Új hozzászólás Aktív témák

  • Pete55555

    addikt

    Noha modemből is lehet ócskát adni... ami oda vezet általában, hogy a kapott "modemroutert" csak modem funkciókra korlátozza az előfizető, mögé pedig ráaggat egy másik routert, ami jó eséllyel megoldja a problémákat. Ez persze plusz kiadás (routertől függően nem is kevés), utánajárás, sokan pedig nem értenek, mi több nem is akarnak érteni az egész hóbelevanchoz, nekik csak az a lényeg, hogy működjön az internet, ha már egyszer "beszálltak" (ahogy Vágási Feri mondaná). Ráadásul ez a szolgáltató számára is kényelmesebb, hiszen elméletben csökkenti a hibalehetőségek számát, távolról is be tudnak avatkozni, illetve könnyebben adnak eligazítást telefonban, ha műszaki segítségre szorul az előfizető. Hangsúlyozzuk, ez utóbbi az elmélet.

    Na, ennek én pont az ellenkezője vagyok. Most váltottam UPC-ről DIGI-re. Szerencsére nem tukmáltak rám ingyen sem akármilyen szutyok dobozt, alapból net mellé nem adnak semmit. A 200/100-as net 4.000 Ft - most a net adó csökkentés miatt csökkent 3.700-ra mindez hűség nélkül.
    Ugyanez a csomag (illetve nem is ilyen, mert 240/20-as csak tehát a feltöltés jóval kevesebb) a UPC-nél 8.000 (!) Ft. Tehát akkor mi is van ingyen? A UPC bőven kifizetteti az előfizetővel az eszközt, csak épp bekalkulálják a havidíjba.

    20.000-ért (5 havi különbözet) meg vettem egy ASUS - RT-N18U routert 2 USB porttal, torrent, és tárhely megosztás... stb sok opcióval - olyat, annyiért, amilyet én szerettem volna. A szolgáltató meg nekem ne piszkáljon semmit távolról.

    ...Szeretem leracsniztatni...

Új hozzászólás Aktív témák