Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz potyautas #4 üzenetére

    Már nem volt időm válaszolni a szerkesztett részhez.

    Azt nem is vitatja senki, de ne keverjék össze a dolgokat pl. az Isten kérdésével. A videóban is elhangzik, hogy "Isten - haza - család". Miért kell ez? Jártam vagy 5 felekezetben, kutattam családfát a Mormonoknál, meghallgattuk a Krisnásokat a maratonon, de mégsem érzem magaménak egyik felekezetet sem. Idehaza meg sajnos előkerül a politika a templomok egy részében, amitől különösen elfog a hányinger.

    32 vagyok de még nincs gyerekem, pedig szeretnék. Most per pillanat a "kivel" hiányzik a történetből, de ezen kívül anyagi vonzatai is jelentősek ennek a kérdésnek. 2013-ban felvettek fejlesztőmérnöknek friss diplomával egy nagyobb Pécsi céghez, nettó 112e forint fizuval. Nyilván ma már nem vagyok ott, a szakmát megtanulni jó volt és nem kellett elköltöznöm...
    Ha Pestre születek akkor sokkal jobb lehetőségeim lettek volna, ha vidékre, akkor meg még ennyi se.

    Barátomat kivitték gyerekkorában Németországba, pár évente új autóval jár haza, pedig nem is úgymond "mérnöki" munkát végez. Rokonok kimentek Svédországba, ott ugyanazt a munkát aminél itthon folyamatosan átverték, nem fizették ki meg hasonlók, ott kifizetik.
    Ilyeneket látok és akkor jön egy ilyen videó, ahol meg van mondva a tuti és még érezzem is rosszul magam, ha netán azon jár az agyam, hogy miért maradjak itthon, miért csináljak ide gyereket a nemzeti együtt-lopás rendszerébe...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák