Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz k-adi #38 üzenetére

    full angolhoz B2 nagyon necces, inkabb valos C1 kell es meg ugy is lehet meglepi. pl svedeknel B2 ekvivalens mindenhol kotelezo, de jellemzoen inkabb C1 ekvivalens kell angolbol is a felvetelhez. IT teruleten B2 angol nelkul kb egy BSc diplomamunka is eselytelen, az IEEE / ACM / Springer angolul van, mas meg igazabol nagyon nem jatszik (ok, Wiley, neha).

    magolasnak sok ertelme nincs, ha valos kezseg nincs melle. IT teruleten alapok kellenek, aprobeture meg ott a masodik monitor ha pontos specifikaciot kell nezni. ne tegyunk ugy, hogy nem megy szunetre mindenki egyebkent is, ha lemegy az internet (mert ugy nincs se git, se remote build server).

    felsofoku kepzesnek pont az az egyik celja, hogy egy BSc utan is az azt elvegzo kepest onalloan kepezni magat, beleertve informaciot keresni, szortirozni, szintetizalni es applikalni.

    egy eves master van egyebkent, magister neven fut par helyen. jellemzoen olyankor jon be a kepbe, amikor surgosen kell a diploma (pl poziciohoz), esetleg a delikvens fel/teljes munkaidoben dolgozik a szakmaban mellette. termeszetesen diplomamunka van hozza es bonyolitaskent pl svedeknel kriteriumszinten nagyon nincs kulonbseg egy MSc es egy MA kozott. tovabb bonyolodik a helyzet, hogy MA/MSc szinten adott esetben vannak phd joint kurzusok is.

    Azt kell megérteni, hogy a diplomának értéke van, viszont az érték attól függ, hogy mit kell érte tenni és mit ér vele utána az ember.
    Az, hogy mit kell erte tenni az mellekes. Az a lenyeg, hogy milyen kepessegeket tud, aki azzal rendelkezik. Az nem noveli az erteket, hogy szivni kellett erte.

    a 90%os lemorzsolodas az nekem nem minoseget, hanem komoly strukturalis hianyossagokat jelent egy kepzesnel. eletem legkemenyebb ket kurzusan is legalabb 70-80% atment, a masodiknal a tobbsegnek egy publikacioja is lett a vegen.

    a tudomanyos fokozat meg nagyon mas.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz k-adi #47 üzenetére

    jo, de azokat a kezsegeket lehet celiranyosan is fejleszteni.

    szivatas alatt azt ertem, hogy aprobetut magoltatni nincs ertelme. eletem legkemenyebb kurzusain egyiken se vizsga volt, hanem kivetel nelkul beadas es prezentacio.

    monotonitas, turelem, fegyelem. felnottkepzesrol beszelunk, ezeket korabban mar el kellett volna sajatitani. persze arra jo, hogy adott esetben szetveri a diak onbecsuleset, innentol nem fog lelepni az elso alkalommal masik ceghez.

    persze megindokolni azt jo, hogy miert eloadas + irasbeli vizsga van gyakorlat nelkul egy nagyon is applikalt teruleten (olcso es skalazodik, btw, pedagogiai haszna diak szempontbol sok nincs) vagy miert nagy a targyujrafelvetel (business modell, extra felevbol van a penz).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz k-adi #50 üzenetére

    persze, meg megtanitjak, hogy ha nem az adott X valaszt adod, akkor buksz. innovacio/startup szempontbol hosszu tavon a rendszer magat lovi labon. aki teheti meg valamiert megis inkabb nyugatra megy diplomaert meg mindig, ahol valamiert ugy adnak kepesseget, hogy emberszamba veszik a masikat (erzed, hogy epp egy egesz generacionak szoltal be a hozzaszolasoddal?). az altalad emlitett szarvletores kreativ teruleten nagyon rossz otlet pedagogiai szempontbol. ITre ilyen szempontbol kreativnak szamit.

    Baltikumban ezt latjak, persze ahhoz tovabb kell lepni a porosz nevelesen.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Hi!King #57 üzenetére

    nyugatabbra mas a fokusz, pl nemeteknel egy evig Goethet elemeztek egy idoben. svedeknel szeminariumok es prezentaciok vannak, sokkal jobban hasznaljak a reciprokalis tudasatadast mar gimnaziumban is.

    alapvetoen nem szabad abbol kiindulni, hogy van kb 10 gimnazium az orszagban, ahol matek fakton belefer integralni tanitani.

    net84: magolas alapu info oktatas az mar a 90es evekben se mukodott.

    golyos egerem szerintem nekem 2005 korul volt utoljara. ha nagyon kell, akkor Cisco essentialsra ugyis belefut a legtobb obskurus (de meg hasznalatban levo) csodaba, en pl ott tanultam meg a nyomtatok tipusait, mert arra tenyleg nem volt szuksegem elotte.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz k-adi #61 üzenetére

    nem, nem koveteli meg semmi a szivatast. tenyleg nem attol lesz jo a kepzes. EU target 40% BScre, azt klasszikus szorotargyakkal eselytelen tartani.

    komolysaghoz, fegyelemhez, fokuszhoz nem kell szivatas. szivatas csak onmaga miatt fontos. arrol meg kutatas van, hogy egy ket oras eloadason 15-25 perc utan kb mindenki technikailag alszik.

    az IT tovabbra is kreativ, ld algoritmuselmelet vagy SW architektura tele design dontesekkel.

    Vagy legyél te a főnök és megoldva a gond
    alkalmazottkent gondolom te is ilyen helyen akarsz dolgozni, ahol a fonok controll freak, nem delegal, de legalabb ideje sincs belemelyulni mindenbe viszont aprosagokban az utolso pontig betartat mindent. ahelyett, hogy csinalna a sajat dolgat es teged meg hagyna csinalni azt, amiert es amilyen szinten fizetnek. ez nem egyelo pl a req speccel bizonyos domaineken, ha mondjuk kulso cert fele kell dolgozni es amiatt kell betartani mindent

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz net84 #86 üzenetére

    en anno epitettem kapcsolasokat kizarolag papiron, szoval el tudom kepzelni.

    meg reszben amiatt hagytam ott egy kepzest, amikor harmadeven a DBS/DBMS kurzus paprion ment, labor nelkul. "labor majd a kovetkezo felevben, ha tudjatok az elmeletet".

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Hi!King #92 üzenetére

    ez mondjuk valtozo, pl CPU utemezesnel muszaj historikusan indulni, kulonben nagyon nehez megerteni, hogy hogy nez ki a szervezes ha bejonnek a valtozo orajelu magok, a lokalis thermal limit, a lokalis fesz limit meg a tobbi nyalanksag.

    programozasnal viszont az OO first paradigma is mukodik.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák