Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Z10N #26 üzenetére

    Én pont azért nem akartam 2011-es platformot, mert néztem hogy ott max 44 sávot oszt szét a slotok között és 3 kártya felett már le is esik a main kártya x8-ra....ezért vártam meg 2066-ból az új generációt hogy 48 legyen és abból is olyan alaplapot választottam ami tényleg ki is osztja a slotok irányába (ssd kárára). Nem kis fejtörést okozott átlátni a gyártók béna marketing és hiányos specifikáció leírásain. :D
    Mert egyébként a korai x299-ok valójában kevesebbet tudtak mint az x99 kiforott változatai, egészen 2018ig. Akkoriban már megjelentek olyan deszkák és procik amik esetén volt értelme elgondolkodni egy x99->x299 váltáson, de előtte csak a hype volt nagy, valódi ár/érték nem érte meg. Valahol menet közben ezt is elszúrták inteléknél...most kezdik felvenni a fonalat és utolérni azt ahol 2018-ban tartani kellett volna.
    Pl.: a legtöbb gyártó az új, 2019/2020-as deszkára ugyan ráírja hogy össz. 48 sáv, de ha az apróbetűt elolvasod akkor hamar kiderül hogy abból csak 44 megy direktben a slotokhoz, a maradék 4 a legtöbb esetben valamelyik ssd-hez megy, vagy megosztva de az ssd-t priorizálva amin nem tudsz változtatni felhasználóként.

    Sajnos multi gpu kihasználó kódolás téren meg tudom érteni a fejlesztőket. Ha ráírod valamire hogy "beleírtuk azt a pár kódsort, tuti működik" akkor azt teljesíteni is kell...mármint az összes elképzelhető variánsra.
    Így viszont a rengetegféle biztosíték és tesztelés már sok erőforrást venne el, sajnos nem csak annyi hogy 1 délután alatt a gyakornok beleírja azt a pár kódsort és éjszakára otthagyja futni a tesztkörnyezetet. :S
    Én örülnék a legjobban ha úgy látnák a fejlesztők hogy megéri nekik.
    Anno a több magos processzorok indulásakor is évek kellettek hogy rendesen elkezdjék kihasználni a potenciált, pedig a felhasználók részéről az megfizethető fejlődés volt.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák