Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    A télit pártolók (Magyarországon a lakosság jelentős többsége) csak egy dolgot nem vesznek számításba, ami őket is hátrányosan fogja érinteni, csak ebbe nem gondolnak bele, mert mindenki csak azt a 2-2 hónapot veszi számításba ami a téli rövid nappalok, illetve a nyári hosszú nappalok esetén lenne érvényes, az év többi 8 hónapját viszont nem.
    Tehát aki kertes házban él, szabadidős tevékenységet végez, azoknak mind hátrányos lesz a téli állandósítása, mégpedig azért mert már szeptember közepén este 6-kor lenne a naplemente a jelenlegi 7 helyett, ez azt is jelenti hogy aki 5-6 környékén ér haza munkából annak eddig volt egy bő 1-1,5 órája még elvégezni a kerti munkát, amiből olyankor azért még akad bőven, vagy tud futni/bringázni egyet, amihez meg elég jó az idő, ezt kb. mindenki megszokta mert évtizedek óta így van, viszont ez hirtelen változna, és sokan akkor kapnának a fejükhöz hogy "de hát eddig ilyenkor még világos volt az elmúlt években, most meg világítás kell majd a levélsöpréshez, nem értem, hát mi történt?" Nem történt semmi, csak az amit fél éve még támogatott ő is lelkesen. Az hogy kit mennyire zavar a reggeli sötét és mennyire lenne hajlandó bevállalni ezt cserébe azért hogy tovább legyen világos az valóban egyéni preferencia, de én már gyerekként is utáltam amikor ősszel átálltunk a télire és mire hazaértem suliból, megírtam a leckét, már nem mehettem bringázni mert sötét volt, miközben előtte egy nappal még nem volt, miközben a suliban így is úgy is mesterséges fénynél voltunk nappal is, én szívesebben megyek sötétben 2-3 hónapig reggel azért hogy egész évben cserébe nyerjek egy órát este. Ráadásul az emberek jelentős része amúgy is 6-ra jár dolgozni, én is, és sajnos nekünk így is meg úgy is az év felében a sötétben utazás jut, téliben is, nyáriban is.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz angyalpc2 #44 üzenetére

    EU országok többsége a nyárit javasolja, már csak emiatt is nagyobb esélye van hogy ebben is megállítjuk Brüsszelt és csak azért is téli lesz, na de politika off, azért is esélyes a téli mert a lakosság többsége több felmérés, és a sajátom szerint is a télit preferálja, ezernyi emberrel vitáztam már erről, érdekel a téma és kíváncsi vagyok a valós pro-kontra érvekre is, és az sem megnyugtató hogy rengeteg tudós, vagy magát annak nevező a téli mellett áll ki, mondván hogy az áll közelebb a természetes bioritumushoz, azért ezek az érvek elég gyenge lábakon állnak, főleg hogy a lakosság jelentős része többműszakos rendszerben dolgozik, ott ez már bukott, és akkor még nem is számoltuk azokat akik ugyan egy műszakosak de reggel 5-6-ra járnak, ez is jelentős réteg, és szerintem kevesebb azok aránya akik 8-9-re járnak, de mégis minden ilyen kutatás ezt a csoportot veszi alapul, és hogy ez azért jobb mert állítólag a reggeli sötétség sokkal nagyobb depressziót okoz mint az esti, akkor is ha ez tulajdonképpen már délután bekövetkezik, hát nem tudom, szerintem ez is erősen életmódfüggő, annak aki hónapokon keresztül nem tud szabadidős sportot végezni vagy jóval kevesebbet mert hamar sötétedik azért az is erősen hajlamosít a depresszióra, de lehet én gondolom rosszul, elvégre nem vagyok tudós...

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz totron #87 üzenetére

    És itt a baj, leírtam a hozzászólásomban hogy nem a nyári időszakot kéne nézni és nem is a téli 2-2 hónapot hanem az egész évet, még konkrét példát is írtam rá, és ott nagyon nem az este 9-ig világos mellett kardoskodtam hanem a szeptember közepi este 6-os sötétedés ellen, az már azért egészen más, de már érezhető hátrányai lennének sok embernek, erre mi történik? Ellenérvelnek megint a nyárral vagy éppen a téllel, nem tudom ez szövegértési probléma vagy csak szándékos kicsavarás hogy valami érvet már csak fel lehessen hozni, mert egyébként szerintem túl sok továbbra sincs.
    Ha már cirkadián, azt ugyanúgy borítja az hogy 3:40-kor sütni fog a nap (akkor én is leragadok az év egy töredékét érintő problémánál), sötétítő ide-oda, ami amúgy este is működik annak aki 8-kor aludni szeretne már, bár kötve hiszem hogy aki 8-ra jár dolgozni az este 8-kor már aludni szeretne de nem tud mert még 50 percet fent van a nap. Még a 6-ra járók nagy része is 10 körül fekszik le, és nem csak nyáron hanem télen is, miközben olyankor már délutántól sötét van, és nekem pont emiatt sántítanak ezek az érvelések, mert az emberek háromnegyede már abszolút nem eszerint éli az életét, de ilyenkor mégis mindenki erre fogja minden nyűgjét, miközben köztudott hogy szinte senki nem is alszik annyit amennyit a nagykönyv szerint kéne, és azt sem olyan minőségben ahogy azt elvileg kéne, először ezeket kéne rendbetenni, de aki éjfélig sorozatot néz majd 4:30-kor kel az ne az óraállítása akarja fogni azt hogy fáradt.

Új hozzászólás Aktív témák