Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Silεncε #28 üzenetére

    Akikkel találkoztam, mindegy milyen országból, környezetből "szabadultak", pont azért menekültek, mert nem hagytak nekik más lehetőséget(lehet hülyén hangzik de a gazdasági menekültek is ide tartoznak sok szempont miatt). Ugyan ez a baj DAK-ban de felhozhatjuk akar MO-t is.
    Nekem is volt osztálytársam, nem is egy aki szegény családból, romaként kezdte a pályafutását, az egyik elment hajóra dolgozni, mivel MO-n nem hagytak neki választást, a másik az IBM gyárban összeszerel(t).
    Vagyis az igény megvan, a baj a prekoncepciókban van. MINDKÉT oldalon. Es ezen senki nem akar változtatni.

    Tudod a napokban jelentkezett egy jóember a munkahelyemre dolgozni, indiai. Megmutatta mit tud, a nap végen a fonok odajön hozzam, meg a legöregebb dolgozónkhoz, hogy mi a véleményünk?
    Mind a 2-en ugyan azt mondtuk: Egy esélyt megérdemel, mert van benne akarat, és meg tudja tanulni amit kell.
    En ugye MO.-n nőttem fel a kolléga meg Iránból származik, meg azt sem mondhatjuk, hogy összebeszéltünk, mert nem is találkoztunk egész nap.
    Nekem is ugyan így szavaztak bizalmat mert láttak/latjak, hogy akarom csinálni....
    De ehhez kellett az is, hogy legyen előttem valami ami erre motivál. Es nem a pénz az.
    Hanem pont ez az elgondolás, valamit el érhetek, meg fognak becsülni, és nincs prekoncepció, nem kell segget nyalnom, vagy meghunyászkodnom azért aki vagyok.

    Na ez kompletten hiányzik abból a közegből és mint egy spirál, egyre nehezebb kitörni belőle mert csak lejjebb visz.

    Tudod hány alkesz fehér testvér ült a kocsmában pl Somogyban, és hány cigány? Erről ennyit, az egyik legdolgosabb család a volt falumban pl cigány származású, míg a leglustább egy ekte fehér.

    Csak ezt nem akarjuk meglátni, és igen az arányok igen rosszak a cigányság berkeiben, de én úgy gondolom ennek igen komoly okai vannak, Természetesen az O hibájuk is, de akkor el kell fogadni, hogy igen is a nem cigányoknak is ugyan annyi vagy több vaj van a füle mögött.

    Es ezt nem tartom reálisnak. Ezt a képet kivetítheted bármilyen rassz/osztály alapú konfrontációra.
    Es bármelyik országra igaz.
    Tudod a régi mondást: Oszd meg és uralkodj!

    Pont ezert lehet annyi országban kiskirály mert nincs egység. Vagyis maguknak teremtettek meg szituációt amiből mar nem nagyon van racionális kiút....

Új hozzászólás Aktív témák