Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A legelején még izgalmasnak tűnt, a hihető és szürreális határán feszengőnek (pl. a faépítmény az űrhajón durván kilóg a képből, az első szoba a tappancsokkal viszont klasszikus komoly vágású sci-fi hangulatú), amiből még bármi lehet (akár teljesen elborult pszicho-horror is), többféle meglepetéssel és csavarral. Utána még lekötött egy kicsit rájönni miként játszható (mi mire jó, hogy jutok előbbre...), majd elkezdett halál unalmassá válni és csak örültem, hogy nem kellett félbehagynom, mert hamar lezárult, de persze teljesen meglepetésmentesen.

    Ettől szerintem jobb eresztés volt a Gone Home. Alapvetően az is elég unalmas tud lenni és nem áll benne fejre a világ, de volt némi érzelmi töltete, amitől a végén úgy éreztem, hogy mégis ért valamit a sztori és még a "nagy leleplezés" is mélyebb hatású volt ettől.

    Amúgy zavart még a "rendetlenség" (elvégre ez mégis valami komolyabb féle munkahely volt és űrállomás szerűség, mégis rengeteg felesleges kütyü és hulladék volt szétszórva). A legfurább pedig az eldobható tűzmentes cigaretták, legalább 10 percet gondolkodtam rajta hány szinten és módon idióta ötlet ez a fajta "űrcigi", bár persze inkább azért, mert nem volt jobb dolgom.

    Az elején valami olyasmit reméltem, mint a The Turing Test (fist person puzzle az AI és szabad akarat dilemmáiról) és Gone Home (az érzelmekre lágyan ható sétálós/történetkeresős) találkozása, talán még minimális Bioshock (1) ráhatással (némi kis őrülettel) vagy Alien benyomással (pl. nem találkozunk vele, de előkerül a félelem, hogy TALÁN elszabadulhatott valami az űrállomáson).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák