Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz s:zozo #29 üzenetére

    Szerintem nem érted amit leírtam, mert újra feltetted a "újítások teli játéknak mit adnál 11-t" kérdést, pedig válaszoltam rá egyértelműen.

    Mivel nincs összefüggés a játék minősége és az innovativitása közt, ezért nincs értelme a kérdésednek. Nincs olyan, hogyha egy játék csak eddig ismert jellemzőket tartalmaz akkor mondjuk ötös, de ha hozzáadok 1 újdonságot akkor már hatos. Egy újdonság javíthat vagy ronthat a játék színvonalán lehet hozzáad egy pluszt, de az is lehet, hogy levesz belőle kettőt.
    Ha van egy 10-es játékod ahhoz nemigen lehet hozzátenni, csak elvenni belőle. Ez nem olyan mint a pénztárca, hogy ha teszel bele lóvét akkor egyre gazdagabb leszel. A szórakoztató ipar igények kielégítéséről szól és ha valami maximálisan kielégít egy igényt azt nem lehet jobban kielégíteni. Ha megeszel egy ételt és jóllaksz tőle teljesen nem tudsz "jobban" jóllakni ha még többet eszel. Ehetsz többet de legfeljebb csak rosszul leszel és nem jobb irányba mozdulsz el, hanem rosszabba.
    Egy játék követelményei a szórakoztatásból fakadnak. Tehát ha egy játék maximálisan szórakoztató a maga zsánerében akkor 10-es, és teljesen mindegy, hogy van-e benne valami újdonság vagy nincs
    Ha csak az újító, formabontó játékok kaphatnának 10-est, és mindig csak a legelső. Ha ez így lenne akkor kb 10-15 évente jönne egy ilyen játék, mert azt, hogy nem hoz semmi forradalmi változást a játékok 99%-ról el lehet mondani. De hál Istennek ez nincs így. Pl ott van a System Shock amiből a különböző immersive sim játékok születtek. Maga a System Shock még talán nem is volt 9-es se, de kijött egy csomó System Shock klón ami viszont sokkal részletesebben meg tudta közelíteni azt a sémát amit a System Shock annak idején célba vett, és lett egy halom 9-10-es játék, pl a Bioshock széria, a Dishonored, Prey, Half Life, Deus Ex . Ezek mind a System Shock újításaiból merítkeztek, csak sokkal részletesebben, jobban rá tudtak illeszkedni erre, mint az ősjáték.

Új hozzászólás Aktív témák