Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz t72killer #11 üzenetére

    Márpedig megoldják. Több cég is dolgozik ezen az USA szenátusának bólogatása mellett. Ezt se te, se én, meg úgy a világ nagyobb része nem tudná megállítani.

    "Bár a rakétázás klímalábnyoma még kérdőjeles..."

    Kb. általános iskola alsó tagozatos matek... Vannak számok, lehet találni viszonyítási alapokat.

    "Most komolyan, fáj az az emberiségnek, hogy békénhagy pár olyan területet, mint belső-Szibéria, Észak-Alaszka, Antarktisz, stb?"

    A műholdak semmilyen formában nem bántják azokat. Eddig is repkedtek felettük, ezután is fognak. Ráadásul ezek 55° felett vannak, feléjük nem sok jut majd (a lefedéshez sem kellene sok) a Starlink-ből, a többit nem tudom.

    "Egy kiesőbb, de lakott Ausztrál v pláne Ny-EU területre meg már jó ideje nem kell 500km tyúkbél, arra valók a megfelelően telepített relay node-ok."

    A kicsit kiesőbb, falu jellegű településekig ez működik.

    Nálam is az éterből jön a net, Magyarországon, nem túl kieső és falvak között kicsinek sem számító helyen. Nem azért, mert nem lenne más, hanem azért, mert a többi szolgáltató nem nagyon erőlteti meg magát, hogy fejlesszen. Ilyen volt először, azóta is annál a szolgáltatónál maradtam, egy pillanatig sem volt jobb alternatíva. Addig (2006-ig) csak betárcsázós és GPRS. Havi 20-30e között költöttem kevéske netre, megváltás volt a 768kbps párezres havidíjjal. Még mindig eléggé elevenen élnek bennem azon időszak emlékei. Megértem azokat, akik előrelépést szeretnének.

    1.Kábelhálózaton 15Mbps-t kínálnak, valami 12e/hó listaáron. (ugyanez a szolgáltató városban olcsóbban adja az 500-as csomagját) Csomagban (+analóg kábel - abból is a fos minőség) sokkal olcsóbb, de a meglévőnél nem és össze sem mérhető a kettő.
    2.Van ADSL, 30Mbps, ebből a falu központjában tud vagy 20-at, távolabb 10 alatt. (itt legalább ugyanaz a szolgáltató ugyanannyiért adja, mint városban)
    3.Van mikrohullám, sokaknál nem működig rendesen, csak kínlódnak vele. Nálam a névleg 50Mbps-es (gyak. már 100-as) csomagban 85-90-et kapok, 7ms bix pingekkel. (ugyanez a szolgáltató máshol, vezetékes hálózaton, hálózattípustól függően 500-at vagy 1000-ret ad az itteni 100-as csomag 3/4 árán, de a 100-as mikrohullámú csomagot is néhány helyen 3/4 áron adja)
    Jól használható beltéri 4G lefedettség nincs, 3G kettő szolgáltatótól is, az egyiknél fél másodperc körüli pingekkel.

    Mindez továbbra is Magyarországon van, a szolgáltatások elérhetőségében a világ élvonalában vagyunk, alaposan megelőzve a "nyugati országok" többségét is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák