Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisszidi

    csendes tag

    8th, Lauda
    Úgy gondolom nem tudsz arról, hogy a fejletlen országokat a fejlett országok szemétlerakónak használják, többek között Indiát. Tehát nem csak a saját szemetükkel küzdenek, hanem azzal is amit odaszállítanak. Ezért elérhető számunkra a tisztább levegő, amiért fizetünk. Nekünk pénzünk van megvenni a kényelmünket, nekik meg kell a pénz, ilyen áron is. Nem kizárólag kultúra kérdése, annyira nem, hogy ha egyszer jártok Indiában, leesik az állatok, a kultúra egy teljesen más fogalom lesz utána, garantálom. A szegény részei meg olyanok amilyenek, pont mint minden országban, beleértve az EU államokat, csak Indiában több a szegény arányaiban.

    Önkéntes vagyok a Seal Rescue Irelandnél, néha horror ami kikerül a vízből. Egyre nagyobb probléma a menhelyen a fókák által lenyelt műanyag, amit kioperálnak az állatból, ha időben észreveszik. 1 éve volt itt egy fóka, mindenféle érdekes manővert végzett a vízben, senki nem gyanakodott, majd 3 nap után elpusztult. Mint kiderült, a fura mozgással a gyomorban elakadt műanyagtól akart szabadulni.

    Képek a közelmúltból - Anglia. Nem hagyományos szemét, hanem halászháló egy darabja, kötéllel. Érzékenyek ne lapozzák végig az albumot.

    Videó - szürke fóka (Anglia). A köveken hagyott bébifóka ennél a fajnál normális, ott tölt pár hetet, az anya tőle pár 10m-re a vízből tartja szemmel és néhány óránként kimegy hozzá, ezzel a részével nincs gond. A probléma, hogy a 2 nappal korábban tiszta partra az áramlatok szemetet mostak, ami a max 3 hetes fóka testi épségét veszélyezteti. Szerencsére megúszta külső segítség nélkül (ez azért jó, mert ez a faj elhagyja a kicsit, ha az emberek odamennek hozzá, esetleg odébb viszik. És még harapnak is. :) ).

    Videó

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák