Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz sutszi #45 üzenetére

    Lásd cikk második bekezdése. senki sem akar ezzel játszani. Mármint biztosan vannak ilyen elvetemültek, de ebben a topikban egyáltalán nem erről szólt a diskurzus gerince.

    Igen, soknak.

    Úgy tudtam, hogy valakitől előbb-utóbb valamilyen formában előkerül a gyúrás. ;]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz sutszi #53 üzenetére

    "Vegyetek egy eleve jó gaming egeret, ezt meg hagyjátok meg annak aki ezt szereti."

    Van 17 gaming grade egerem (+ egy trackball + egy fél-vertikális + vintage), egyik sem a kétpálcás kategória, mára alig játszom (a régmúlthoz képest meg aztán végképp), így elhiheted, hogy nem vágyom sem erre, sem a géjmingesített verziójára. :DDD Pár hozzászóláson belül le lett tudva ez a vonal, onnantól arról szólt, hogy

    1) irodistáknak/tartalomgyártóknak miért kell célzottan tégla a Logitech szerint (egyáltalán nem kell, nem azért nehéz, mert munkára lett kitalálva; a nagyobb tehetetlenségtől nem fogsz pontosabban kattintani az Excel táblába, a Vegas idővonalon vagy a Softimage viewportba, sőt – ráadásul ez kifejezetten ellentmond az ergonómiának, amire elvileg ki van hegyezve, hiszen nagyobb az ízületi terhelés)

    2) miért nincs benne high-end szenzor (NEM csak játékhoz jó, hanem munkához is, de már alapvetően az durva –elvi szinten –, hogy 50 000-be nem fér bele egy valamilyen HERO)

    3) milyen brutális ára van, aztán közben prémium mikrokapcsolókra vagy értelmes tappancsokra sem futotta a tervezőasztalon, pedig abszolút filléres dolgok, főleg egy gyártónak, aki brutális tételekben vásárol

    Illetve néhányan a korábbi MX Master tapasztalataikat osztották meg egymással.

    "ezt meg hagyjátok meg annak aki ezt szereti."

    Meg van hagyva. Részemről legalábbis biztosan.

    "Egyébként a súly mellett is tudnék érvelni, de ezt most kihagyom... "

    Kár. Komolyan érdekelne pedig, hogy mi lehet még racionális indok a bizonytalan kéz némi stabilizációján kívül (amihez amúgy szintén nem kell 140 gramm).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • copass

    veterán

    válasz sutszi #53 üzenetére

    ez egy okos marketing húzás, ami az "ergonómikus"-t emeli ki. nem számít hogy hogy 2x olyan nehéz mint egy átlag 70g gamer egér. de E.R.G.O.N.O.M.I.K.U.S! :D
    semmilyen más érv nincs mellette, csak negatívumai vannak.
    kényelmetlen "fűrészelős" fogás, csapnivaló "fém" görgő amivel még véletlenül se tudsz lenyomott középső gombbal mozgatni pl. egy tervlapot, a görgetésről ne is beszéljünk, hüvelykújjas gomb meg vicc a 10 Ft-os mikrkokapcsolóval használhatatlan, plusz ráizzadsz a homogén gumirozásra...
    ellenben egy gamer egér szinte nincs is jelen, mert annyira könnyű, taktilis görgő, lyukacsos kialakításnál nem izzadsz rá nyáron, minden úgy van kitalálva hogy pontos legyél vele.
    olyan ez mintha egy kukásautóval akarnál nascarra menni! :D
    általában akkor szokták megérteni az emberek a könnyű egér létjogosultságát amikor jön az első ínhüvelygyuszi. hogyezhogyhogy?!
    mert ez mindenkinél máskor jön elő. esportolóknál pár év alatt kijön simán.
    nekem 15 év aktív CAD munka után jött elő, addig 130g egereket használtam. most vagyok 48, 2 éve nincs baj a kezemmel amióta xtrfy m4-em van. pedig nagyon sokat egerészek, gépelek (mechanikus bill 40g switchekkel).

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • copass

    veterán

    válasz sutszi #61 üzenetére

    teherautó 2T/1T rakományal egyszerre fékez: melyik fog hamarább megállni?
    nagyobb tömeget nehezebb lelassítani, tehát ha gyorsan akarsz reagálni vele bármire is akkor az sokkal több energiát fog igényelni. sokkal pontatlanabb leszel, mivel a nagyobb tömeget vissza kell fogni.
    tehát erősebben fogod + a mozgatás ereje. könnyű egérnél csak a mozgatással kell foglalkozni.
    de ez csak akkor igaz ha a méret és a forma tökéletes, ha rossz akkor borul minden.
    ha kicsi/nagy akkor nem tudod megfogni rendesen lecsúszik,görcsölsz mert jobban kell fogni,stb. fél tucat egeret kellett kipróbálnom ahhoz hogy megtaláljam a nekem megfelelő formát. volt amelyiket másnap visitva küldtem vissza, volt amelyiket 1 hét után.
    tanuló pénz. nekem az ergonomikus forma vált be. pl: steel series rival 310, xtrfy m4,stb.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz sutszi #61 üzenetére

    De, 2002 óta az a helyzet, hogy gamer szenzor = high-end szenzor.

    "Én azt nem szeretem ennél a márkánál, hogy alig akarnak látványos fejlesztéseket eszközölni."

    Jellemzően néhány évente kijönnek egy modellel, ami megreformálja a piacot (az utolsó ilyen a 2018-as G PRO Wireless, a G PRO X Superlight már csak finomítja a receptet), aztán kényelmesen ülnek a babérjaikon, míg a konkurencia elhúz mellettük.

    "Az árral egyetértek...az tényleg brutális. De sajnos egy logi / logitech betegség."

    Nem feltétlenül. A wirelessek között a G305 best buy kategória, ha az ember rákészül a vásárlásra (új talpak + az előző posztban említett, 7,5 grammos Energizer Ultimate Lithium AAA elem), és meg tud lenni ultrakönnyű cucc nélkül.

    "A súly mellett pont a stabilizációt mondtam volna. Sokszor volt, hogy pontosan kellett volna stabilan mozogni vagy rámutatni egy pontra és könnyebben kilengett a könnyűsége miatt."

    Na igen, ehhez nem kell 140 gramm, a 80-90 is bőven elég. Amúgy érdekes, hogy nekem tényleg tropán vannak a kezeim, az ujjaim, kicsit megterhelve szúr, hasít, zsibog, néha remegős is, minden baja van, de nincsenek precizitásbeli problémáim az 50 grammos dolgokkal, sőt. Mondjuk van a csülkeimben alsóhangon 15-20 000 óra FPS (amiből ~8000 Kvéjk), de érted. No mindegy, nyilván nem vagyunk egyformák.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák