Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #56573440 #43 üzenetére

    Valós, földhözragadt konfigon kell valós feladatokat végezni és ott mérni az időt, FPS-t, stb.-t.
    Le kell mérni minden feladatcsoporttal minden kategóriát. A teljesítményigényest is, meg be kell mutatni azt is, ahol nem gyorsabb a 10x jobb sem. Utána a felhasználóknak kellene rájönni, hogy azzal jár a legjobban, ha magához igazítva a saját részarányaiban összegez.
    Ha web-en nézzük, akkor akár úgy is meg lehetne csinálni, hogy mindenki pipálja, hogy mit összegezzen neki. Pl.: ha én tudom, hogy csak renderelni akarok, akkor az legyen lemérve egy valós feladattal lehetőleg hosszan, hogy abból egy reprezentatív adatom legyen. Ha 3-5 feladatkört akarok x és x %-ban figyelembe venni, akkor azt.

    A tesztek 95%-a arra jó, hogy kihozza azt, amit jó eséllyel a technikai adatokból és a típusjelzésből bárki felállít közel pontosan teszt nélkül. Szóval a "nyélen mit tud"-al a technikai specifikáció szerint tudjuk besorolni.

    Ergó, ha CSGO-t akar valaki számoltatni 10900K-n, az is reprezentatívan megmutatja, hogy mire lehet számítani. Ez egy lehetséges valós felhasználás, ebből megtudunk valamit.

    Minden más túl szintetikus, túl mű. Már az, hogy nincs gépházban, vagy 64Gb ram van mellépakolva egy belépő kat. cuccnak, hogy mesterséges terheléssel mérünk fogyasztást, stb.
    Az valós, ha én egy komolyabb tömörítést akarok csinálni, hogy az egyik 10 óra alatt végez, a másik 11 óra alatt, és ehhez tudok mondjuk egy fogyasztást, hogy az első mennyit tekert a villanyórába 10 óra alatt, a másik mennyit tekert bele 11 óra alatt.
    Ezt nem lehet pontosan visszaszámolni egy mai cpu tesztből.

    Egy mai teszt megmutatja, hogy labor körülmények között, egy nagyon vegyes és nagyon szintetikus teszt csomaggal x cpu 10%-al gyorsabb, mint y. Van aki eszerint konkrétan vásárol. Ha csak összegezné azt a 3 rész táblázatot, amire neki kell, akkor lehet, hogy kijön, hogy neki valójában +2%-ot hoz az a drágább proci. Az ár/teljesítményt meg kiszámolja mondjuk a 10%-ra, mert az még szakmán belül is általános.

Új hozzászólás Aktív témák