Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Jó írás, és szép munka :)

    Én a nyugati parton (LA, SF) töltöttem anno két hetet, de célom, hogy minél többet bejárhassak majd az országból.

    "Jellemző az amerikai emberekre, hogy nyitottak, barátságosak és eredmény orientáltak."
    Ez így van, nekem nagyon szimpatikusak voltak a legtöbben, sugárzott a pozitív hozzáállás, pl. a melóban is, ha gond van, nem az megy, hogy ki a hibás, hanem hogy hogy oldjuk meg a problémát.

    Emlékszem, az óceánparton negyed órát dumáltunk valami kutyasétáltató fazonnal, hogy ja, hallja hogy magyarul beszélünk, ő Magyarországon akart valami rádiót indítani, és van egy erdélyi haverja, meg ilyenek, nagyon nagy dumás volt (és/vagy tájékozott). Ilyen kis smalltalkokra simán leszólítottak minket sokszor (néha azért határesetnek éreztem, mert kb. kötelező viszonozni a jópofit).

    "Ha már a nyelvnél tartunk, akkor a nyelvtanra is érdemes kitérni. [...] Az biztos, hogy a Rigó utcában meghúznák őket, mint a sicc." Ez nem újdonság, nekem 15 éve az volt az angoltanárom idézete, hogy mi megtanuljuk az Oxford English-t, de ha véletlenül Angliába megyünk, felejtsük el, mert nem fogják megérteni, mit akarunk mondani :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák