Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz kilua #17 üzenetére

    Amúgy igen, csak azért figyelembe vettem, hogy ma azért magasabbak az igények.
    PL. senki nem veszi az olcsó klaviatúrát a gép mellé, régen meg a többség megelégedett a "filléres" Chicony billentyűzettel és a 2, max 3 gombos egérrel, menő hangrendszerrels stb.
    (20+ éve meg úgyse használta ki normálisan a több gombot a legtöbb játék)

    Persze én se örülök az áremelésnek, de sokaknak nincs régi emléke.
    Az meg tök jó, hogy egyre kisebb síkszélesség és így fajlagosan magasabb "hatásfokú" a gyártás; de a hozzá tartozó R+D meredeken emelkedik.
    Ahogy a dolgozók bére is - nem, ne 1 tál rizsért dolgozzon a csomagoló se. A gamer vérpistinek persze más a véleménye, mert neki occón jááár más kárán is. De a csomagoló már leszarja és sztrájkol. Igaza van.
    Kisebb csíkszélesség pedig kell, mert a sivatagi homokból szép zőőőd sörösüveget lehet gyártani a vasoxid szennyeződése miatt, nem chipet. A jó minőségű alapanyagból pedig hiány van.

    Fentebb direkt "hatásfokot" írtam. Mert kisebb csíkszélességen a gyártás elején még adott esetben kissé rosszabb kihozatal/gyártási hatásfok mellett is születhet több, eladható lapka az adott méretű waferből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák