Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Fred23 #11 üzenetére

    A HTC meg el is tűnt a listáról. Valahol meg is érdemlik.

    (#13) Kamikaze75: A Huawei és Samsung megszorongatásához nem a Zeiss lencse kell. Nem a csúcs a készülékekből fogy a legtöbb. Ez alól az Apple az egyetlen kivétel.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Cathulhu #49 üzenetére

    Akkoriban pontosan arról volt szó, hogy az Android, mint rendszer, elveszi a gyártók identitását. Ezt is szenvedték meg idővel az olyan, akkoriban nagy nevek, mint a HTC, Sony vagy Motorola.

    Ráadásul akkoriban is aktívan szó volt róla, hogy a telefonos részleg tele volt adósságokkal, amiket gondolom végül a Microsoft rendezett. Felteszem, az Intel (MeeGo) és a Google erre nem volt hajlandó. Innentől kár találgatni arról, hogy mi lett volna, ha. Ennyi erővel azzal a gondolattal is el lehetne játszani, hogy mi lett volna ha tartják a szavukat és az N900-at követően az összes N szériás kütyü Maemo-val jön.

    (#43) Kamikaze75: Azok a tesztek, amiket én olvastam, engem nem a kifogástalan finn minőségről győztek meg.

  • leviske

    veterán

    válasz Cathulhu #65 üzenetére

    A Microsoft-os paktum szerintem is hiba volt. Ezt megkérdőjelezhetetlenül támasztja alá a tény, hogy a Microsoft el is engedte a szegmenst.

    Viszont a Nokia akkori vergődése és a mai HMD-s reinkarnációja közt pont az talán a különbség, hogy akkoriban elfogyott a cég mögül a tőke. Azaz az ipari részleg profitjából nem akarták tovább lélegeztetőgépen tartani a telefonos üzletágat. Ha a HMD már akkoriban megalakult volna és betámogatja a telefonos részleget, nyilván nem köszöntünk volna el névtől évekre. Pont a Google-el is ilyen irányú tárgyalásaik voltak a cégnek és ezért döntöttek végül a WP mellett.

    Szerintem abból a helyzetből amiben akkor voltak, amikor felmerült az Android, már nem tudtak volna csőd nélkül kiszállni. Lehetett választani, hogy a Microsoft számolja fel a céget pepitában, az Androiddal jelentenek csődöt vagy az Intellel közösen válnak teljesen jelentéktelenné a mobil piacon. Talán a három közül pont az Intel lehetett volna az a lehetőség, ami kellő tökösséggel életben tudta volna tartani a céget. Csak akkor már Elop "vezér" volt és a Linux-os projektek sorban álltak le.

    Azt mindenesetre biztosra merem venni, hogy a pénzügyi gondjaik csak rosszabb irányba fordultak volna akkoriban az Android piacon. 2010-ben a HTC még tündökölt (Nexus One, Desire, Legend), a Sony is remekül pozicionálta magát a piacon (X10 sorozat) és a Motorola is akkoriban rakott le egy Milestone-t. Ilyen piacon nehéz lett volna olyan eladásokat hozni, amiket a Nokia a Symbian eraban megszokott. Ráadásul ezek közül a gyártók közül ma már a Sony az egyetlen, aki még komolyanvehető piaci pozícióban van. Pedig nekik nem egy PureView van a kezükben, amivel vevőket csábíthatnak, hanem a Playstation meg úgy általánosságban a Sony Entertainment eszköztára.

  • leviske

    veterán

    válasz _laze_ #79 üzenetére

    Az enyémmel nincs bajom, pedig nekem eleve P9 light van, nem is a sima. Az egyetlen általános ellenérv a Huawei ellen inkább az lehet, hogy agresszíven tolják a saját megoldásaikat. Aki tudja, annak érdemes AOSP-ra cserélni, én is ezt tettem.

    Itthon van Lumia 640 és bár tény, hogy stabil, de ha egy olyan Android telefonnal méred össze, amin ugyanannyira semmi sincs telepítve, akkor azzal se lesznek szerintem gondok. A magam részéről merem állítani, hogy több rendszer instabilitási gondba ütköztem Nokia N8 használata során, mint a P9 light esetén.

    Ha szoftveres és hardveres minőségbeli problémákra akarunk példát mondani, akkor az első nem Sony-Ericsson Xperia sorozat talán az utóbbi évek legalja. Viszont még azokból se volt kivétel nélkül mindegyik gagyi.

    (#83) *Mukeey*: Akartak Android vonalat, csak nem adott a Google pénzt. Ha anyagilag stabil helyzetben lettek volna, akkor valószínűleg a MeeGo/Maemo vonalat viszik végig az Intellel. Akkoriban még volt esélyük az Android ellen is harcolni. Csak a WP pont egy annyira csupasz és korlátolt cucc volt, hogy esélyük sem, volt tartani a lépést az Androiddal.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #84 üzenetére

    És sikerült kétszer is light-ot írnom lite helyett. Pedig még nem is volt annyira késő. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák