Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angyalpc2

    aktív tag

    válasz Roland-87 #36 üzenetére

    így van a nyárit kell bevezetni, nem a télit...nem tudom honnan jött a téli EU?

  • válasz Roland-87 #45 üzenetére

    Van olyan cég ahol kint végzett munka esetén engedélyezett az hogy a " brigád" nyáron mondjuk ne 6-kor, hanem 5-kor kezdje a munkát és 14 helyett 13-kor fejezzék be.
    Nyáron azért nem mindegy.
    De nyáron bőven 8 óra feletti a napsütéses órák száma.
    Nem lehet mindenkihez alkalmazkodni, télen egyszerüen alig van mozgás tér.

  • updog

    senior tag

    válasz Roland-87 #36 üzenetére

    A másik topicban már ki lett ezerszer vesézve, hogy tényszerűen téli > állítgatás > nyári.

    Saját önös dolgok miatt esetleg van aki preferálhatja a nyárit, pl. hogy világosban bulikázhasson, de ha már alá akarjuk támasztani tényszerűen valamivel, hogy miért ne legyen állítgatás, akkor téli, és ne nyavajogjunk hogy akkor már személy szerint mi lenne a jobb.

    De egyébként bármi lesz, az csak egy újabb adag embernek egy újabb adag kompromisszum, én pl. azért nem értem hogy egy ilyen horderejű cuccnál minek variálni, ha már három évtizede meg van szokva... :U

    Ugyanitt bárkit szívesen megszabadítok a kertes ház sötétben végzendő nyűgjeitől, 1:1 beszámítással 5. emeleti panelem szívesen elcserélném ilyen a hatalmas problémákra, amin csak a nyári időszámítás segít :U :C ;]

    Ráadásul az emberek jelentős része amúgy is 6-ra jár dolgozni, én is :U Mióta ez az iszonyatosan támogatott (EU ~1%-a "szavazott") döntés megszületett, volt egy világjárvány, egy háború, és egyébként azóta az EU dolgozóinak szemmel látható része már full vagy hibrid homeofficeban dolgozik.

    Kíváncsi vagyok, ha most kéne erről szavazni, és nem egy gazdasági fellendülés unalmas éveiben mint anno, ma is ekkora problémának éreznék-e az emberek az évenként kétszeri óraállítást?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • totron

    addikt

    válasz Roland-87 #45 üzenetére

    elvégre nem vagyok tudós...
    Nyilván ironikusan írtad, de hozzábiggyesztem még, hogy elég ha magadon érzed a dolgot. Ebben a bugyuta médiavilágban már mindenki is szakértője mindennek, a fogyasztónak meg fel sem tűnik, hogy automatikusan íródnak felül a józan ész/addigi egész életében kitaposott tapasztalati ösvényei. Kibuggyan aztán ilyen órás tematikáknál is a birkaság lesújtó mértéke. Meg az is, hogy ki mennyire van belebuzulva a természetmentes életmódba, aztán jönnek a gunyoros-ferdítő megjegyzések, mert nem értik az ösztönösen jól igazodni akarókat. Nem, nem lehet a végtelenségig és bármivel becsapni a cirkadiánt.

    és kíváncsi vagyok a valós pro-kontra érvekre is
    Egon tollából: "Ezért marhaság a nyári időszámítás, és pont lesz*rom, hogy ki akar még este 9-kor nyáron kinn játszani a gyerekkel a világosban (hint: lehet venni kerti lámpát)." Egy bizonyos saját szinten ez is valós érv. Nem túl felemelő mondjuk.

    Szerk.: (#86) proci985, ezért nem értem én sem az orosz példa erőltetését.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz Roland-87 #90 üzenetére

    "aki éjfélig sorozatot néz majd 4:30-kor kel az ne az óraállítása akarja fogni azt hogy fáradt." +++ :C

    Bírom hogy az ország 60-70%-a mozdulni se bír a reggeli (2-3) kávé / encsiüccsi nélkül, de évi kétszer 1 óra pluszmínuszra vetítik ki a teljes elcseszett életmódjuk összes következményét. Bocsmár, három gyerekkel hadd mondjam azt, nekünk napi kétszer 1 óra pluszmínuszunk van :D Aztán valahogy mégis túléljük. Annyit látok hogy most a középsős kicsit nyűgösebb, de szerintem inkább azért mert tegnapelőtt a szél tépte a redőnyt éjszaka, tegnap meg az eső verte, és emiatt forgolódott egy csomót...

    Meg persze jó kifogás hogy emiatt van hetekig több baleset. Véletlenül sem amiatt hogy az év többi napján sem tartják be a szabályokat, rohan mindenki mint az ökör a műszakilag is kifogásolható autókkal a körülményeknek abszolút nem megfelelő módon (lásd porviharos sztori nemrég) :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • totron

    addikt

    válasz Roland-87 #90 üzenetére

    A szélsőértékek jobban láthatók az emberek számára, így érvelési alapnak is jobbnak tűnnek.

    bár kötve hiszem hogy aki 8-ra jár dolgozni az este 8-kor már aludni szeretne de nem tud mert még 50 percet fent van a nap
    Nem csak effektíve a Nap fotonjairól van szó - bár ez egyedül, önmagában is komoly hátráltató tényező, redőnyön át is - hanem ha él, zsizseg a világ, rezeg mindenhol, még ha nem is rakja össze az elme 1 egész ténnyé a részeket, de egy nem nyugvó környezetben soha nem lesz minőségi alvás akármennyi akaratból vagy kidőlésből sem. Teljes életeket is le lehet így élni, persze kiütközik betegségekben a dolog, max. nem kötik össze.

    mert az emberek háromnegyede már abszolút nem eszerint éli az életét (...) először ezeket kéne rendbe tenni
    Ennyi, de erre semmi esély. Modernek vagyunk, kell a meló, a város, mint közeg is behatárol mit mikor mennyire tudsz. Hogy ebből időnként születik-e bűnbak az mindegy, a testnek, a limbikus idegrendszernek a feltételek megléte számít(ana).

    szinte senki nem is alszik annyit amennyit a nagykönyv szerint kéne
    Olyan viszont tényleg van, hogy az egyén alvásigénye eltér az átlagtól. Az átállítás vitájához is csak hozzátesz amikor nem lát ki a saját szükségleteiből és nem tud a tényről, hogy ez bizony egyénenként változó. És csak hogy mégszebb legyen, ez nem jelenti azt, hogy a vélt érték lenne az ő saját tényleges, testi-idegrendszeri igénye. De igaz, a többség tényleg nem a saját nagykönyve szerint él (alszik).

    (#93) woodworm, ez egy jó kérdés, nekem pl. volt egy bagolyidőszakom, éjjel nagyságrendekkel letisztultabb volt minden, jobban lehetett dolgozni, gondolkodni, a jó értelemben befelé fordulni.

Új hozzászólás Aktív témák