Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz lezso6 #15 üzenetére

    Szerintem már most is vannak olyan részei Budapestnek és az országnak is, aminek a lakóit ha elcserélnénk a favellák lakóival, akkor sok különbséget egyik oldalon se lehetne észrevenni (max. annyit, hogy más nyelven beszélnek, és más a bőrszínük). :( Annak azért örülnék, ha ez a tendencia nem maradna meg, hanem inkább visszafordulna, vagy legalább maradna a mostani szintjén (tehát nem csúsznának le még többen).

    Saját esetemben úgy látom, hogy ahhoz, hogy több gyerekünk legyen, több pénz kellene - egyszerűen nagyobb ingatlan kellene, hogy legyen megfelelő élettere mindenkinek, jó lenne minőségi ételeket ennie mindenkinek a családban, normális ruhában járni - és ez az, amire közvetlen ráhatásunk van, a megfelelő minőségű oktatásra, egészségügyi ellátásra, munkaerőpiac helyzetére csak minimális, és az is közvetett (persze lehet öten is egy szobában lakni, párizsis zsömlét enni egész nap, meg 2nd hand ruhákat hordani, de az valahogy nem az az élet, amit az utódainak szeretne az ember).
    Az sem segít, hogy Magyarország ennyire Budapest központú, gyakorlatilag Budapesten és a nyugati országrészen kívül kb. sehol nem lehet normálisan fizető állásokat találni, vagy ha igen, akkor ott van az esélye, hogy mi van, ha az az állás megszűnik, és abban a régióban ugyanúgy nem lesz semmi?
    Illetve 3 gyerekben gondolkozva az anya legalább egy 6, de inkább 10 évre kiesik a munkából, tehát a karrierjét is legjobb esetben onnan tudja folytatni, ahol abbahagyta, de inkább ott is visszaesik, ezzel az apa válik a fő családfenntartóvá, és szerintem ez az 1 keresős modell egy újabb rizikó.
    Szóval én úgy látom, hogy megfelelő anyagi háttér nélkül (eleve vagyonos családba született az ember, vagy már nagyon fiatalon is nagyon jól keresett, és mondjuk már meg tudott venni egy megfelelő ingatlant, nyert a lottón, stb) vagy az van, hogy nem születik annyi gyerek, amennyit szeretne az ember, és kevesebben, de jobban élnek, vagy az, hogy bevállal az ember annyi gyereket, amennyit szeretne, de akkor ő, és a gyerekei is alacsonyabb színvonalon fognak élni.

Új hozzászólás Aktív témák