Új hozzászólás Aktív témák

  • s:zozo

    aktív tag

    válasz VinoRosso #28 üzenetére

    "Nem tesztelő, az egész más. Ezt kritikai újságírásnak hívják"
    Szuper, lovagolhatunk a szavakon én a tesztelőt a gamer újságokban olvastam (régtől fogva), gondolom ha ők így hívják akkor nem lehet az baj.
    Megint fel teszem a kérdést, ha egy játék kíválóan hozza a kötelezőt és te 10-t adsz rá, akkor egy + újítások teli játéknak mit adnál 11-t? Én úgy gondolom, hogy a 10 pontos játék ritka mint a fehér holló.
    "Egy játék minőségi szempontból nem attól lesz kiváló, hogy újít, nincs ilyen követelmény. Minőségi megítélése független attól, hogy innovatív-e vagy se."
    Szerintem se, de egy teszt folyamán megérdemli a 10 pontot? követelményeket az írásom vége felé le írtam.
    Példalózásnak nem látom értelmét, hisz a végetelenségig tudnák listákat írni, játékokat emlegetni.
    Ahogy példát lehet arra is felhozni, hogy egy játék miért bukik meg annak ellenére, hogy a szakma szerint maradandó, de az eladások szerint bukás, vagy a játék nem kapott magas pontszámot, mégis ennek ellenére, az eladások magasak és a játékosok évbtizedek múltán sem hagyják magára.

    Maradjunk annál, hogy egy kiváló 10 pontos játéknak milyen kritériumoknak (követelménynek) kell megfelelni?
    Elég hogy a kötelezőt hozza és nem mutat újat? Szerintem nem.
    A 10 pontos játék reformálja meg a piacot,
    újítsa meg a műfajt,
    a stílust,
    legyen innovatív.
    ne ismételje magát,
    stb.
    Figyelem itt nem mindegyik felsorolásnak kell, lehet megfelelni Lehet túl szigorúnak hangzik, de szerintem mostanában csak úgy szórják a 9-10 pontokat a tesztelők. Hozok én is egy példát. Assassin's Creed origins. Imádom szeretem az egyiptomi korszak miatt, de szerintem 9 pontot nem ér. Sima 7-8 pontos játék.

Új hozzászólás Aktív témák