Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz SindaNarmo #23 üzenetére

    Csak idézek a feletted lévő kommentből:

    Az egyetem nem arra van, hogy a legmodernebb legfancybb tudást adja át neked*, hanem arra, hogy megtanítsa a szükséges elveket és gyakorlati (!) fogásokat, amelyekkel pl. egy programozó tetszőleges nyelven el tud boldogulni.

    Na pont erről van szó, ez a kádár rendszer legszebb gondolatainak egyike. Nem az egyetem nem csak erre van, erre is.
    Az egyetem arra van, amikor kijön a friss diplomás, akkor a versenyszférában képes legyen boldogulni, és előbb utóbb képes legyen alkotni is.

    Ja hogy mi kell ehhez? Igen pénz az oktatásra, pénz a komolyabb felszerelésekre, és pénz arra, hogy ne elméleti szakembereket képezzenek.

    A másik, hogy nem nem túlmisztifikált a dolog, ami itt van, hanem nem a múltban élnek ez fontos, és itt nem nem azt mutatja meg az egyetem, hogy képes is lehetsz hülyeségeket megtanulni, hanem azt, hogy az életben hogyan vagy képes megállni a helyed.

    Nagyon nagy különbség van a kettő felfogás között.

    Ok elmondat a fejlesztői oldalt.

    Nézzük meg a rendszermérnöki oldalt.

    Na szerinted mire megy egy rendszermérnök a matekkal, meg azzal, nem frency? Mert az iparban nem P4-eken fognak futtatni Vmware-t. De nem is 2950-es switrcheken fognak üzemeltetni egy Győri Audi-t.

    Szóval a fejlesztéshez tényleg nem kell túl sok pénz ez ok, de nem csak fejlesztők vannak.

    A túlmisztifikáltság meg csak Magyarországon tűnik annak a való világban ennek van szerepe is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák