Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz t72killer #1 üzenetére

    Win10-hez.

    Frissítéseket sajnos nem csak ennyi integrálni :(
    A .1 imageből kell kiindulni, mert különben csak gyűjti a szemetet, ezért is örülünk a cumulative update-eknek.
    Először mindig a servicing stacket kell integrálni, a többi mehet utána.

    Nem csak az install.wim-et érdemes frissíteni, hanem a boot.wim indexeit is (oda értelemszerűen nem tudod mindegyik frissítést rátolni, pl. a flash player update-t nyilván nem).

    Az install.wim-en belül érdemes a winre.wim-et is frissíteni a boot.wim-hez hasonlóan. Nem túl szerencsés, ha a recovery környezet régebbi mint maga az OS :)

    Én rá szoktam tolni egy resetbase-t az imagekre (ez most oké, pl. a 1809-nél problémás volt), tovább csökkenti a méretet. Viszont ha kell .NET 3.5 is, az jelentősen bonyolítja a dolgot:
    frissítések, resetbase után megy a .NET 3.5, majd újra kell tolni a cumulative updatet + a .NET cumulative update-t, de utána már nem lehet cleanupot kérni, resetbase ide vagy oda.
    Érdemes megnézni/használni abbodi1406 W10UI scriptjét. Én a .bat-ot rühellem, át is írtam powershellre :)

    Pucolásnál úgy látom rengeteg kulcsfontosságú dolgot kiszedsz (.NET Native Framework, VCLibs, Store, codecek, stb). Ez nem biztos hogy jó ötlet. Mindig nagy nevetés van amikor jön a kolléga hogy telepítene valamit a Store-ból mert kiderült hogy mégis szüksége van rá, csak éppen nincs Store :D
    Amúgy a meghagyott calc se fog frissülni nélküle, nem tudom ez cél volt-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák