Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    válasz VinoRosso #4 üzenetére

    ez is egy nézőpont.
    szerintem viszont az a torz, hogy manapság a teszteredmények 50%-nál kezdődnek (nem a szerzőnél - kb mindenhol máshol).
    20 éve nem volt szégyen 65 pontot adni, ha egy játék nagyjából tisztességes munka volt, de semmi új, semmi extra. ma ez a gyenge kettes, leülhetsz kategória. vmelyik hazai lapban a fallout2 asszem pont 70%-ot kapott annak idején. marhára nem értettem vele egyet (mert hát hosszabb, mélyebb, mindenből több mint fo1ben), de megértettem már akkor is a szerző érvelését: túl kevés újdonság az első részhez képest...
    ha a tesztírók világszerte megegyeznének, hogy a. törjönleakezünkhanemreálispontszámotadunk b. elfelejtik az első 50%-ot, reálisabb képet kapnánk. ma, ha egy játék kiírja, h hello world, az 50/100 pont.
    szerintem nem a szerző pontozásával van baj - hanem kb mindenki máséval. ő nem 50-ről indította a %-os skálát, hanem nulláról, s ez így helyes. más téma, hogy a sok korrupt nemzetközi sajtóorgánum mélyen benyal a kiadóknak (ááá, x kiadó, +20%, y kiadó > 90%, stb). mert hát jól jön a meghívó a sajtótájékoztatóra, az exkluzív stúdiólátogatás, a goodie bag, az interjúk - ápolni kell a jó kapcsolatot.
    lehet, hogy kellene vmiféle figyelmeztetés a szerző tesztjeinél, hogy "vigyázat! én nem csalok!", vagy egy gyors átváltási táblázat, hogy ami nálam a reális 70%, az más lapnál 85, stb...

Új hozzászólás Aktív témák