Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Azt hiszem, passzolom... bár csak ne néztem volna meg a Witcher 2. évadát sem... a könyvek ismeretében fájdalmas volt nagyon...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • GodGamer5

    addikt

    válasz Kansas #1 üzenetére

    Még csak a felénél járok a 2. évadnak, de tragikusan gyenge. :(

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • HDAdriano

    tag

    válasz Kansas #1 üzenetére

    2 dologban fejlődtek:
    - Henry Cavill-nek hagyták hogy minimálisan beleszóljon.
    - Lecserélték azt az ocsmány páncélnak nem nevezhető valamit rendes Nilfgaardi armorra, ha már kreativitás nem jutott nekik tudtak másolni a játékból.

    Amiben visszaléptek:
    -Még több Netflix baromság és egyéb "original" ötlet.. :)

    Ha ez a tendencia fog folytatódni akkor nyugtató felírása kötelező lesz a nézéséhez.

    Játékok után határozott visszalépés forgatókönyv írásban mint kivitelezésben, erősen javasolt kerülnie mindenkinek és neki esnie a könyveknek akiknek kimaradt persze.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz HDAdriano #3 üzenetére

    Nem értek egyet veled. Szerintem a 2. évad sokat fejlődött az elsőhöz képest. Látszik hogy hallgattak a rajongói kritikákra. Igen a ráncos here páncél elhagyása jót tett :D
    Oké, az tény, hogy jelentősen eltértek a könyvektől, de ez nem is csoda. A néger elfeken és witchereken kívül amúgy milyen netflixes baromság van benne? Tényleg érdekelne, mert én nagyon szivesen savazom bármelyik stúdiót ha LMBBQ baromságokkal csap agyon egy jó történetet de itt nem igazán volt ilyesmi.
    Az elfeket elnyomó gonosz emberek és rasszizmus elég szerves része a könyveknek is.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Kansas

    addikt

    válasz nemlehet #4 üzenetére

    Az inkluzivitás jegyében egy a könyvekben alapvetően semleges karakterből(Fringilla Vigo) miután nagy felzúdulást keltve feketebőrű színésznőre osztották, egyértelműen negatív karaktert kreáltak... szerintem most pár színesbőrű néző olyasmiket gondolhat, hogy minek ellenség annak, akinek ilyen barátai vannak...

    A második évad annyiban lett jobb, hogy már nem ugrálnak oda-vissza évtizedes differenciákkal az idősíkok közt illetve valóban Geralt karaktere tekintetében, de kb. minden másban látványos a visszalépés... távolabb kerültek a könyvek történetvonalától(a játékok sztorija), a kreált sztori is sokkal silányabb az eredetihez képest, bele se merek gondolni, mi lesz itt a(már bejelentett) harmadik évadban, valami ennél is nagyobb zagyvaság? Az elfek történetvonalán túltolták a rasszista kártyát, az elf varázslőnőből pedig konkrétan hisztis picsust csináltak(a könyvekben a karakter messzebb nem is állhatna ettől), Yennefert is full elcseszték, karakterestül történetestül, de Triss se köszönné meg amit vele csináltak, ha kilépne a könyvek lapjairól...

    "Az elfeket elnyomó gonosz emberek és rasszizmus elég szerves része a könyveknek is." - Nem, a könyvekben nem kifejezetten csak az elfeket érinti hátrányosan a rasszizmus, hanem minden nem emberi fajt(elfek, törpék, gnómok, driádok ), köztük a witchereket is. De itt persze ki kellett(?) emelni az elfeket, külön(a könyvekben nem létező) történetvonalat adni nekik, és csecsemőgyilkossá tenni őket, gondolom a sokszínűség jegyében ezt is... a könyvekben egyébként sokkal mélyebben szántó filozofálások vannak a háború és a rasszizmus természetéről, a sorozat láthatólag megelégszik a felszínes közhelyekkel.

    Azt pedig nem tudom mire vélni, hogy "jelentősen eltértek a könyvektől, de ez nem is csoda"... miért is nem csoda? A könyvek klasszisokkal magasabb minőséget képviselnek, mint a sorozat... a Game of Thrones öt megjelent könyvből öt és fél jó évadot kihozott, mielőtt gyorsulva megindult volna a lejtőn, ehhez képest a Witcher 7 könyvből(még ha egyenként rövidebbek is) nagyon optimistán nézve is talán egy évadot tudott kiszenvedni...

    Talán nem véletlenül hangsúlyozta Cavill a második évados interjúi alatt, hogy a saját karakterén kívül másba nem volt beleszólása... még a végén úgy jár szerencsétlen, mint Ryan Reynolds a Green Lantern-nel vagy Clooney a Batman-nel, hogy élete végéig kérheti a bocsánatot érte...

    Az a gond, hogy ez nem csak annak gáz, aki olvasta a könyveket és/vagy játszott a játékokkal(különösen a 3. résszel), hanem azoknak is akiknek az egész full újdonság, és csak azért nézik, mert fantasy rajongók úgy általában.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #5 üzenetére

    Ja, és képesek szájba rágós módon lelőni a nilfgaardi szászár személye körüli rejtéyt is, amivel a könyvekben a legeslegutolsó fejezetig vár az író, nem véletlenül...

    Voleth Meir-t az egész sztorivonalával együtt a sorozat írói rántották elő... tippem szerint a fenekükből, a könyvekben/játékokban nyoma sincs sehol...a sztori minőségét tekintve pedig egyértelműnek tűnik a származása.

    Egy szó mint száz, ez az egész olyan volt, mintha fogták volna a Witcher karaktereit és a sztori néhány részletét, nyakon öntötték volna pár igen sekélyes eredeti ötlettel, megrágták, lenyelték, majd félig megemésztve visszahányták volna... szánalom!

    *(a játékok sztorija...) - a pontok helyére az jön, hogy "jó 5-10 évvel a könyvek befejezése után játszódik"

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Phülöp

    addikt

    válasz nemlehet #4 üzenetére

    Még csak az első részen vagyok túl, de voltak benne olyan véres jelenetek, amik kicsit erősebbek egy-két cicivillantásnál, amiket viszont nézői nyomásra kihagytak a sorozatból.

    [link]

    Ha már ennyire nyálasak akarunk lenni, akkor legyen egy felnőtteknek és külön egy gyerekeknek (és egyéb érzékeny lelkűeknek) szóló vágás, aztán világbéke.

    Ráadásul hogy Vengerbergi Yennefer egy kifejezetten ronda csirke, azt nem tudom szó nélkül hagyni.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Kansas

    addikt

    válasz Phülöp #7 üzenetére

    Az amerikai nézők lelkivilágát kevésbé rendíti meg egy fejetlen torzó, mint egy kivillanó mellbimbó...

    Nekem mondjuk pont a Yennefer-t játszó színésznő külalakjával van a legkevesebb bajom, ha fekete ruhában van, akkor majdnem fakónak tűnik a bőre is, az meg hogy szép vagy nem, full szubjektív... én nem rugdosnám el magam mellől az biztos... a sorozatbeli jelleme/viselkedése annál gázabb, messze áll az összes forrásműtől, különösen a második évadot tekintve.
    Az meg hogy Ciri idősebb a sorozat elején, mint a könyvek végén, bevallottan gyakorlati megfontolások indokolják(sokkal nehezebb forgatni egy 8-10 éves gyerekkel, különösen az erőszakosabb jeleneteket, illetve a napi munkaideje is a forgatás rovására ment volna), az számomra például teljesen elfogadható, a színésznő akit találtak végül, közelebb van korban és megjelenésbena játékbeli (nem flashback) Cirihez, mint a könyvbelihez, de ahhoz legalább kb. passzol. És nem is tehetségtelen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • HDAdriano

    tag

    válasz nemlehet #4 üzenetére

    Most ha a sorozatról beszélünk és nem csak a 2. évadról akkor a konkrét Ciri+ Geralt kapcsolatot meggyilkolták a Doppler történet miatt az 1. évadban, és most a sorozat alapján ennyivel elsütik, hogy "végzet".

    A rasszizmus itt igen egy hatalmas kérdés az igaz és ezzel nem lenne baj ha egy picit részletesebben bemutatnák.

    Ha jól tudom pont Fringilla karaktere van a könyvekben leírva minden porcikája "fehér"-ként :DD ha lehetett volna őt meg kellett volna hagyni annak szerintem, a szépségével is lesznek problémák a jövőben, de ez más kérdés, meg amúgyis ez egy Lengyel fantasy itt lényegében Európán belül vagyunk illetve arabok szerepelnek a történetben, néger és ázsiai itt nem kéne legyen, de ez egyéni szoc problémám marad.

    Ja meg persze ez a káosz :DDD .. Egyszer 10 percekig magyarázzák, hogy ilyen fontos meg ez a hatása máskor meg full ignorálják mintha mise történt volna, csak varázsolnak, szerintem ez felesleges, de kellett mert original.

    Ami ilyen WTF moment nekem az Ard + csók jelent, de ez meg jól nézett ki gondolom, szóval ez is kellett.

    Ha a 2. évadot nézzük, az 1. rész szerintem jól sikerült.
    Egy Leshy ilyet alapból nem csinál, hogy "fertőz", meg ha már behoztak ennyi karaktert plusszba akkor mondjuk megtarthatták volna pont azt akit elintéztek, mert most az átlagos néző szeméből nézzük aki nem ismeri a könyveket/játékokat neki egy random witcher volt mint a többi, viszont aki ezekkel már találkozott ők fogták a fejüket.

    *Edit
    Kansas véleményével teljesen egyet tudok érteni.

    A felnőtt tartalomra meg.. könyörgöm Geralt lényegében mindenkivel összejött aki szembe jött vele, és ebből nem akarnak mutatni semmit? ok..

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz HDAdriano #9 üzenetére

    A könyvekben nem rémlik, hogy Sapkowski sok esetben kitérne a karakterek bőrszínére, mintha evidencia lenne, hogy fehérek, ami nem csoda, lévén 90%-ban európai(szláv, kelta, germán, görög) mondavilágból, a maradék részben arab/perzsa legendákból építkezik.
    Fringilla esetében sem rémlik, hogy ecsetelné a bőrszínét, de kifejezetten fontosnak tartja többször is említeni a rövid fekete haját. Emlékeim szerint a másik nilfgaardi varázslónőről(Assire var Anahid) írja hosszabban, hogy milyen sápadt(és csúnyácska), de róla is inkább olyan tekintetben, hogy mintha sose menne napra a könyvtárból, nem rassz tekintetében...
    szerk.: De, egyszer írja Fringilla esetében is, hogy sápadt, mikor kiderül, hogy Geralt átvágta Vilgefortz fellelhetősége kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #32839680 #12 üzenetére

    A játékbeli Cirit én úgy 23-25 év körülinek tippelném. Freya Allen meg a maga 20 évével kinéz úgy 17-18-nak, a 12-14 azért erős túlzás.

    Abban egyetértünk, hoyg a könyvbeli Yenneferhez a játékbeli sokkal közelebb áll, karakterre pedig inkább Eva Green passzol nagyon, de el tudnám képzelni a szerepben Rachel Weisz-t is vagy még inkább egy feketére festett hajú Lauren Cohan-t... De Anya Chalotra sem annyira rossz, mint elsőre tűnt, az első bálozó szettjében kifejezetten impresszív volt. Kár hogy a sorozat írói elszabták a jellemét/viselkedését.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • HDAdriano

    tag

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Sorozatbeli Ciri túl koros, az 1. évadban elvileg pont emiatt maradtak ki a Geralt+Ciri részek, mert nem nézett volna ki jól (Henry nyakában Freya... :DDD)
    BTW az ashen hair az hol van, mert én nem látom, vagy csak színvak vagyok?

    Yennefer választásával kevesebb probléma van, a fentebb említett színésznők csak jobbak lettek volna, ennek anyagi okai is voltak valószínűleg. Külsőre szerintem stimmel a leírásra, hogy a karakterrel mit kezd a Netflix az egy másik dolog szerintem kifejezetten zavaró volt, hogy a 2. évadban egyetlen mondatot nem bír megfogalmazni káromkodás nélkül. (főleg ha azt is nézzük Yennefer itt elvileg 80 éves körül van?)
    Meg ez a fire f*cker, ez minden volt csak jó és élvezetes nem.

    Reménykedjünk, hogy a 3. évad jobb lesz, talán ezek után csak jobb lehet.. Addig is a könyvek ott vannak és a játékok lenyugodni :))

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz HDAdriano #15 üzenetére

    Hogy mit jelent az "ashen hair" az vita tárgyát képezi a fanok körében is(arról nem is beszélve, hogy ez nem az egyetlen jelzője), ami biztosnak látszik, hogy nem szimplán "hamuszínű"-t, arról nem is beszélve, hogy nem is feltétlenül az angol fordításból kell kiindulni(bár én angolul olvastam az összes könyvet, egyszerűen nem jön be a magyar fordítása), végül is ott az eredeti lengyel szöveg, de szükség esetén az író is besegíthet.
    Nekem magam részéről tetszik az ahogy a játék csinálta, hogy enyhén szürkés fehér, ezzel is hajazva(pun intended) Geraltra. És végül is a sorozat is ezen a vonalon megy.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • aginor

    addikt

    válasz Kansas #6 üzenetére

    Akkor javaslom kukkant bele a Wheel of Time-ba, egyből felértékelsz szinte bármilyen adaptációt. :P ;] :D

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Kansas

    addikt

    válasz aginor #17 üzenetére

    Ott nem olvastam az eredeti regényeket...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Szakiii

    addikt

    válasz Kansas #1 üzenetére

    Én könyvet nem olvastam, annyira nem vagyok fanatikus, de en jól szorakoztam feleségem is. :) Játékkal játszottam, de igy is teljesen elvezheto volt.

  • Kansas

    addikt

    válasz Szakiii #19 üzenetére

    Te vagy az ideális célközönség nekik. :)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Aslan

    aktív tag

    válasz Szakiii #19 üzenetére

    Igen. Sajnos lassan ott tartunk, hogy ha valamit nem fikázol nem is vagy ember!

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Kansas

    addikt

    válasz Aslan #21 üzenetére

    Meg ott, hogy érdemi teljesítmény híján is dícséretet várnak egyesek... :W
    Az már lassan fel se merül pár emberben, hogy valamit azért "fikáznak", mert rossz... nyilván valami hátsó szándék kell, hisz minden amit a szórakoztatóipar kiad magából, az minimum gyöngyszem, nemde? ;]
    Annak könnyű dícsérni, aki nem ismeri az alapanyagot, így nem láthatja, mennyivel jobb történetet gyaláztak meg. Ha érdemben nem nyúlnak hozzá, hanem "csak" szolgaian képernyőre adaptálják, akkor is jobb lett volna.
    Dícséret, elismerés ipari termék esetében erőfeszítésért, próbálkozásért nem jár, csak teljesítményért, ami viszont jelen esetben nem érdemelte ki. Részleteiben talán igen, a színészek közül Cavill nem volt rossz, alapvetően Freya Allan sem(csak nagyon kezdő), mindenki más "futottak még", az írók meg süllyedjenek el szégyenükben.

    Ha valamit nem vesz be a gyomrom, az a kritika nélküli fanboykodás és az általános igénytelenség... nem mind arany, amire Witcher* van írva!

    *tetszőlegesen behelyettesíthető bármelyik felkapott franchise-zal(Star Wars, Marvel, stb.) vagy gyártóval(LG, Samsung, Apple, AMD, Intel, NVidia, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Valty

    aktív tag

    válasz Kansas #20 üzenetére

    Én pl. olvastam a könyveket és szerintem ez a sorozat teljesen rendben van, my bad. :D
    Persze nem hibátlan, de a könyvek sem voltak azok.

    Az, hogy kinek milyen színész/színésznő jön be teljesen egyéni (bár az ilyen "nem eléggé fehérbőrű, lilaszemű" kommenteket sosem értettem), szerintem a casting-gal nincs gond és a sokat emlegetett a GoT-val ellentétben a fiatal színészek itt legalább színészkedni tudnak. 40-50 év feletti színészeket castingolni egy 7 évadra tervezett sorozatra szerintem szürreális elvárás

  • Kansas

    addikt

    válasz Valty #23 üzenetére

    A második bekezdéseddel egyetértek... igazából az első bekezdés második sorával is.

    Az első soroddal nem tudok mit kezdeni, ha nem látod, hogy a könyvek sztoriját folyvást átírják és silányabbal helyettesítik a sorozatban, akkor ott szövegértési problémákat kell sejtsek a könyvek olvasása kapcsán(vagy a magyar fordítás silányabb, mint gondoltam).

    Ez nem egy olyan sztori, mint a videójátékoké, ami bár több ponton eltér a könyvek világától, de nem ütközik az azokban levő sztorivonallal, hanem inkább épít rá (nem mellesleg minőségileg se a sorozat szintje).
    És ez sajnos rá fogja nyomni a bélyegét az előzménysorozatra is, hisz annak erre a sorozatra kell rákapcsolódnia, így feltehetőleg tovább fog távolodni az alapanyagtól(előbb-utóbb odáig érhetünk, hogy a Witcher logó is hamis reklámnak számít majd rajta, annyira nem lesz hozzá semmi köze), plusz ha ugyanazok fogják írni, akkor a minőséggel kapcsolatban sem lehetnek vérmes reményeink.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Valty

    aktív tag

    válasz Kansas #24 üzenetére

    Hidd el nincsenek szövegértési problémáim és magyarul sem olvastam semmilyen könyvet már minimum 10 éve (bár ez nem biztos, hogy pozitív dolog). :)

    Egyszerűen helyén tudom kezelni az "adaptáció" fogalmát. Nehéz egy olyan könyvet vászonra vinni, főleg 8 órában, ahol cselekmény tekintetében alig történik valami. Persze tele lehet nyomni unalmas fillerekkel (mint pl. a Hobbit esetében), esetleg sötét szobákban beszélgetésekkel, a Netflixnél viszont próbáltak a már ismert vagy új szereplőkre felhúzni egy eddig nem létező, viszont nagyjából eseménydús cselekményt, ami a fanokon kívül is leköti a nézőt, adni a karaktereknek egy ívet és rajtuk keresztül bemutatni a Kontinensen uralkodó erőviszonyokat.

    Az ominózus Gyűrűk ura sem volt tökéletes adaptáció, ahogy Kiplingtől a Dzsungel könyve sem, vagy a Ludlum Jason Bourne könyvei és még sorolhatnám

  • Szakiii

    addikt

    válasz Kansas #20 üzenetére

    Ugy nez ki igen.

    Baráti körömben is mindenkinek tetszett. Persze szubjektív mint barmi más ezert nem is allok le ezen vitazni, nincs azzal semmi baj, ha valakinek nem tetszett, de azzal se ha igen.. :).

    Nem olyan mint a konyv? Hat mert nem az ;]

  • Kansas

    addikt

    válasz Szakiii #27 üzenetére

    Figyelj, nem szeretném elrontani a szórakozásod, inkább irigyellek érte, szóval tényleg ne vesszünk össze rajta. Neked tetszik, nekem nem. :D
    Ha hirtelen annyi ezrest kapnék, ahány szar film/sorozat tetszik nekem, lehetne még egy autóm... ;)

    Azért azok a dolgok amik nekem nem tetszenek a sorozatban(jegyzem meg, az első évad bejött, talán épp azért, mert olvasva a könyveket engem nem zavartak össze az időben ugrálással...) azok nem a médium jellegzetességeiből fakadnak 90+%-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • aginor

    addikt

    válasz Kansas #18 üzenetére

    És a sorozatot amúgy nézed?

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Kansas

    addikt

    válasz aginor #30 üzenetére

    Nem, nincs Prime előfizetésem, torrentezni meg nam akarom.
    Meg hát amúgy is van mi felszívja az időmet(World of Warships + egyéb sorozatok + munka)...
    Ebookban megvannak, egyszer ha sok időm lesz, talán nekikezdek, de 14 kötet nem kevés...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • aginor

    addikt

    válasz Kansas #31 üzenetére

    Kíváncsi lettem volna rá, hogy laikusként mit mondasz a sorozatról. :B
    Amúgy ha szereted a high fantasy-t, akkor ajánlom figyelmedbe a könyveket, de csak sok szabadidővel, mivel 14 könyv (átlagosan 700-1000 oldal/könyv).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Kansas

    addikt

    válasz aginor #32 üzenetére

    Köszi, nekem jobban bejön a Witcher és Game Of Thrones féle low fantasy manapság, bár ha David Gemmell könyveit megfilmesítenék, arra beneveznék, de azok se kifejezetten high fantasyk... klasszikus high fantasyt nagyon rég olvastam, valahogy kinőttem a fekete-fehér világképből.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Szakiii

    addikt

    válasz Kansas #28 üzenetére

    Szó nincs arról hogy veszekedni tudnék ezen. :) Nekem ami zavaró volt igazából, hogy nem írják ki épp melyik helyszínre vált a jelenet, mutatnak egy várat és találd ki ez szerintem kifejezetten hiba, ugyan ez a karaktereknél.. egy laikusnak pl anyumnak aki egyébként imádja az ilyesmit eszméletlen nehezen követhető, mert nevek tömkelege hangzik el helyszínekkel kombinálva, de szerencsétlen segítség nélkül első hallásra/nézésre nagyon nehéz feladat elé volt állítva.

    Fehér láng elhangzik 200x és teljesen más párbeszédben már mint császár, nem egyértelmű hogy egy emberről beszélnek. Ez mind rendezői (?) hiba gondolom, ebben volt hova fejlődni, a ruhák és a világ, hangulat visszaadása és az hogy látod hogy a főszereplő imádja amit játszik azzal szerintem semmi baj nincs, célt eléri, szórakoztató.

    Ennek ellenére karácsonyt ott töltöttük szülőknél és mikor felkeltem 57 éves létére anyum már reggel a vesemirről készült animációs filmet nézte és nagyon nagyon tetszett neki. Tehát a sorozat elérte a hatását. Mondta is hogy elolvassa :).

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Szakiii #34 üzenetére

    Az animációs film még elég korrekt munka, köröket ver a második évadra.
    Szerintem az általad említettek nem annyira a rendező, mint inkább az író/dramaturg(ha van egyáltalán utóbbi) hibái, egyébként ezek kapcsán teljesen egyetértek az általad leírtakkal. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Szakiii #34 üzenetére

    Hát nem tudom, talán nekem van valami defektem, de nekem tetszik. Most néztem meg az első részt és az nagyon jó volt. Hogy a többi milyen lesz azt nyilván nem tudom még. Ja és 28:50 -nél Yennefer elmondja, hogy a Emhyr a "hatalmas Fehér Láng maga". Szóval csak figyelni kell. Nyilván megkönyíti a dolgom, hogy olvastam a könyveket és játszottam mindhárom játékkal.

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Szakiii

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #37 üzenetére

    Én is játszottam a játékkal, de nekem nehezen volt követhető. Persze figyelni kell, de hidd el kicsit össze visszaság az egész és mondom ezt úgy hogy nekem is nagyon tetszett. Trónok harcában sokkal több karakter, helyszín és történetszál volt/van és mégis annyival egyszerűbb követni a történéseket, hogy ezen a téren nem említhető egy lapon a kettő.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Szakiii #38 üzenetére

    Dramaturgiát tekintve nyilván nem is említhető a kettő egy lapon. Tartok tőle, gogy a GoT egy kivétel volt, és már soha, de legalábbis hosszú évekig nem lesz semmi, ami hozza azt a színvonalat.

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Kansas

    addikt

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    Te, most esett le az utsó bekezdésed... tudom, jó sokára... de az a varázslónő-húspiac is a Netflix írók találmánya, a könyvekben szó sincs ilyesmiről - ez a királyi tanácsadósdi inkább egy afféle természetes "életpálya modell", ha már egyszer hatalmuk és neveltetésük van, ráadásul a könyvekben ez teljesen koedukált pozíció, a férfi varázslók se maradnak ki a jóból - ahogy az se rémlik, hogy gyönyörűnek/fiatalnak kell lenniük... a könyvekben ez inkább afféle lehetőség-támogatta választás kérdése: ha szeretné az illető, élhet vele, mint afféle plasztikai műtéttel.
    És az sem igaz, hogy minden varázslónő szükségszerűen meddő lenne, pl. Geralt anyja is egy varázslónő, és senki se akad le rajta, hogy "az meg hogy lehet?"(lefogadnám, az a találkozó sem fog szerepelni a sorozatban)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák