Új hozzászólás Aktív témák

  • spartan44

    tag

    4 éve előrendeléssel vettem meg a Mate 20 Pro-t, amihez ajándékba adtak egy Watch GT-t is. Emlékeim szerint 330 000 Ft-ba került.

    A mai napig használom és imádom. Nemrég lett gond a kijelzőjével és mivel a garancia már lejárt és sajnos a hazai Huawei support is egyre jobban haldoklik (a József Körúti Szerviz pl. nemrég zárt be), ezért inkább egy 3rd party szervizzel csináltattam meg a telefont. 1, max. 2 évig még szeretném használni (jó lenne, ha addig még párszor ha nem is főverzió, de biztonsági frissítést kapna a telefon), de utána cserélni akarom és a jelek alapján akármennyire csak pozitívat tudok mondani erről a márkáról/szériáról, nem Huawei lesz a következő telefonom....már ha ez a tendencia marad.
    Pedig a szervizelés előtt szemezgettem a gondolattal, hogy ha esetleg a Mate 50 Pro is megállna ilyen 330, max. 400-ban, Watch-csal vagy valamilyen más előrendelői ajándékkal, akkor nem javíttatom meg a Mate 20 Pro-t, de így felejtős. A Mate 20 Pro sem volt olcsó, de nem is emlékszem, hogy bármiféle kompromisszumot el kellene viselnem a használatakor (még mindig bitang gyors, még bitang gyorsan tölt, az akksi most lett cserélve, de eddig is simán kihúzott egy napot még akár egész napos Bluetooth és órakon át tartó mobilnet mellett is, a kamerák - főleg a makro és a széles látószögű - továbbra is elképesztőek, az OLED kijelző bár nem 120 Hz, de hozza a kötelezőt, a hangzása kiváló, max. esetleg a beszéd hangszóró és a mikrofon minősége lehetett volna jobb, de ennyi), a Mate 50 Pro-nál viszont nem ez a helyzet. Ahogy mások is írták, egyszerűen túl sok a "Ha", ami ezen az árszinten egyszerűen nem lenne megengedett.
    Nagyon sajnálom, hogy a szankciók ilyen módon megbénították a gyártót nyugaton (Kínában úgy tudom nincs ilyen gond, ott nem annyira függnek az emberek a GMS-től és valószínűleg az 5G hiányát is megemésztik), mert a Mate 20 Pro-val én nagyon megtaláltam a számításaimat és még egy (jó) ideig biztosan szeretném használni fő telefonként, hiszen még most is úgy megy, mint új korában....de ilyen árért, ilyen kompromisszumok mellett egyszerűen nem tudnám elképzelni azt a szituációt, amiért a márka mellett maradjak, akármennyire is megkedveltem.

Új hozzászólás Aktív témák