Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #14 üzenetére

    Úgy úgy. Én is agyalgatok most egy Wireguard-os mókán, de ProtonVPN-nél előfizető vagyok jó ideje, mobilra lassan tervezem 100% bekapcsolva hagyni + az otthoni, épülő OPNSense routeremre bekonfigolni. Bár 1000-es netem van, Digi, felesleges kisebbet vennem, a VPN jelentette némi lassulás (gyakran meglepően jó) nem zavar, ha meg ismét elkezdenék online game-elni cimbivel, azt mellette engedem ki direktben egy külön routing szabállyal és kész.

    Otthoni NAS +1, de próbálgatom a GlusterFS-t is, IBM Cloud-ban az egyes eltérő geolokációk között - kevesen tudják - NINCS extra inter-DC forgalom, mint Azure, GCP vagy AWS esetén, ergo ha bérlek egy minimálkonfigos, közepes storage-ot mondjuk dél amerikában, egyet ázsiában, egyet EU-ban, meg egyet még tök8 hol, legyen Ausztrália tőlem, akkor ezekre a gépekre - egymással összekötve persze VPN-en - feltéve az elosztott fájlrendszer funkciókat, meg is vagyok. Legalábbis családi fotókat, nagyon fontos dolgokat extrém fasza módon lehet ma már tárolni-kezelni, és ez csak a legfelső logikai réteg, ezalatt mindenhol lehet ZFS, raid, akármi, amit akar az ember. Poén. Annyira kinyíltak a lehetőségek a "Software Defined" cuccokkal, hogy nagyon.

    Például ha említett cimbid a block storage egyik lábát említett távolkeleti helyen tartja (és ott is tölt rá), másik 2 helyen meg a többi lábát, végül egyet az otthonában, akkor a szolgáltató ismét csak annyit lát, hogy VPN-en csurog be neki valami egyetlen porton UDP-n észnélkül, oszt jónapot. Ha béna az illető és gyenge VPN, amibe belelát a szerv, akkor is még csak annyit látnak, hogy egy elosztott fájlrendszer szinkronizálása során csorog be valami.. nem direktben látnak fájlokat meg a tipik torrent portokat és protokollokat.

    A lehetőségek tárháza végtelen. Néha kényelmetlenebb kicsit elbújni úgymond, meg árnyékban maradni (jó értelemben), de egyre inkább indokoltnak látom a nyitott internet kényelméről lemondani, főleg értem ezt a sebességre, reszponzivitásra, vagy rommá blokkolt oldalak esetén arra, hogy be sem jönnek rendesen, esetleg szétesnek, cserébe nyugodtabban alszik valahogy az ember. És még a VPN-ezett internet is hiperűrsebesség ahhoz képest, amin felnőttem, 14k modem, 28k, 56k, isdn, dupla isdn, adsl .. Befoghatjuk.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák