog hiányozni az új malibui kéróhoz.

    Megmondjam mi öli meg a fejlesztőket? Zárt platformok, egyre komplexebb elvárások, magasabb induló költségek, magas licensz díjak, nagy közvetett költségek, és a kiadók. Azaz a saját iparáguk. Nem az a 20k szerencsétlen aki leszedi ingyen egy 2 milliós példányszámban eladott játék kalózverzióját (amit ezek közül 12k egyébként se vett volna meg, 3k megveszi, a maradék meg... nagy kaland)

    Meg az se rossz, hogy aki warezol az alkesz/füvezik. Gratulálok. Demagogy at is best!

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Taranti

    senior tag

    válasz Morden24 #27 üzenetére

    "3. Felteszem a kérdést, hogy ha "a" fizető vásárló és "b" ingyenélő végeredményben ugyanazt a terméket/szolgáltatást kapja, akkor mi gátolja meg az "a" halmaz tagjait a migrációtól?"

    Ez nekem ismerős az élet más területéről (és még folytatódni fog)...

    Sztem a warezolás/torrentezés (már csak időbelisége miatt is) pusztán egyfajta folytatása emberi történelmünk silányságának. Elképzelem, hogy Drake kapitány nem támad meg spanyol hajókat (nesze neked kalózkodás...). Vagy Buffalo Bill azt modja: "Áh, nem írtom ki a bölényeket, legyen mit enni az indiánoknak." És még sorolhatnám korábbról is, későbbről is.

    A lopás, rablás életünk szerves része lett, senki sem tudja ki kezdte, és mikor (na, az tényleg fáj, amikor a tolvaj kezet levágják...).

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ProEvoFan #73 üzenetére

    Nem, valóban. De amikor megvette a srác, akitől én vettem, akkor volt.

    Azon, hogy én olcsóbban megvettem tőle, valóban nem nyert a cég, viszont így ő is megúszta 3K-ból, ahogyan én is megúsztam 2K-ból, amikor eladtam 5-ért. Tehát a lényeg az, hogy olcsón jutottunk hozzá. Mintha megvennénk egy budget-kategóriás cuccot.

    És hogy a Sacred 2-nél maradjak: Azt is ha aktiválod, végigjátszod, utána uninstallálod, eltávolítva az aktiválást, szintén el tudod adni. Sőt, maguk a készítők is megemlítik ezt a kézikönyvben, hogy nincsen ellenükre ez a fajta továbbadás. Olyat hol találsz egy kézikönyvben, hogy: "Szabadon lemásolhatod x példányban, nem bánjuk?"

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • twine

    addikt

    Lehet hogy erős üldözési mániám van de az utóbbi időben egyre jobban azt érzem, hogy a játékfejlesztő/kiadó cégek, egyre jobban összeforrnak a hardware gyártókkal...konkrétan a VGA piaccal...igy az utolsó bekezdésekkel nem teljesen értek egyet, miszerint ha igy folytatódik lelassul az ipar, és nem fognak ilyen iramban fejleszteni....
    Manapság szinte nem is a játékfejlesztő cégek adják ki a patch-eket hanem a grafikus kártya gyártók...(persze ez lehet ismét az én paranoiám) de "ott fent" szerintem már "csúnyán összeállitották a képet" ugy mint kishazánkban az artisjus....Nem veszed meg roh@dj meg,,,,akkor majd kifizettetjük veled másképp.....vajon miért jön mindjárt a DX11? Amikor állitolag még a DX9-ben is olyan grfaikát lehetne rendezni hogy magunk alá vizelnénk.....
    Én nem féltem őket.....bár engem egyre kevésbé érint a dolog...lassanként kinövök ebből a mókuskerékből....

  • Superman

    nagyúr

    válasz Taranti #76 üzenetére

    "A lopás, rablás életünk szerves része lett, senki sem tudja ki kezdte, és mikor (na, az tényleg fáj, amikor a tolvaj kezet levágják...)."

    Viszont Afrika egyes részein még a '70-es években is megvolt az, ha valaki tyúkot lopott, levágták a kacsóját, ha viszont agyoncsapta a feleségét, kapott 1 napot, vagy egy hetet. Ennek értelmezése is megérne egy írást..:DD

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz nrgia #36 üzenetére

    már adnak :)) a nagyobb műszaki áruházakban lehet venni részletre játékokat :K

  • Sirandrish

    legenda

    Ez egy nagyon jó topic:)
    Még csak bele-bele olvastam de már tök jókat látok.
    Ha lesz sok fölös időm akkor tuti végignyálazom:D

    Én direkt inkább nem szólok hozzá a témához de nektek csak így tovább:D

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • JanR

    addikt

    Tok jo, hogy mi itt megtargyaljuk, hogy a kiadok vigyek lejjebb az arakat, de ugysem fogjak. Konnyebben okolnak minket, hogy nem vesszuk meg a termekeiket.
    Sok teren tortent mar valtozas, itt ertem CD/DVD - mert manapsag azert a legtobb uj filmet/cd-t is meg lehet kapni normalis arert. Pelda: Ha kiszamolod, hogy elmesz moziba valakivel es veszel melle mondjuk popcornt, meg colat, kb 3ezer forintot lecsengetsz egy filmert. Na most ugy en magambol indulok ki - ra kovetkezo par honapban megjelnik a DVD 2-3-4 ezer forintert, nekem szemelyszerint megeri varni es megvenni eredetibe egy dvd-t es sokszor megnezni. Persze, ha ez a filme 10ezer forintokba kerulne, akkor felejtos lenne...
    Csak ugye ez jatekoknal nem igy van. Kiadnak egy uj jatekot, akkor az mindjart 10K+... En is letoltok neha 1-1 jatekot, de csak kiprobalas kedveert.
    Torekszem arra, hogy eredetik legyenek a dolgaim, pl a GTA4 miatt xbox-ot is vettem (a gta csak az 1ik indok volt), mert elore tudtam, hogy mi lesz PC-n az egeszbol(eleg sok peldat fel lehet sorolni az atiratokbol...), es ekkroa hulladeker 17K-t nem lettem volna hajlando kifizetni, vagy mennyi...
    Szemely szerint 2-3-4K-s jatekoknal megvennem azokat, amik tetszenek (persze nem minden honapban 10-et - felre ertes ne essek), mint ahogy most is csinalom, meg-megragadok 1-1 akciot, igy megvettem 2500 Ft-ert a PoP sorozatot, 2500 Ft-ert a Splinter Cell sorozatot es nem bantam meg. De 10+ ezrekert nem vennek meg 1 uj jatekot sem, akarmennyire tetszik...

  • Taranti

    senior tag

    válasz Superman #79 üzenetére

    Persze, minden kultúrának megvan a maga értékrendje. A bajt ott látom, hogy a mi ún. nyugati világunknak azt hiszem, semmilyen sincs már.

    "Mert hát nézzük az evangéliumi példát, mikor is a házasságtörő asszony esetében elég volt Jézusnak kimondania a végzetes szavakat, máris visszahúzódtak a bántó kezek, gazdáik pedig így jelentették ki, vallották be, sőt hírdették, hogy ők bizony bűnben leledzenek. Ennélfogva viszont felhatalmazva érezzük magunkat arra következtetni, hogy a Megváltó kissé elsiette érkezését. Ma viszont annál időszerűbb lenne, mert nem csak a korruptak tartanak ki a korrupció útján, hanem minden nappal nehezebbé válik megindokolni, miért szakítsunk félbe egy már megkezdett kövezést." (José Saramago: Lisszabon ostromának históriája)

    Erre gondolok.

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • vante

    aktív tag

    Ébrejdünk már fel, legtöbb ember jár város széli "olcsó" nagyáruházakba. Szerintetek őket felveti a pénz? Nehezen hiszem, mindig a legolcsóbbat akarják. A játék az meg játék, a zene meg zene, sokat nem jelent nekik. Ez olyan mint amikor megyek egy ismerőshöz, éppen ott vannak többen. Hé haver, állat ez a játék, másold már át. Mondhatod neki, hogy EULA, meg hasonlók. Eszik, vagy isszák? Ő csak játszani akar, hol érdekli ilyen őket?!

    Szerintetek a idehaza a cégeknél is minden eredeti? Nono, mikor jön az ellenőr, akkor gyorsan vissza a régi win95-öt, mert az még jogtiszta. Amúgy meg... :D Kb. ez Magyarország. Hatóság is sok mindent tehet ellene.

    [ Szerkesztve ]

  • bandras0226

    aktív tag

    válasz kételkedem #17 üzenetére

    Igazából nem is kell őket érteni mert egy két futóbolondon kívül ilyenek nem léteznek.Szépen felkerül a bolti verzió tökéletes kép és hangminőségben na azt szedik le.Nem kell aggódni a 106cm-es plazmát is mindenki lenyúlná ha volna rá lehetőség.
    Ez a valóság kapitalizmus,farkastörvények ha nem ölsz téged ölnek meg/ez csak hasonlat/.
    Magyarul:Szemesnek áll a világ nem pedig a becsületes hülyéknek.

    Az meg hogy egy terméken mennyit dolgozott a melós,legyen az szoftver,telefon vagy szilvalekvár sajna egy két önjelölt kereszteslovagon kívül senkit nem érdekel.Egy termék mindig csak egy bizonyos réteg számára készül és az a réteg meg is veszi.A gyártók meg szépen meg is élnek belőlük,nem kell őket félteni.

    Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

  • Dr. Romano

    veterán

    "Ha valaki éves átlagban letolt 25 játékot, azzal megspórol 300 ezer forintot, de az a pénz máshol/másnak bizony hiányozni fog."

    Ha Pistike leszed 1 évben 50 játékot 600ezer forint értékben az nem azt jelenti hogy annyi a hiány. Ha nem létezne warez ennyit biztos nem áldozna játékra, max 1-2 db-ot venne meg...

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Tv

    senior tag

    válasz Dr. Romano #86 üzenetére

    Igen, de Pistike ( Vérpistike meg főleg!) általában roppantmód szeret keménykedni azzal, hogy neki már kiadáskor megvannak a legújabb játékok, ráadásul ingyen. Ennek hiresztelésével pedig másoknak is kedvet ad, hogy ingyen szerezzék meg azonnal a cuccot, minthogy hetekig/hónapokig spóroljanak rá.

  • hdman

    őstag

    Érdekes cikk, itt a véleményem a témáról, ha esetleg nem olvastad volna :[link]

    Mod: a topikban csak okosan a warezzal, mert azt is bezárják mint az enyémet!

    [ Szerkesztve ]

    Sopron city :)

  • Ijk

    nagyúr

    Szerintem alapvetően a kiadókkal van probléma. Mondjuk belátom, nem vagyok tisztában a költségeikkel, de úgy gondolom nagyon gyorsan, nagyon sok pénzt szeretnének látni a termékekből. Vajon maguk a fejlesztők mennyi részesedést kapnak akik megalkotják magát a programot?
    Persze nyugaton ezek az árak nem vágják földhöz az embereket, talán ezért is lehetnek elterjedtebbek a konzolok. Sajnos a szegényebb országokban amibe mi is beletartozunk, még jó darabig jelen lesz a warez. Viszont az szerintem még belefér a korrektség kereteibe, ha pl. valaki illegálisan letölt két játékot, az egyiket fél óra után félredobja, a másik viszont megtetszik és végül megveszi.
    Nemrég jelent meg az Empire TW. Ez a sorozat a kedvencemnek tekinthető, ezért elhatároztam, hogy megveszem. Viszont vidéken megjelenés után 2 héttel sem sikerült hozzájutnom, steamen pedig a bolti ~10k val szemben 50Eur (~14k) ami nem kis árkülönbség, főleg, hogy még egy dobozt sem kapok. Ezzel arra akorok urávilágítani, hogy sokszor elég körülményes tud lenni egyes anyagok beszerzése, gondolok itt pl. a HD tartalmakra, amelyek nagyon korlátozottan és túl magas áron érhetők el. Viszont rapides fórumok dugig vannak ilyen filmekkel.
    Kedvezőbb árakkal (3-4k a 8-10 helyett), és a szoftverek/zenék/filmek fizetett letöltésével ha nem is teljesen, de jelentős mértékben visszaszorítható lenne a warez. 100%-os megoldás nem létezik.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Kantorpe

    tag

    válasz kételkedem #17 üzenetére

    Kikerem magamnak 130cm es 720p ala nem megyunk... ;]

    Egyebkent, en elvbol letoltom, mert ne az en zsirombol vegye a kiado elnoke az uj ferrarit a meglevo 6 melle.

    Arrol, meg, hogy nem ezek a "semmittevo, semmiterok" szedik le a bevetel 80+% at arrol senki nemfog tudni meggyozni.

    Az elso es az utolso eredeti jatekom is ugyanazon kiadotol van, azokat megerte megvenni.

    Tippelni lehet melyek, es ki adta ki oket.

    Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

  • Depression

    veterán

    "Ha valaki éves átlagban letolt 25 játékot, azzal megspórol 300 ezer forintot, de az a pénz máshol/másnak bizony hiányozni fog."

    A legtöbben, ha letöltenek 25 játékot, sosem spórolnak meg annyi pénzt, mert annyi pénzük sosem volt.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Bébá

    tag

    válasz Ijk #89 üzenetére

    Eggyetértek azzal hogy a kiadókkal van a probléma.Vegyünk egy példát.Annak idején sok évvel ezelött egy DVD lejátszó alaphangon 50k volt. A filmek 6-8-10k.Virágzott a DVD másolás 1-3k volt egy másolt lemez tokkal boritoval.Ma amikor 500 ill. 3900Ft akár az uj film ki fog kalózkodni.Nem éri meg.Személyszerint összeraktam egy normális házi-mozit és jó érzéssel tölt el hogy oda sétálok a polchoz és kedvemre válogathatok az eredeti filmjeim közül.Ha a játékokat is lényegessen olcsobban adnák biztos hogy sokkal többen vásárolnák meg eredetiben.Persze lennének akkor is olyanok akik akár az 1 forintot is sajnálnának kiadni egy játékért.

  • h-yle

    addikt

    válasz Dr. Romano #86 üzenetére

    Az a baj, hogy az a pénz is kell nekik ami sose volt. (bankok és a világválság esete, ismerős valakinek?) és ezért kitalálnak egy halom baromságot. Főleg, hogy évről évre növekszik a szórakoztató ipar bevétele, szóval nekem ne sírjon senki, hogy warez így, meg nehéz munka után no pénz úgy. Maga az ipar érte el, hogy jelenleg olyan nehéz érvényesülni benne, mint amilyen.

    Bébá: Jaja. Én is sokszor bedobok hétvégi kaja vásárlás közben pár DVD-t a kosárba, mert egy ezres ne adj isten 500 forint nem vág haza. De még a legkülönlegesebb filmeket extra kiadásban is be lehet már szerezni 2-5k-ért szóval... Persze ettől még nem fogom megvenni mondjuk a Madagascar 2-t mert nekem az pl. 5 forintot nem ér.

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Godlike

    tag

    Szerintem ez a warez ügy magától meg tudna oldódni ha sem a kiadók sem a felhasználók nem lennének annyira kapzsik. Jobb játékokat adnának ki valamivel olcsóbban, mindenki megvenné, és mindenki boldog te jó terméket kapsz ők meg bezsebelhetik a pénzt. Kíváncsi volnék hol az az ársáv egy játéknál amikor a csökkentett ár miatti új vevőkből származó bevétel eléri vagy meghaladja a drága termék kevés vásárlója által termeltet.
    Tipikus balatoni büfés egy nyár alatt akar meggazdagodni esete illetve a magyar adórendszeré, de ez már más tészta.

    Godlike

  • Gordiann

    őstag

    Ne haragudj kedves cikkíró, de hihetetlen fárasztó ez a téma.... az foglalkozik vele, akinek nincs jobb dolga (márpedig egyre több az olyan ember, akinek ez az egyetlen szórakozása)
    Menjünk inkább kirándulni, sportolni, meg bulizni!

    (sry, éppen kijött rajtam a szocializálódási nátha :W :P)

    Szerk: De hogy a témához szóljak én speciel mindent hajlandó vagyok megvenni, ami nem 1db dvd korong dvd-tokban. (esetleg 2 oldalas papírral). Ha nagydobozban adnák ki a játékokat lenne értékük. Így szinte semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • sakeee82

    aktív tag

    válasz Bébá #93 üzenetére

    A filmvásárlással is az a baj, mint a játékkal. Ha nincs rá kereted, ha fejre állsz is, nem fogod tudni megvenni.
    A másik pedig az, hogy az ember nem 2-3 hónap múlva szeretné látni egy filmet/játszani egy játékkal, hanem most azonnal.
    Én esküszöm, hogy ha engedné a pénztárcám, heti 100000-et költenék zenére/filmre, de nem tehetem meg, viszont hallgatni szeretnék zenét és szeretnék filmet nézni. Na most vagy se tv, se zene se játék vagy beállok a sorba és lopok!

    Viszont már én is kezdek jó irányba fejlődni mert van 2 eredeti game-em és néhány eredeti film dvd-m.

    Am tényleg igazatok van, ez lopás és nem lehet szépíteni, de sajnos egy elcseszett világban élünk!

  • fospunep@

    csendes tag

    subscribe

    Ha a kérdező jobban ért hozzá mint a gyártó, akkor oldja meg a problémáját maga.

  • Chosen

    addikt

    de most méééért kell ilyen cikk? Mindenki tudja mi a warez, mindenki tudja , hogy drágák a játékok , minek kell címlapra tenni :F ......................

  • Kain

    senior tag

    válasz sakeee82 #97 üzenetére

    Amig a kiadó lop a fejlesztőtől,amig az artijust lop mindnekitől aki bármien adathordozót merészel venni,amig a politikus lop az adófizetőktől,addig ugyis mind1.......sőt,ők maguknak még legailizálták is a lopási tevékenységet,addig meg pláne nem érdekel a nyomoruk....

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák