Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Duck663 #47 üzenetére

    Kicserélték a memóriavezérlőt. Ennyi. Máshova nem nyúltak.

    Ugyanaz lesz a dizájn, mint az RDNA1-nél. Kap egy extra részegységet a sugárkövetéshez.

    Koduri feladata az volt, amikor odament, hogy vezényelje le az új architektúra tervezését. Nyilván az elejébe nem szólhatott bele, de az RDNA alapjait elég jónak találta, így folytatta. Az RDNA2-be más a saját ötleteit is belerakta. Ezért is csökkent a konkurensen futtatható wavefrontok száma, mert jobb késleltetés lett a rendszeren belül, így nem kell az ütemezőnek annyira sok slotot fenntartania.

    Az RDNA név nem Koduritól származik. Eredetileg Tri volt az architektúra kódneve a Triangulum csillagkép után, csak nem tetszett az AMD-nek, így végül RDNA, azaz Radeon DNA lett.
    Az RDNA nem azért más meg új, mert más a neve, hanem azért, mert funkcionálisan teljesen más.

    Kodurinak a Vegákhoz nem sok köze volt. Készen kapott dizájnokat. Az RDNA volt az első fejlesztés, amibe a fejlesztés korai szakaszában is beleszólhatott. Mint írtam az RDNA2 és RNDA3, amit Koduri kezdett el tervezni, tehát az elejétől kezdve a saját koncepcióit is beleépítette.

    Egyelőre nem láttuk, hogy mit tett le az asztalra, mert az RDNA2 nem jelent meg. Az alapján lehet igazán megítélni. Ezek a fejlesztősek több éves nagyságrendűek. Hiába megy valahova egy mérnök vezető pozícióba, a már készülő fejlesztéseket csak egyengetheti, de valós beleszólása nincs, mert túl előrehaladott már a munka. Amit pedig közel nulláról tervez az négy-öt év múlva lesz megismerhető. Ugyanez az Intelnél is. A Ponte Vecchio nagyrészt egy egy megmaradt anyag. Koduri teljesen saját munkája olyan 2024 körül látható majd meg. Ugyanez vonatkozik a processzormagokra, hiszen jelenleg azokat is Koduri vezetésével tervezik az Intelnél.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák