Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SindaNarmo

    tag

    válasz hallador #17 üzenetére

    Kösz, részemről nagyon jól elvagyok az IT (szoftver fejlesztő) szakmában úgy hogy nem dolgoztam egyetem alatt.
    Pályakezdőként meg mindenkinek ugyan annyira szar, függetlenül hogy van egyetem vagy sincs.
    Ha a pályakezdő jelentkezőket nézzük és tegyük fel hogy mindenben megegyeznek akkor inkább azt venném fel akinek van végzettsége. Pálya kezdőként csak annyi a különbség hogy az egyik öregebb a másiknál.
    De igazából az egyéb kompentenciák is elég sokat számítanak. ez meg ember függő. A lényeg hogy tudjon logikusan gondolkodni.

    Az biztos hogy az itthoni egyetemek nem fejlesztőket képeznek hanem inkább kutatókat. Bár amennyire rémlik próbálják gyakorlatiasabbá tenni, hogy mekkora sikerrel azt nem tudom. Külföldi egyetemekről nincs információm. De szerintem amit írtál az elégé túl misztifikált.

  • net84

    őstag

    válasz hallador #17 üzenetére

    Egyről beszélünk, csak Te szépen kifejtetted.
    A tapasztalatom egy esetben más. Felénk a multiéknál berögződés a felsőfokú végzettség egy bizonyos szint felett (az emelten az irodában). Hiába van lassan 20 éves IT tapasztalatom, hiába dolgoztam, dolgozok jelenleg is üzemeltetési területen, ugyanazon rendszerekkel, mint ami náluk van, esélyem sincs a pozícióra. Értik, látják, tudják, de kellene egy diploma (tök mindegy, hogy IT, tanári vagy büfészak, csak legyen egy papír). Erre viszont mi mást tegyek, mint megköszönjem a lehetőséget... Az Államigazgatás ugyanez. Közvetve dolgoztam egyik szervezetnél, másiknál pedig közvetlenül (ide mentem pihenni egy korábbi után). Aztán X-nél közölték, kellene a tudásom úgy, hogy direktben náluk legyek, de a nulla fizetésre nem sokat tudtak ők sem ráígérni (esetleg egy gazd. infó szakot gyorsan toljak le - a köztiszt. viselői mellé és utána már emberibb a bérezés).

    #20 janeszgol - nekem anno nem engedték, hogy autószerelő legyek, mondván van elég a családban már... most pedig már a képzés hosszúsága miatt nem indulnák neki (pedig most a gépjármű klímás ambícióim pont ennek hiánya zúzza szét).

    #21 totron - Tény, a pénz nem minden... Ezért bírtam a kelleténél tovább az állami szektorban. A fizetés szar volt, a hangulatra viszont nem volt panasz (egy darabig). Miliő? Arra gondolsz, amikor üvöltesz a vendégmunkással az állvány tetején, de ő egy mukkot nem ért magyarul a tolmács meg hazament? Vagy a "He?", "Hő?" igazából egy összetett mondat, melyben köszön és érdeklődik a hogyléted felől a "segéd" kolléga? :DDD Mindennek meg van a szépsége... A kereskedelemben nem röhögtem annyit, mint az építőiparban. A szép pedig az, hogy akin röhögtünk, az is röhögött magán és nem sértődött meg. A monotonitás számomra összetett dolog. Sok mindennek kell együtt állnia a váltáshoz. A legtöbbször hosszasan csinálom mellékállásban/vállalkozóként az új területet, mire elhatározom, hogy "főtevékenységet" váltok. Amikor kiugrottam az informatikából, akkor is mellékszálként mindig ott volt.

    #22 AtomNyúl - "az egyetem nem arra van, hogy a legmodernebb legfancybb tudást adja át neked*, hanem arra, hogy megtanítsa a szükséges elveket és gyakorlati (!) fogásokat, amelyekkel pl. egy programozó tetszőleges nyelven el tud boldogulni" - ez a "tisztelet a kivételnek" kategória, ha ezen általános, felületes, elavult és nem gyakorlatorientált képzés után valaki bármiben elboldogul...

    #23 SindaNarmo - "Ha a pályakezdő jelentkezőket nézzük és tegyük fel hogy mindenben megegyeznek akkor inkább azt venném fel akinek van végzettsége." - a gyakorlati tudás után az egyéb kompetenciákat nézem, elemzem a nonverbális kommunikációját és azt, hogy mennyire hajlandó igazodni a "rendszerhez". A végzettség csak ezek után érdekel.
    "A lényeg hogy tudjon logikusan gondolkodni." - ez a lényeg! :R

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák