Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz s:zozo #38 üzenetére

    Nem a minőségről beszélünk, hanem a játék mikor kell kapjon 10 pontot egy tesztben.

    Hát ha nálad a pontozás nem a játék minőségét írja le akkor lehet, hogy itt van a kutya elásva. Nálam -meg ahogy észrevettem nagyjából mindenhol- a jobb minőségű játékoknak jár a magasabb pontszám, és olyan nem fordulhat elő, hogy a gyengébb minőségű játék a jobb elé kerül pontszámban.

    Micsodi? ne már miért nem lehet hozzátenni, erről szól a gamer fejlesztés, mindig lehet hozzá tenni.

    Gondold végig. Ha mindig lehetne pozitív irányba hozzátenni akkor nem egy véges skálával reprezentálnák a rangsort. Pl azt mondod, hogy a Witcher III 10-es, és mindig lehet hozzátenni, tehát a Witcher III-hoz is lehet hozzátenni, és akkor felteszem a saját kérdésedet neked:

    Ha hozzátesznek valami újat a Witcher III-hoz akkor az mi lesz 11-es?

    Nyilván nem, mert akkor egy végtelen skálát használnánk, mert a 11-eshez is lehet hozzátenni, és a 12-eshez is és így a végtelenig mert mindig lehet hozzátenni.
    Viszont az értékeléseknél használt skála százalék alapú, ami megáll 100%-nál (vagy 10-esnél másképp fogalmazva), tehát nem megy feljebb, nem lehet hozzátenni olyan játékhoz pozitívat, ami a 10-es elérte.
    Ez olyan mint egy korsó sör, ha már megtöltötted a korsót színültig abba már nem tudsz többet tölteni, ha ráöntesz esetleg még kilöttyinhetsz belőle (tehát kevesebb lehet) de feljebb már nem tudod tornászni.

    Egyébként a Witcher III mégis miben újított? Szerintem semmi nincs benne, ami ne lett volna már meg máshol.
    A sztori nem formai elem, hanem tartalmi, ezért én nem egy új sztorit nem nevezek újításnak. Vagy ha az, akkor mindig minden játék meg minden film újít, mert általában mindegyiknek új sztorija van, az Outer Worldsnek is.


    galocza

    A dobos torta a bevált receptre volt analógia nem a játékokkal való párhuzam volt a cél.

    A 10/10-el kapcsolatban sem azon megy a diskurzus, hogy a kiemelkedőknek jár-e, hanem az, hogy mitől lesz valami kiemelkedő. A kolléga szerint csak az lehet kiemelkedő, amiben valami újítás van, ami addig máshol nem létezett.

    Ezek a top user scorerek metacriticen:



    Ezekből melyik az amiben olyan újdonság volt ami máshol addig nem volt meg? A Portalon kívül nem látok ilyet.

    Ellenben az beszédes, hogy a lista elején az Enderal van, ami mi is? Egy rajongói mod Skyrimhez, vagyis közönséges game content a megszokott, jól bevált és pár év múlva 10 éves TESV keretei közt tálalva. Kb mint egy DLC, vagy expansion pack, mégcsak nem is fogható fel új résznek. De pl a Witcher sem sokban tér el a TES-től, azt lehet mondani, hogy a TES, Witcher, Fallout és még az Outer Worlds is nagyjából ugyanazt a lovat próbálják megülni inkább kisebb mint nagyobb eltéréssel.



    wesder

    Nem vágtam. Az árán nem látszik :U . Ezek szerint valamivel alacsonyabb költségvetésből dolgoztak?

Új hozzászólás Aktív témák