Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz dreampage #3 üzenetére

    Na, ezt akartam írni én is. Messze kedvenc franchise-om, de mennek lefele a színvonalban a szememben.

    Borderlands 1-gyel ismertem meg e világot, be is szippantott, mai napig játszom azt (igaz, szétmoddolva :DD ).

    Jött a kettő, instant vétel, szintén a mai napig pörgetem. Abban csúcsosodik ki számomra az, amit az egyben próbáltak elérni, de nem volt érezhető: szedett-vetett bandák, banditák püfölik/lövik egymást jobbra-balra. Törvénytelen világ (főleg az idióta KRIEG-gel, Axton-nal kezdtem, de amint megláttam a trailerben... hajjajj!).
    3-at mikor beharangozták, nagy hype-ot csaptak neki, de nagy csalódás volt. 1-szer toltam ki a küldetésvonalat, minden mellékküldetéssel, de elég volt. (Zárójelben megjegyezném, hogy a BL2 utolsó Lilith-es, Sanctuary-s DLC is, meg a "felturbózott" BL1 is már iszonyat erőltetés volt, rosszabb lett a játék tőle, semmi újat nem hoztak bele, de hibák jelentek meg bőven. Pl. az 1-ben azok az unalmas új legendary-k, a 2-ben az effervescent rarity fegyverek csak copy-paste legendary-k csillivilliben...)
    A 3 kb. megmutatta, hogy mostmár lehet mászni meg csúszni, semmi más, nincs igazi antagonista sem. Emote-ok, fegyver skin-ektől is kiráz a hideg egy borderlands játékban, ezeknek az általam ratyiságnak titulált dolgoknak semmi keresnivalója egy borderlands stílusú játékban. (Arról ne is beszéljünk, hogy maliwan rakétavetőt meg hyperion pisztolyokat, és a MIDGET-eket kihagyták a játékból!!!! :W Tink-ek? Chh!)
    Pajzsokban semmi különbség a gyártók közt, full random perkek mindegyiknél. Legendary esik mindenhonnan, egyszerre 4-5 is egy sima miniboss-nál, amit a térkép messziről mutogat, meg ha kihagyod, visszakaphatod... Ezek legendary-k bakter, az lenne a céljuk, hogy rohadt nehezen jusson hozzá az ember, nem az, hogy gyakoribbak legyenek, mint a tucatfegyverek.
    És jött ez, ami majdnem hogy csak copy-paste. Néztem gameplay-eket, trailer-eket, de nem hogy nem fogott meg, de egyfajta taszítást keltett bennem. 3-nál is húztam a számat, hogy megvegyem-e vagy sem, ezt BIZTOSAN kihagyom. Pre-sequel-t is jobban szeretem, mint a 3-at, vagy a Wonderlands-et. Arról nem is beszélve, hogy a 3 is, meg biztosan ez is tele van/volt hibákkal, félkészen kiadták.
    Számomra ez az utolsó 2 játék már nem az igazi Borderlands. Semmi olyan élmény nincs. :(

    KRIEG FOR EVA'!

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz Daelion #7 üzenetére

    Hát igen, biztos nem a véletlenért csinálták így, ahogy alakult az utolsó 2 játék világa/felépítése. Nem lehet mindenkinek megfelelni, én pl. az eredeti bl-stílust szeretem, a kihalt, nyers világot. Fegyverek is ilyen sorrendben követik egymást favorizálás szinten: BL1-ben igazi fegyverek voltak, BL2-ben már sok pew-pew csillivilli, BL3-ban meg nekem olyan... játékfegyveresek (Jakobs-ot kivéve).

    "Lost loot machine nem tudom miért lenne gond, örülj neki nem veszik el a nagy nehezen kifarmolt fegyvered ha véletlen kiesik a mapról mert ugye az előfordul. 'Free Radical pisztoly farmon is előszeretettel vágja bele a lávába a boss a lootot miután meghal'"
    Na, ez pl. egy kritikus hiba nálam. :DDD
    Másik, ami csomó ideig volt, az a HUD, hogy el volt cseszve nagyobb felbontáson, akkora volt egyes fegyóknak a célkeresztje, hogy rohadtul megnehezítette a dolgomat (kivéve, ha vagy olyan szerencsés, azt találsz egy boom sickle-t, aminek a fél képernyő is elég lenne célkeresztnek egy Moze-nál).

    Anoint nehezíti meg valóban a farmolást, de iszonyatosan (most már az se érdekes, ott a anoint reroll, amit mondtál is), csak azzal az a bajom, hogy akkora bónuszokat adtak néhányhoz, hogy bizonyos build-ekben csak az az egy fajta anoint az elengedhetetlen.
    Hozzáteszem, BL2-ben, meg a 3-ban is jóval több non-unique cuccom van, mint legendary. Sokkal jobb challenge-érzetet ad nekem, mint a mayhem vagy az OP szintek.
    És ha már a szintlépést említetted: attól a falra tudtam mászni, amikor jött az a szintbővítés több lépcsőben, több frissítéssel. Mire összeszedi az ember a cuccokat -úgy, ha napi 1-2 órát játszik csak, akkor se feltétlenül a BL3-mal mindig- farmolhat megint.

    Farmoláshoz mondjuk az is hozzátesz, mennyire élvezi az ember/mennyire élvezetesen csinálja. BL2-ben nem volt gond órákig farmolnom egy bloodsplosion Krieg-gel, megunhatatlan a mai napig, hogy ha mákod van, meg mindent jól előkészítettél, BUMM, FRÖCCS, azt ott fetreng egy halott boss. :))

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz Daelion #9 üzenetére

    Takedown-ból a maliwan-t szeretem, meg a.... nem jut eszembe a neve, a slaughstar 3000-t. Azokat nagy ritkán átpörgetem, csak hogy ne menjen ki a gyakorlat :K .
    Na igen, a DLC-k sokat dobtak a BL3-on.
    Egyen, kettőn is, de azok extrák voltak, itt meg mondhatni alapelemek, amik az induláskor hiányoztak (vagy nem tudom hogy fogalmazzam jól :DD ).

Új hozzászólás Aktív témák